Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet ártalmas a...

Mennyire lehet ártalmas a babámra? 35 hetes kismama vagyok. Házunkban régi padlót festenek, és sajnos hiába van kinyitva minden ablak, ajtó, érzem a festék szagot (Trilak).

Figyelt kérdés
Sokat megyek ki a levegőre, de ha bent vagyok akárhová kuckózom be magam, mindenhol érezni valamelyest, hol erősebben, hol enyhébben.
2009. márc. 30. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezeken a dolgokon én is sokat gondolkodtam. Pl. fodrásznál , ahol van műkörmös , árthat-e pl. az a vegyszer , amit használnak stb. De abból indulok ki , hogyha levegőztetve van egy helység ,vagy keveset van ott az ember lánya és a tüdő jól működik, :), akkor gyors a levegőcsere. Szerintem csak az a nehéz szag zavar , amit az orrodban egy idő után "bennemarad". Szerintem semmi ok az aggodalomra , mert ahogy irod, nem zárt helyiségben vagy! :)


30 hetes kismami

2009. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez nem jó!Az a baj,hogy a festékekből párolgó oldószerek okozzák az a bizonyos szagot,ami ártalmas,mert belélegzi az ember.Ezek az anyagok felszívódnak a nyálkahártyán keresztül is és bejutnak a vérkeringésbe.Jó lenne,ha addi,amíg teljesen meg nem szárad a festék,anyukádéknál,vagy más rokonnál tudnál lenni.Van rá megoldás?
2009. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Az előttem szólónak is igaza van , de azért nem 100százalékban mennek át ezek a vegyszerek ám :)amire még gondoltam , hogy az is jó lenne , ha a máshol alvást meg tudnátok oldani! A frissen festett helyiségeket napokig szokták még szárítgatni , legyen az akár padló vagy fal.
2009. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy nagyon régi Kiskegyedben írták minimum 10éve, még akkor lehettem vagy 12éves, hogy a lakásfelújítás, festés stb. koraszülést okozhat, szóval igyekezz nem túl sokat otthon lenni, illetve szellőztessetek minél többet és igyekezz olyan részén tartózkodni a lakásnak/háznak, ahol inkább csak enyhébb a festékszag, mint erősebb.


Nálunk is volt festés bőven, néha pár napig elég erős volt a szellőztetés ellenére, de idáig még nem lett baj. Viszont még lesz festés a nappaliban, amit addig kerülni fogok.


26hetes kismama

2009. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!!!!

Közben már annyira erőssé vált a szag, hogy a férjem el is hozott a szüleimhez :-) Majd jön értem pár nap múlva. Szegény még átkeni mégegyszer, plusz a nyílászárókat is, úgyhogy az a biztos, ha én nem tartózkodom ott. Igazatok van ;-)!!!

Remélem nem lesz bajunk attól, amit eddig is belélegeztem. A koraszülés elég rémisztő lenne. Még pár hétig hagy fejlődjön csak odabenn picurkám.

A falat is festettük, de abból szinte semmit nem éreztem, a falfesték dobozára is rá van írva, hogy "illatosított" . A szellőztetéssel ki is illant gyorsan abból a szobából. De ettől a lakkos fafestéktől....... jobb, ha óvakodunk!


Kismamiknak boldog babavárást kívánok! :-)))

2009. márc. 30. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!