Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy materialista ember?

Milyen egy materialista ember?

Figyelt kérdés
2019. jún. 22. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Használják az anyagias emberekre, akiknek az eszmei értékeknél, is fontosabb a pénz, az anyagi javak. Minél többe kerül valami, annál jobban értékelik.

Illetve, arra is, aki szerint a dolgok létezése nem függ mástól csak fizikai, kémiai, anyagi dolgoktól. Vagyis minden létező dolog fizikailag érzékelhető. Például szerintük a halállal megszűnik létezni az ember, a materialisták általában nem is vallásosak.

2019. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bubuka508 ***** válasza:
38%
A második megállapítással értek egyet én is, isten bocsássa meg nekem. Csak azt hiszem, amit látok, tapasztalok, érzékelek, ami kiszámítható, megmérhető. Természetfölötti dolgokban nem hiszek, legfeljebb olyan dolgok léteznek, amiknek még nem ismerjük a működését, de biztosra veszem, hogy a természettudományok valamilyen szintjén azok is megmagyarázhatóak, csak egyelőre még nem tartunk ott.
2019. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, nem tudom ki pontozott le, de annak javaslom, hogy olvasson utána, vagy idézze fel Madonna Material girl című számát...
2019. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!