Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság az emberek miért...

Manapság az emberek miért ennyire halvérűek és pu***k?

Figyelt kérdés

Kettősség uralkodik bennem, mert sokszor infantilis hü**gyerekként viselkednek az emberek túlnyomó többsége máskor meg "hímestojás tejbetök" ripacs lúzerként. Csak mondok néhány példát a teljesség igénye nélkül (természetesen általánosítás nélkül):


* Sokszor 30-as házaspárok is Nordic Walking sétapálcát használnak túrázáskor az egészségük megóvása érdekében (természetesen méregdrága túracipőben)


* 2-3 gyerekes fiatal családok pattannak kerékpárra, hogy állig felfegyverkezve (idétlen bukósisaktól kezdve a könyökvédőn keresztül a haspáncéllal bezárólag), miközben 3 km/h-val kacskaringóznak libasorban az úttesten mint egy kacsa család:

[link]

Én kérek elnézést, de annyira idétlen és béna. 😂


* Megveszik a sok csilli-villi tápanyagokat tartalmazó étrendkiegészítőket meg belebu***nak az egészséges életmódba miközben bármikor jöhet az utcán egy eszelős késelő és egyik-pillanatról a másikra romokban is hever a rózsaszínködös álomvilág (lásd.: Sharon Tate vs Charles Manson)


* Még a gazdagok körében sincs semmi extrémitás és tökösség. A gazdag pali is inkább megvesz egy 20 milliós 2 tonnás luxuskupét vagy terepjárót második autónak mintsem egy vérbeli sportautót vagy MX-5 kaliberű játszós sportos élményautót. A gazdag nők meg felfegyverzik magukat minél nagyobb és nehezebb SUV-kal (BMW X5, Porsche Cayenne), mert annyira féltik a sz***s életüket az 50iksz kilójukkal.


* Ha egy kicsit is megváltozik a napi komfortjuk, akkor már egyből rosszul vannak. Példa: Egyszer a sulinkban valami épület felújítás volt. Kb csak egy kis por szállingózott a levegőben (éppen csak, hogy a flex által termelt por kívülről picit bejött a folyosóra), de a tanárok meg a giccses csajok már egyből fulladoztak meg ripacskodtak, miközben én diákmunkásként állandóan ilyen levegőben dolgoztam.


* A gyerek nem hajlandó kocsi nélkül elmenni a szomszédos utcába és igaz ez a szülőkre is. Képesek a 15 litert zabáló kocsit garázstól mélygarázsig vezetni csak, hogy ne kelljen megalázóan gyalogolni, mint a szegények vagy mert picit csepereg az eső és már nem szállnak ki a kocsiból, hogy megtegyenek 4 métert a bejáratig.


* És még a keménynek kikiáltott kondis menőcsávók is olyan ripacsok, hogy úgy edzenek, mint valami steril kislányok (jajj ízületvédő, ilyen-olyan tápanyag meg napi rutin miközben csak annyit érnek el vele, hogy a tükörben csodálják magukat bárgyú tekintettel)


Szóval manapság nincsenek igazán tökös és belesz***m stílusú emberek, mint nagyon régen. Talán még a hajléktalanok meg a gyári melósok azok, akik nem veszítették el ezt a vadnyugati, igazi a mának élünk és csapjunk a közepébe életérzést.



2019. jún. 22. 08:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy vagy vele, de én inkább élem az életemet úgy, hogy figyelek a biztonságra, mintsem kockáztassam, hogy lebénulva éljem a hátralevő életem.

Illetve pont nem érdekel, hogy mit gondol a sok ismeretlen, ha valami hülyén kinéző védőruhában vagyok.

2019. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Ez csak egy bizonyos korszak után jellemző...talán a 2000-es évek után?

Mi akik a 80-as években születtünk , nem volt bukósisakunk, könyök és térdvédőnk. És igen, néha hatalmasakat estünk és kapaszkodj meg, véreztünk is! :D Olyankor lemostuk az utcai csapnál és indultunk tovább! Le sem szarta senki . Nem volt táplálékkiegészítő, max bedeco kakaó és túrórudi és ha jók voltunk anyánk hozz a piacról valami déligyümölcsöt. Nem nézegettük a tükörben magunkat,... fürödtünk...szappannal! :D A családban csak egy kocsi volt jó esetben apánké, ami a legjobb estben is zsiguli volt, aminek izomból tekertük a kormányát. Nem jártunk kondizni, de volt sportszakkör, aki akart futott, boxolt, stb. Nem volt gond, ha egy szekrényt le kellett hozni a 8.-ról, nem halt bele senki. Jah, a boltba bringával vagy gyalog jártunk. Sétáltunk a kiserdőben, nem féltünk a kullancstól. Sem a parlagfűtől azt sem tudtuk mi az. Viszont ettük a vadcseresznyét, a vadmeggyet, vadalmát.

Szóval... fogalmam sincs hogy maratunk életben ezzel a mai mentalitással, és puhapöc..sséggel ami van. :DDD Le lehet pontozni kisfiúk és kislányok. :))

2019. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

2#-es Azért van különbség aközött, hog valaki a játszótéren buksisak nélkül biciklizik (én is ezt tettem), meg aközött, aki a főúton biciklizik a családjával a kamionok, bmw-sek és sok őrült között.

A táplálékkiegészítők, izületvédők, megfelelő tápálkozás, sport és hasonlók, pedig lehet, hogy 5-10 éves távon nem tesznek nagy különbséget, de ha figyelsz a fentiekre, akkor 40-50 évesen életed csúcsán leszel és nem pedig fél lábbal a koporsóban. Az utóbbira sok példát látok a környezetemben és nem tervezek csatlakozni hozzájuk.

Nem tudom, hogy a zsigulinak mi köze bármihez, nekünk egy autónk sincs, viszont inkább veszek pl sonkát a szottyadt párizsi helyett.

2019. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

3-as a "probléma" az, hogy meg sem érted amiről beszélek. :)

El sem tudod képzelni hogy lehetett máshogy is élni, létezni.

Kár erről vitatkozni, mert nem fogod érteni.

2019. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%

Jah, mi köze a zsigulinak hozzá? Ezt sem érted...hiszen nem is éltél akkor. :)

A zsigulinak híresen nehéz volt tekerni a kormányát.

A nők pl. sokan nem is tudták vezetni emiatt.

2019. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#2: Tökéletesen kiegészítetted a kérdésemet. Pontosan így van, ahogy írod.

Persze azt hozzáteszem, hogy ennek a pu***ságnak alapvetően 2 változata van manapság:

* Az egyik, amikor valaki annyira gazdag, hogy kis túlzással még a levegőt is átvizsgáltatná minden beszívás előtt és félti a sz***s milliomos életét, mert tudja, hogy a 30 milliós autó biztonsági rendszere, a havonta magánklinikára járás vagy az elit lakónegyed biztonsága (ahova csak belépőkártyával a sorompón keresztül lehet bemenni, mert annyira elit, heh ettől is hányingerem van) ide-vagy oda, mikor vesz váratlan fordulatot az élete és történik egy tőle független dolog, ami veszélyezteti ezt a kis burkot.


* A másik pedig a világi szerencsétlen, aki nem gazdag, de nem is csóró viszont annyira béna és lúzer, hogy egy tojásrántottát se képes elkészíteni, ezért inkább mindent megcsinál és megvesz pénzért (amit alapvetően nem igazán engedhetne meg magának kompromisszum nélkül), de képtelen felnőni a feladatokhoz és a kreativitáshoz.

2019. jún. 22. 08:59
 7/22 anonim ***** válasza:
Azért élnek így, mert ebben van a pénz. Sok ember gazdagodik meg abból, ahogy mások kocsit, táplálékkiegészítőt meg hiperszuper biztonságos cuccokat vesznek.
2019. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#3: A zsigulinak az van köze, hogy még egy régi kor szülötte, amikor még ÉLET VOLT A VEZETÉSBEN és akkor még az emberekben volt kurázsi. Egy folyamat kezdődött el, ami manapság is tart és csak ezután fog kiteljesedni. Ma már sok ember be se ül olyan kocsiba, aminek kéziváltója van, nincs benne 3D-s kamera és nem masszíroz az ülés. Ez a pu***ság. Mert elhiszem, hogy kényelmes, de sok ember erre építi fel az egész életét. Egy cukormázas és burokban felépített élet, ami lehet gondtalanul fog lezajlani, de az első alkalommal amikor hiányt fog szenvedni akkor meg fog pusztulni, mert egy álomvilágban él és nem alkalmazkodott az igazi könyörtelen élet szabályaihoz. De valószínűleg ezek az emberek lennének az elsők akik a hazájukat elárulva külföldre emigrálnának egy háború elől.


Az elektromos autóforradalom is ennek a pu**ulásnak egy lépcsőfoka. Jajj, környezetvédelem, jajj zöld energia, aztán abba hü***je nem gondol bele, hogy ha megveszi a 3 éves kislányának a 3. iPad-at akkor mindent csinál csak nem a környezetet védi. Ha meghal a tolatókamera, "jajj nem tudok parkolni", ha sokat fogyaszt a kocsi, "úristen valami műszaki probléma", ha elromlik a holttérfigyelő asszisztens/adaptív tempomat, jajj "hogy fogok így hazavezetni". "Azonnal hívom a magánszervizest és 5 percen belül remélem kapok új autót, mert máskülönben a vércukorszinten 0,2 tizedet emelkedik.

2019. jún. 22. 09:12
 9/22 TR75 ***** válasza:
87%
Troll vagy.
2019. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van az a réteg, akiről te írsz, bár én nem ismerek ilyet.

Imádok túrázni, főleg meredek terepen, segítség nélkül (pl bot), tavaly voltam extrém raftingon, canyoningon, jövőre tervezek tandemugrást, stb. Több cserkész barátom van, akik hadd ne írjam milyen óriási táskával járják az erdőt, ahonnan napokig ki se jönnek.

Nálunk is volt iskolai átépítés, és én allergiás vagyok a porra, már egy kis adagtól fulldokolni tudok. Most komolyan olyantól lennék halvérű, amiről nem tehetek?

A bukósisakot mondjuk nem értem. Bármekkora sebességgel belehajthat valahova, vagy megsérülhet. Raftingon és canyoningon is kötelező volt viselni. KRESZ szabályok vonatkoznak rá, szóval annyira nem butaság.

Mindenki olyan autót vesz, amilyet akar és amilyet tud. Szerintem egy auótóból nem lehet részletes személyleírást kapni egy illetőről. Honnan tudod, hogy a luxus autóval nem egy másik országba utaznak, hogy végigmenjenek egy ottani túraútvonalon?

Te milyen vagy? Csak lenézed ezt a réteget, vagy te is minden nap keresed az új extrém környezeteket, vagy kimerül annyiban, hogy nem viselsz sisakot?

18/L

2019. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!