Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzem jól magam a házunkba...

Nem érzem jól magam a házunkban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két éve vettünk a hosszú évek alatt összespórolt pénzünkből egy falusi házat. Vályogfalazatú, a 60-as években épült. Olcsó volt, direkt olyat szerettünk volna, amit fel lehet újítani. Hitelben egyáltalán nem gondolkodtunk, mert úgy gondoltuk, apránként minden meglesz előbb-utóbb (ráadásul félek a hitelektől). Még mindig sokat spórolunk, nem költünk semmi feleslegesre. 8 éve nem voltunk sehol nyaralni még egy napra sem, mert minden pénzt a házra gyűjtünk, de semmi változást nem látok mégsem egy-két apróságon kívül. Hiába festettünk ki, még mindig a régi lakók szagát, öreg ház szagot érzek, és állandóan takarítok, mégis mindig por, kosz, pókháló és csatornaszag van. A tetőt nem cseréltük ki, pedig nagyon nagyon rászorulna, többen is mondták. Mert hiába hullámosak a lécek, töredezettek a cserepek, a párom szerint elég, ha meg van erősítve néhány helyen oszt' jóvan... Pedig ősszel beáztunk kétszer. Fél éve nem volt már függöny az ablakon, amikor végre találtam valahol 1500 ft-ért és veszekedett velem, hogy minek ennyiért függöny... Hiába spórolunk, mindig csak az olcsó megoldásokra esküszik a párom, és így egyáltalán nem úgy néz ki, ahol egy fiatal párnak laknia kellene. Itt le merem írni, hogy sajnos irigylem magamban a barátainkat, ismerőseinket, hogy milyen szép fiatalos, modern belül a házuk, pedig általában ugyanolyan szinten vannak anyagilag, mint mi. De sosem mutatom az irigységet, igyekszem örülni a másénak.

Úgy érzem, mintha nem lennék önmagam ebben a házban, semmi sem tükrözi a személyiségünket, ordít az egészen, hogy gáz. Ráadásul mindig azt érzem, hogy egy nap ránk omlik az egész.

Eszembe jut a sok hétvégi túlmunka, hogy szinte nem is volt eddig életünk és ezért...Tudom, értékelnem kellene, hogy legalább sajátunk van, de mégis sokszor kiborulok, szorongok, ha a házban vagyok.

Nagyon eltúlzom a dolgokat szerintetek? Jobban kellene örülnöm, és elégedettebbnek kellene lennem?


2019. jún. 24. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Nem "rugdosásként", de pont a hozzád hasonlók példájából kéne tanulnia a sok "Én SAJÁT, kertes házat akarok!" emberkének.


Mit tudsz tenni?


Cumizol tovább, vagy nyelsz egy pokoli nagyot, és meghírdeted. De nagyot buktok lóvéval!

2019. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom milyen kertes házban élni, felnőtt koromig falun laktam.
2019. jún. 24. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nyilvánvalóan nem kéne elégedettebbnek lenned, nincs mivel. A ház az egy dolog. De annál súlyosabb gáz az élettársad. Boldogtalan vagy mellette. Pasit dobni, nyilván vele együtt a házat is, és új életet kezdeni egy normális emberrel. Egy évtizedet kidobtál az életedből a szemétbe. Több időt ne dobjál, mert nem marad!
2019. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen érzés, sajnos én is megtapasztaltam Budapesten. Egyáltalán nem túlzod el a dolgokat, ha valaki hozzászokott a jóhoz az nehezen fogadja el a rosszabbat. Ezt még én is tanulom. Viszont szerintem te mindent megpróbáltál és ahogy az utolsó írta változtatnod kell ahhoz hogy boldog legyél!
2019. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a házzal, hanem a pároddal van baj - de ezt korábban is tudhattad volna, hogy ennyire zsugori és arra sem költ, amire kellene.
2019. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek, és meg is értelek. Barátnőm volt hasonlóan: Igaz, nekik volt egy panel lakásuk, (2 szobás), és azt adták el, hogy sajátot, kerteset vehessenek. Persze csak egy vályogházra telt. Azóta vagyonokat költöttek rá, a hitelt még nyögik, és mégis elég ratyi, szóval...
2019. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!