Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az létezhet, amiben ő...

Csak az létezhet, amiben ő hisz, mindenki más nem normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Beszélgettem egy hívő ismerősömmel és remek vitatémát indított el, kíváncsi vagyok mások véleményére is.


Szóval:

Szóbakerültek (egy általam felolvasott cikk kapcsán) a földönkívüliek, UFO-k, szellemek, interdimenzionális lények stb.

Az ismerősöm szerint minden ember hülye, aki ilyesmiben hisz, csak ostoba emberek hisznek el mindent.


Erre én visszakérdeztem (számomra ugyanis a kettő ugyanaz), hogy találkozott-e már Istennel. Látta-e már, beszélt-e vele. Elvileg 100%-ig meg van győződve arról, hogy Isten van, holott soha az életben nem látta, viszont aki meg hisz az UFO jelenségekben, az egyből ostoba.


Nem értem ezt a felfogásmódot és leszögezném, hogy nem arról szólt a beszélgetés, hogy én miben hiszek és miben nem, csupán felvetődött bennem a kérdés.


Próbált érvelni "bizonyítékokkal" és helyekkel, ahol látni vélték Szűz Máriát, de mondtam neki, hogy legalább ugyanennyi "bizonyíték" van földönkívüliekkel való találkozásokra vagy szellemfotókra.


Itt el is vérzett a beszélgetés...

Mégegyszer mondom, nem a hívőkkel/nem hívőkkel van a bajom, nekem aztán tök mindegy ki miben hisz, felőlem a Föld is lehet lapos, csak nem értem ezt a felfogásmódot és nem tudott tovább érvelni az "igaza" mellett.


Nektek mi erről a véleményetek?


2019. júl. 2. 01:45
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de az biztos, hogy okosabb dolog és valószínűbb Istenben hinni mint az UFO-k meg a földönkívüliek! Bocsi, de te kérdezted és én őszintén válaszoltam.
2019. júl. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Én egyetértek veled, kérdező.


Nem hiszsk egyikben sem. Bár az ufókban még talán előbb mint Istenben.


Minden érv a létezése ellen szól, persze hívők meggyőződését kivéve.


A hatalmas űrben lévő vmilyen más élet AKÁR még igaz is lehet. Mivel egy hatalmas és végtelen vmiről beszélünk. Bár erről sem vagyok igazán meggyőzve.

2019. júl. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hit ütköztetés nagyon nagyon darázsfészek, pedig bölcsen is lehet csinálni. Nem arról kell szólnia h kinek van igaza. Mivan ha bármi létezhet? Mivan ha semmi? Mivan ha igaz? Mivan ha nem? Egyik fél sem érzi magát többnek vagy kevesebbnek ettől sztem, csak ha átmegy fafejű ostoba érvelésbe h de bizony az én igazam igazabb mint a tied.
2019. júl. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges ezen fennakadni. Kis planétánkon kb 5000 különféle istenségnek vannak meggyőződéses hívei. Ők az azonos súlyú bizonyítékokból elvetnek 4999-et és hülyének nézik azt, aki az ő 5000-ét is. Egyszerűen nincs közös platform a hívők és nem hívők közt. Teljesen felesleges keverednünk velük.
2019. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok keresztyén ismerősöm van.


Ők nagyon erősen hisznek Isten létezésében. Bármi jó történik velük, csakis Istennek tulajdonítják és végtelenül hálásak. Ha sikerül változniuk valamiben, ha elérnek valamit, ha egy értékes emberrel találkoznak, mind Istennek tulajdonítják és hálásak.

Ha nem történik meg valami jó, vagy ellenkezőleg, rossz történik, annyi a reakciójuk, hogy Isten nem segíthet mindig, mindenen / nem mindig úgy segít, ahogy azt "elvárjuk".


Tehát ők úgy érzik, hogy Isten a mindennapjaikban van jelen, szorosan kapcsolódik az életükkel. Számukra ez a bizonyíték.



Egyébként számomra egyre visszataszítóbb a keresztény/keresztyén egyház, az önző istenkép, az erőszakos térítés stb miatt.

2019. júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Két dolgot rühellek nagyon ebben az életben. A politikát és a vallást. Mindent tönkretesz mert elvakítja az embereket.

Engem nem az zavar ha valaki hisz valamiben, hanem ha ráakarja erőltetni másra az ő eszméit.

Nem hiszek Istenben, de ettől nem biztos hogy nem létezik. Másban hiszek, de csak mert már átéltem, tapasztaltam ezért tudom hogy ez VAN. Ha ezek megtörténtek, valóságos dolgok, akkor Isten is létezhet, de amíg nem látom nem hiszem el :D

Arra már találtak bizonyítékot hogy éltek valaha más fajok a Marson, és amekkora az Univerzum, hihetetlennek tartom hogy ne lennének más élőlények is. Tehát ebből a szempontból mi is Ufók vagyunk :D

2019. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1-es! Oké, én ezt elfogadom. De miért? :D

Ennyi erővel amekkora a világegyetem, bármi lehet benne. Lehet az ehyik felhőn Isten csücsül, a másikon meg ET. Egyiket sem láttad. Én ezt nem értem az egészben.

2019. júl. 2. 10:12
 8/9 A kérdező kommentje:

3! Nagyon egyet értek veled, én is pont ezeket kérdeztem. Az egyiptomi istenek akár lehetnek (kinézetük alapján) idegenek is, hiszen egyáltalán nem emberszerűek.


Hogy zárhatja ki valaki az egyik természetfeletti létezését, ha közben hisz a másikéban?

2019. júl. 2. 10:13
 9/9 A kérdező kommentje:

5! Az a bajom ezzel, hogy ez egy nagyon kényelmes felfogás. Ha én elértem valamit az azért van, mert halálra dolgoztam magam, tanultam/tanulok azèrt, hogy jobb legyen. A jót csak magamnak köszönhetem, nem pedig egy természetfeletti istenségnek.


A rossz pedig jön magától. Volt egy hívő (folyamatosan templomba járó) rokonom, aki végigszenvedte az utolsó 2 évét és kínok között halt meg. Nem tudom hol volt akkor Isten vagy miért érdemelte ezt, mivel szolgált rá erre. És nagyon sok ilyen van a világban. Jó emberek szenvednek igazságtalanul, sok rossz pedig él, mert valami tartósítja.


Elfogadom, hogy van pokol és van mennyország és majd ott mindenki megkapja amit megérdemel, de soha senki nem jött onnan vissza, nem üzent, hogy tényleg igaz-e a dolog.

2019. júl. 2. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!