Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges a tinédzser kor...

Lehetséges a tinédzser kor kimaradása?

Figyelt kérdés
Lehetséges esetleg lelki okokból, hogy valaki nem lázad és nincs szélsőséges viselkedése?
2019. júl. 7. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Volt ilyen idősebb (közeli) ismerősöm. Nos... Hát mondjuk úgy, hogy nem tett jót neki. Életképtelen, mama pici fia maradt még az után is, hogy anyukája meghalt. 50 éves fejjel kezd úgy viselkedni, mint egy lázadó 14 éves, csak teljesen ész nélkül. Nagyon ijesztő és gáz. Mindenki röhög rajta, vagy szánja. És már vagy 25 munkahelye volt legalább. A baj az, hogy ő erre büszke is, mert hogy hú de sokrétű tapasztalata van. Nincs neki. Mindenhonnan a kiállhatatlan viselkedése miatt küldték el.
2019. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

En is ismerek ilyet. Az anyja kb màr a felesége. Örökre vele akar maradni max az anyja mellé keres asszonyt es olyat akit elvisel az anyja.

Szoval lehetséges hogy a gyerek kamaszkoràbol szülöi szigorral vagy ràtelepedéssel kimarad a làzadàs, de azzal a kirepülésnek es önàllosodásnak is löttek.

2019. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*es az ilyenek azt sem értik ezzel mi a baj. Totàl anyuka szellemében élnek le egy életet is akár. Vagy a legkisebb parkapcsolati problema eseten is hazaszaladnak anyuhoz.
2019. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ember, akiről írtam elsőnek az konkrétan az anyjával ment a saját válására is.
2019. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges...

Apámnak balesete volt, amikor 7 éves voltam és hogy ő életben maradjon, anyámnak választania kellett. Egész nap, hónapokon keresztül a kórházban ápolta a magatehetetlen, kómás apámat, engem meg bezárt a lakásba az egy éves hugommal. Rohadt gyorsan fel kellett nőnöm, hogy etessem, pelenkázzam és szórakoztassam. Elvileg volt egy szomszéd nő, aki felügyelt ránk, de kb mielőtt anyám hazajött, ránk nézett, hogy élünk e még.

Apám végül magához tért és évek alatt annyira összeszedte magát, hogy képes volt önmagát ellátni, de anyámnak keményen dolgozni kellett, az ő munkája volt évekig az egyetlen bevételünk.

Mire apám képes volt újra járni, én hordtam a hugomat óvodába, jártam szülői értekezletekre. És csak 15 éves voltam.

Teljesen kimaradt a kamaszkorom, így amikor gyerekeim születtek, a férjem sokszor szomorúan nézte, ahogy játszottam velük, moziba vittem őket, vagy kirándultam velük, és szerinte én jobban vágytam ezekre a dolgokra, mint a gyerekeim. Aztán ők kamaszok lettek, és nálunk valahogy nem volt lázadás, csak jó beszélgetések, zenehallgatás és rengeteg közös ökörködés... Velük együtt nőttem fel.

Ha a kamaszkor kimarad vagy nem a saját idejében zajlik le, fájdalmas és nehéz feladat igazán felelősség teljes, normális felnőttnek lenni...

Nekem szerencsém volt, hogy annyi év múlva bepótolhattam a családommal.

2019. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki már felnőtt, az tutira volt tinédzser is. Az csak egy életszakasz, nem feltétlen kell lázadni benne. Ez csak egy sztereotípia. Van, aki lázad, van, aki nem. Minél elcseszettebb szülei vannak valakinek, annál valószínűbb, hogy erre kamaszként ébred rá, és naná, hogy lázad. Jól működő családoknál meg kétesélyes: általában nincs szélsőséges viselkedés, (mert minek, nincs mi ellen) de vérmérséklettől is függ.
2019. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De jó hogy találtam egy ilyen jellegű kérdést és hogy mások is írtak hasonlót. Én is ebben a cipőben járok de durvábban és nagyon szenvedek is ezmiatt....
2019. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!