Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan van olyan fiatal,...

Komolyan van olyan fiatal, aki mondjuk huszonévesen a nyugdíjára gyűjtöget?

Figyelt kérdés

Több milliós megtakarításom van, de első az ingatlan, utána egy autó csere komolyabbra, erősebbre.

Az ember esze megáll hogy nem elég az hogy már ma is alig élik meg a nyugdíjat, erre még öregségéig kuporgasson az ember, sok szemétláda meg ott gazdagszik meg a karosszékben.


2019. jún. 22. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Van.
2019. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van, például én.

A szüleimtől kaptam lakást, az autót pedig egyáltalán nem érzem létszükségletnek, de jó esetben pár év és úgyis kapok céges autót.

Amúgy nem feltétlen a nyugdíjra gyűjtők, hanem egyszerűen csak többet keresek, mint amennyit költök.

2019. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van. Akinek megvan már a lakás, autó 😊
2019. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Az meg elég buta ember, magyarán a kis számláját kifizeti, és csak őrlődik a mókuskerekében, Ahelyett hogy élne, beruházna valamibe.

2019. jún. 22. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
4: miért gondolod, hogy a megrakarítás mellett nem élnek, nem költenek??
2019. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálam a megtakarítás az nem 40 év távlatára szól, hanem egy esetleges kiadásra, ha van a paplan alatt majd egy millió ft, és nincs nagy kiadás(hitel, autó javítás) akkor megengedhet az ember magának egy-két dolgot.
2019. jún. 22. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha végre egyáltalán félre tudnék tenni amellett, hogy jóformán csak kajára és rezsire költök. :/

Nem 40 év távlatában gondolkozom és meg sem fogom élni... Hanem esküvő (ha lesz párom...), utazások (ha lesz párom és időm...)...

2019. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyszerűen nem tudsz belegondolni más élethelyzetekbe!

Keresek olyan nettó 750 körül, kaja nagy része a SZÉP kártyából megy, azon kívül még olyan nettó max. 20-30. Lakás saját, olyan havi 30 a rezsije, tessék még mindig van olyan nettó 690 ezrem.

Mondjuk még telefonra, taxira, tisztálkodószerekre elmegy 40, még mindig van 650.

Ebből ha még 150et el is költők arra, hogy “éljek”; ami mondjuk legyen a szórakozás (bár nem járok bulizni), a hobbi és a ruhák.

Még mindig marad havi fél millió megtakarításom.

Mit csináljak még, hogy jobban “éljek”?

Vegyek egy BMWt, valami baromi drága órát és egy IPhone X-et? Vagy menjek el a Seychelles szigetekre áll inclusive?

Mi van ha ezek a dolgok egyáltalán nem izgatnak? Én imádok Magyarországon belül utazni, imádom a telefonon és tökéletesen eljutok bárhova a BKV-val, órát meg mindig is utáltam hordani.

2019. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Doros ***** válasza:
Valahogy próbálj megbékélni a helyzeteddel. :D
2019. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Boldogabb lennél, ha nem érdekelne más mire költi a pénzét.

Sose értettem ezt, nekem épp elég azon agyalni én hogyan és mire osszam be a pénzem, nemhogy másén filózzak :D

2019. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!