Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni olyan emberrel...

Mit lehet tenni olyan emberrel, aki a tévéből szed minden hülyeséget?

Figyelt kérdés

A nagymamámról van szó. Mindig jön az olyan dolgokkal, hogy a tévében ez volt, ezt hallotta, és az szentírás, mert a tévében mondták. Természetesen a politikának az árnyoldalaival sincs tisztában, se a cenzúrával, és nem lehet megmagyarázni neki, hogy a való életben semmi sem úgy van, mint a tévében, és aki mást mond, az hülye. Táplálkozási, életmódbeli tanácsokat osztogat, mert ezt mondták a tévében.

De főleg a híradóba van nagyon beleszerelmesedve.

Én már nem is próbálok vele észérvekkel vitatkozni, és tiszteletben tartanám a véleményét (ha a sajátja lenne). De eldurran az agyam belül, amikor elkezdi a tévés hülyeségeit, és mondja, mondja...

Ti hogyan reagálnátok le az ilyen dolgokat?


2019. júl. 3. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Meggyőzni úgyse fogod tudni, hagyd rá és kész.
2019. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel idős emberről van szó semmit. Max mutattatsz neki más forrásból származó érdekes dolgokat, hátha. De azzal, hogy mondod nem segítessz a helyzeten, mivel ő idősebb, ezért azt érzi, hogy ezért bölcsebb is.
2019. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akit a hasonló korú (70 feletti) barátnője kezdett el győzködni arról, hogy tájékozódjon már más forrásokból... Az illető kijelentette, hogy ő nem akar, neki tökéletesen megfelel az az információ, amit a híradóban hall, minden igényét kielégíti, nem akar ennél többet tudni.
2019. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósom most 81 éves. Ő is a tévéből szedi az ihleteit. Amikor a fiam kicsi volt, kb 10-11 éve lehetett, akkor volt a guargumi őrület. Az anyós ettől úgy beparázott, hogy amikor látta a gyereket túró rudit enni, akkor kivette a kezéből, mondván, hogy mérgező...
2019. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt: Elfogadtuk ilyennek, nem lehet megváltoztatni. Ez a legtöbb idősebb embernél a korral jár.
2019. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is megzakkant 70 felett, de ő a Facebookos hülyeségekből meg a különféle életmód magazinokból tájékozódik. Az se jobb...
2019. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgatom, hagy mondja. Néha meglepődöm, hogy "komolyan?" , "nem mondod?" Aztán mesél tovább, mert van aki meghallgassa és kikapcsolódik. Idős emberekről van szó, olyan mindegy hogy mit hogy látnak, hallanak, mert egy idősnek már úgyse tudod megvàltoztatni a véleményét. Leélt egy életet egy másik korban. Nagyrészt úgy se járnak sehova már. Nekik ez a kikapcsolódás. Nekem nem fáj, ha mond valamit amiről pontosan tudom, hülyeség amit a tv-ből szedett nagy valószínűséggel. Mit változtat, ha leállsz vele vitatkozni. Semmit. Hagy pletykáljon, mondja amit épp hallott. Legalább majd úgy érzi van valaki akivel tud értelmesen társalogni és nem csak kioktatni akarják ezek a fiatalok megint.
2019. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Detto..Nekem anyám csak 61 éves, de nem engedi, hogy olyan Vishu kínai zacskós levest együnk néhanapján, mert a facebookon megosztott egy cikket az egyik ismerőse, ami szerint ezekbe a levesekbe kínai szennyvizet raknak 😂

Meg egy időben mindenhol rakták kifele az olyan videókat, hogy az ázsiai emberkék valami színes folyadékot öntögettek az átlátszó folyadék tetejére, amivel érintkezve a színes cucc megszilárdult és zöldségeket hajtogattak belőle...Mint kiderült, a színes lötty olvadt viasz volt, az alatta lévő folyadék meg sima, hideg víz, de anyám azóta is meg van győződve róla, hogy Kínában akkora a túlnépesedés, hogy ilyen ízesített műanyag zöldségeket adnak el nekik a boltban meg a piacokon, hogy rákosak legyenek az elfogyasztásuktól és meghaljanak tőle...😐

2019. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
# 8: Anyám mindig át is küldi nekem az okosságait. :) Ja, és a legjobb, hogy újabban velem akar mindent kipróbáltatni, hogy ha beválik, akkor majd ő is kipróbálja! :D Hát mi vagyok én, kísérleti nyúl?! :D
2019. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!