Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig kell az idegenek...

Meddig kell az idegenek szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, sétálsz az utcán és a veled szembejövő idegeneknek a szemébe nézel. Meddig kell hogy az ne legyen fenyegető? Mióta élek, erről fogalmam se volt mert úgy gondoltam ha valakit sokáig nézek az fenyegetésnek veszi, így nem is szoktam sokáig az emberek szemébe nézni max fél mp és gyorsan elkapom a tekintetem. (Viszont, lehet hogy ez önbizalomhiány jelének is tekintheti valaki) Mennyi mp az amit nyugodtan lehet és szabad és mennyi az ami már fenyegető? Illetve egy plusz kérdés. Ha valaki tetszik és idegen, neki mennyi ideig kell a szemébe nézni?

#szem #idegen #szemezés #szemkontatkus
2019. júl. 18. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegető szerintem nem jó szó, de fura mindenképp. Őszintén szólva szerintem idegeneknek nem kell a szemébe nézni. Ne járj lehajtott fejjel, de nem is kell mindenkivel szemkontaktust keresni. Minek? Ha valaki tetszik, akkor pár pillanatnál kicsit hosszabban nézd, de ezt így nehéz leírni.
2019. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk egy ember velem szembe jön, ő néz engem én levegőnek se veszem mert nem nézek a szemébe, az màr főlényesség bunkóság és egoizmus. Nem?
2019. júl. 18. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hordj napszemüveget és a probléma megoldva.De kár ezen agyalni.
2019. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Milyen főlényesség, bunkóság és egoizmus? Vadidegen emberekről beszélünk, vagy rosszul értem? Valaki rám néz, én rá, véletlenül találkozik a tekintetünk, aztán megyünk is tovább. Egy idegenről senki nem gondolja, hogy bunkó, csak azért mert nem néz rá.

2019. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
engem is meglepett hogy miért kéne egy idegennek egyáltalán a szemébe nézni bármeddig is? én mindig is egyenesen nézek, nem a másikra. sokan azért pillantanak rá akkor is a másikra mikor már nagyon közel van hogy nem-e egy ismerősük akit távolabbról nem vettek jól észre
2019. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vadidegenek szemébe miért kéne nézegetni? Nem kell.

De ha nagyon akarsz, akkor 2-3 mp maximum.

2019. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 18. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!