Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik szakmát válasszam?...

Melyik szakmát válasszam? Melyikkel lenne könnyebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

- Gyakorló csecsemő- és gyermekápoló

- Kisgyermekgondozó, -nevelő

- Gyógyszertári asszisztens

- Gyógymasszőr ?


21L


2019. júl. 12. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a sorrend jó. Nyilván az első. Ha nem szereted a csecsemőket, akkor a kisgyermekgondozó. Ha a kisgyerekeket se, akkor a gyógyszertári asszisztens.


A masszőr is jó, csak bírni kell nagyon erővel. Ha privátban csinálod, akkor akár 1-2 hét alatt összejöhet annyi, mint átlag munkával 1 hónap alatt.

2019. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mihago ***** válasza:
Bármilyen egészségügyi ápolói végzettséggel azonnal kapsz munkavízumot akármelyik kulturáltabb országban, és nagyon jól meg is fizetik. A gyógymasszőr sem rossz.
2019. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon akarsz dolgozni és szeretnéd, hogy valahol legyen is esélyed munkába állni (fizetés szigorúan sokadlagos fontosságú), akkor egy diplomát min. kell szerezned (kisgyermekgondozó és nevelő), mert anélkül kvázi itthon esélyed nincs sehova. Gyógymasszőr=éhbér és protekció, gyógyszertári asszisztens=kamuszakma, mert gyógyszertárakba diplomás gyógyszerészeket keresnek, gyakorló csecsemő és gyermekápoló=szintén baromi hátrányban leszel diploma nélkül. Ha viszont külföld a cél, akkor mindegyikkel jól fogsz jármi és válaszd azt, amelyik neked tetszik, de ne feledd, hogy a gyógymasszőr kivételével a stabil nyelvtudás is borzasztó fontos mindegyikhez.
2019. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni még bármelyikkel tudsz. De egy csecsemő vagy kisgyermekgondozóval az éhhalál szélén fogsz tántorogni. Bár jó au-pair lehet belőled Németországban, Svájcban, erre-arra... de azért gondolom elsősorban itthon helyezkednél el.


Gyógymasszőr lenne a legjobb. Ha van benned kis ambíció, akkor munka mellett még hozzácsapsz ilyen-olyan masszőrképzéseket, és saját szalont nyitsz, vagy elmész akárhova a versenyszektorba.

2019. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól is, hogy melyik városban próbálnál szerencsét.

Nekem pedagógiai asszisztens, valamint gyógy -és sportmasszőr szakmáim vannak. Mikor még Békés megyében kerestem ezekkel a szakmákkal állást, folyamatosan zsákutcákba jutottam, kisvárosokban egyszerűen lehetetlen ilyen szakmákkal elhelyezkedni, vagy legalábbis nagyon nagy mázli kell hozzá.

Aztán mikor Budapesten kezdtem el állást keresni ugyanezekkel a szakmákkal, még válogatni is tudtam a lehetőségekből, olyan sok jött velem szembe.

2019. júl. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!