Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a szétszórtságom...

Mit tegyek a szétszórtságom ellen?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és az a problémám hogy borzasztóan figyelmetlen vagyok. Mindent elejtek/otthagyok/elhagyok, de nem ez az egyetlen problémám: borzasztó a mozgáskoordinációm, és sajnos szellemileg sem brillírozom. Sokszor rengeteg időbe telik felfognom bizonyos dolgokat, minek révén már számtalan kellemetlen helyzetbe sodortam magamat. A dolgok gyakorlati alkalmazása is problémát jelent számomra, hiszen lassú vagyok, és ügyetlen is. Őszintén szólva nem akartam kiírni ezt a kérdést, mivel tudom hogy mindenkinek megvan a maga baja, és nem akarja még az én önsajnáltatásomat is olvasni, de komolyan kezdek félni a jövőmtől, és elkeseredettségemben inkább ide írok. 18 évesen már szorul a hurok a nyakam körül, ideje lenne önállósodnom, mivel egyrészt papíron már felnőtt ember vagyok, másrészt pedig jövőre egyetemre kerülök (remélhetőleg), ahol muszáj lesz felhagynom a tesze-toszaságommal, ellenkező esetben súlyosabb lelkiállapotba kerülhetek mint holmi önbizalomhiány/ szorongás. Gondoltam rá, hogy talán a túlsúlyom okozza ezt a problémát, de 20 kiló leadása után még mindig problémákkal küzdök etéren (bár még mindig kövér vagyok, 100 kg-ról fogytam 80-ra február óta). Pszichológushoz nem szeretnék menni, hiszen úgy ahogy a túlsúlyomat, a lelki problémáimat is egyedül, segítség nélkül szeretném megoldani. Segítene talán ha barátkoznék valakivel? (nincsenek barátaim, de van egy támogató családom). A felfogóképességemet, és a szellemi képességeket mivel javíthatnám? Hogyan lehetnék gyakorlatiasabb?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

18/L


2019. jún. 22. 08:59
 1/3 anonim válasza:
78%
Fogadd el magad és bízz magadban. Ez szerintem mindennek az alapja. És ha esetleg ehhez szükséged lenne segítségre, akkor csak lépj fel a YouTubera és hallgass motivációs videókat. Őszintén remélem, hogy sikerül ezt leküzdeni.
2019. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia.

Tipp 1: Szerintem kezdhetnéd azzal, hogy elfogadod önmagad. Nem vagy semmivel sem kevesebb, azért mert más vagy, legyen ez a különbség bármilyen. Az 1. válaszoló tanácsát is érdemes megfogadnod.

Tipp 2: A szétszórtság ellen nagyon jó megoldás, ha minden este leírogatod egy papírra, hogy milyen feladatok, események várnak rád a következő napon. Sokkal kipihentebb leszel ha nincs tele ezekkel a fejed. Próbálj meg mindig csak egy adott dologra koncentrálni, és ne az idő hanem a minőség legyen a szempontod. Gondold végig mi kell a feladat elvégzéséhez, mielőtt belekezdesz. Továbbá , ha nem mindent egyszerre/sietve akarsz elvégezni és csak oda koncentrálsz, amit épp teszel talán kevésbé leszel ügyetlen.

Tipp 3: Találj beszélgető társat. Ha nincs olyan barátod aki segíthetne, akkor kérd meg a szüleidet, hogy a tanulással vagy hasonló szellemi tudással segítsenek neked. Mindenképpen olyan embert válassz, aki megérti, hogy nem megy minden elsőre és átsegít a nehezebb pillanatokon.

Remélem segíthettem! Kitartást!

2019. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is nem szorul a nyakad körül semmi!!!! Hogy jutott eszedbe ilyen szörnyű hasonlat?

Másodszor is totál félreértésben vagy: kifejezetten értelmes vagy! Te is olvasod itt a gyakorin a kérdéseket, a nagy része borzasztó primitív! A tied ezzel szemben összeszedett, helyesen írt, logikus, választékos. Lehet, hogy van benned egy kis diszlexia: az járhat koordinálatlansággal, tanulási nehézséggel, ügyetlenséggel. De ha van is, jól kompenzálod az eszeddel, így nem ütközik ki.

A mozgáskoordináción lehet fejleszteni: egyszerűen gyakorolj. Labdázz valakivel, szállíts vizes poharat egy kézzel tálcán, menj végig rajzolt egyenes vonalakon. De ha ügyetlen vagy, hát ügyetlen vagy, na és. Én is az vagyok, de ettől nem dőlök a kardomba. Lassíts le, gondold végig a szükséges tárgyaidat, mielőtt elindulsz valahova vagy valahonnan. A feladatlistát én is nagyon támogatom.

Mért nincsenek barátaid? Tessék a körülötted lévőkkel szóbaállni, programokat csinálni. Magányos vagy. Kortárs kapcsolatokra lenne szükséged.

A 20 kiló fogyásodra legyél büszke, nagyon nagy szó, és lelkileg is idomulj a könnyebbséghez. Pont nemrég olvastam, hogy a fogyás is gyászélmény, mert elvesztetted a régi megszokott énedet. Hát találd meg az újat, a könnyűt!

Végezetül: mért vetted a fejedbe, hogy a problémáidat egyedül kell megoldani? Nem kell. Sokkal hasznosabb segítséget igénybevenni, például pszichológust, aki kibeszéli belőled a téves önértékelésedet, mint évekig szenvedni.

2019. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!