Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik manapság az...

Miért szeretik manapság az emberek ennyire megosztani, hogy mit esznek?

Figyelt kérdés

Csatlakoztam nemrég egy főzéssel kapcsolatos csoporthoz. Látom, hogy itt aztán kiélhetik ezt a fajta vágyukat, és van aki még az egyszerű zsíros kenyerét is megosztja, ami szerintem már kicsit túlzás.

Azzal a reménnyel jöttem a csoportba, hogy recepteket, érdekességeket osztunk, esetleg különleges tálalásokat.

Tény, hogy a szabályzat nem tiltja, és nem is lehet behatárolni, hogy kinek mi az érdekesség, de valahol kellene éreznie az embernek egy egészséges határt, hogy mi az ami a másik számára is érdekes lehet.

Ez a jelenség eddig is gyakori volt a facebookon, de inkább a kreatívabbak esetében. És most adott ez a csoport ami erről szól, így itt kiélhetik magukat.

Félreértés ne essék, tetszik a csoport, mert jó az alapötlet, de mikor már húszan osztják meg a vasárnapi húslevesüket, annak semmi értelme.


2019. máj. 13. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

És mi van akkor? Ha nem fogadod el az adott közösség tetteit, akkor nem tartozol közéjük. Ha meg közéjük szeretnél tartozni, akkor nem kell ilyen mellékzöngét tenni, hanem fogadd el, amit csinálnak. Mindenki azt oszt meg fb-on, amit akar. A csoportnak megfelelő témákban osztanak meg, nem kiskutyákról és cicákról kerül fel kép.

Na, én meg benne vagyok több fotós csoportban. Most én is verjem ki a hisztit, ha több virágos fotót látok, mint naplementéset?

Komolyan, az embereknek hogy van arra idejük, hogy ilyen b..romságokon agyaljanak.

2019. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehat belepsz egy csoportba ami azert jott letre hogy azon emberek akik szeretik megisztani maguk hobbijat, es ez neked nem tetszik!

:D nezd hogy te mit hittel az egy dolog. Sima receptekkel tele van fosva a net es egyebkent ezek a forumok, csoportok is. De nem logikus hogy azok akik szeretik megosztani, is ide kotnek ki?


Es hogy miert, mert mjnden ember figyelemre es szeretetre vagyik. Ez alapveto teny, s ez mindenkinel maskepp jon elo...

Ha ezt a torvenyszeruseget megfigyeled, egyreszt sokkal jobbfej leszel, mert mar nem fogsz megitelni, elitelni masokat, masreszt logikusaa valik a vilag es az emberi termeszet.

A legjobb pelda erre azon emberek akik utalkoznak stb... nekik kene a legtibb szeretet de hat az elet mar csak ilyen, hogy nekik jut a legkevesebb. Ugyanis mindenki mas is erre vagyik. Nem art ezert onismeretet tanulni, hogy ezaltal raebredj mas miert olyan, amilyen.

Es akkor nem fogsz tatogni mint egy hal, ha valakit bem ertesz. Mert erteni fogod.

2019. máj. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ki hisztizik? A fő kérdésre összpontosíts már. Mint írtam nem zavar, mert szeretem a csoportot, csak most tűnt fel jobban a jelenség, és elgondolkodtam, hogy miért szeretik ennyire az emberek megosztani az étküket? Mi az oka?

Az első normális mondat amit a második írt, hogy az emberek figyelemre vágynak.

2019. máj. 13. 09:11
 4/5 A kérdező kommentje:

Kulturált vélemény érdekelt volna erről a mai jelenségről, ezért tettem emberi tulajdonságok kategóriába.

Leírtam azt is, "félreértés ne essék", még is sikerült.

2019. máj. 13. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Te tényleg nem érted. Ha benne vagy egy csoportban, akkor úgy viselkedsz, ahogy azt a csoport "megköveteli". Ha az a téma, hogy ételek, akkor azért osztják meg, mert itt büntetlenül megtehetik akkor, amikor akarják és azt, amit akarnak, és ez hozzá tartozik a csoporti élethez. Ebbe nem kell semmi pszichés vagy furcsa dolgot belelátni.

Csoporthoz tartozás jelenségét miért kell túlbonyolítani?

2019. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!