Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől bűntudatom van. Normális...

Ettől bűntudatom van. Normális vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek ne nézzetek teljesen kreténnek.


Az a probléma van,hogy nálunk itt Újpesten nagyon rossz a csap vízminősége. Klóros és magas az ólomtartalma. Be lett vizsgáltatva. Azt mondták,hogy mielőtt kitöltök egy kancsó vizet,előtte folyassam 3 percig.



Na,most ez tök pazarlás.


Most pár hete elkezdtem inni a pet palackos ásványvizet és nagyon bűntudatom van,hogy ennyi "szemetet" termelek. Ki kell hangsúlyoznom,hogy amikor kiürült,akkor összelapítom és kupakkal bedobom a műanyag szelektív gyűjtő kukába. De ez is környezet szennyezés valamilyen szinten,mert az újrahasznosítás is kárt tesz egy kicsit a természetben. Sok kicsi sokra megy. Csapvizet nem tudok már inni,mert végtag zsibbadást okozott az ólom. Mióta elhagytam a csapvizet,azóta megszűnt.


Tit mit javasolnátok a helyembe?

Budapesten néztem forrásvizeket,kutakat,de abban meg nagyon magas az ásványi anyag tartalom( 702mg/l). És nem akarom,hogy újra ki alakuljon a vesekövem.



Köszönöm,ha adtok tanácsot. Szép délutánt Mindenkinek!



2019. júl. 23. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem kretén, hanem környezet tudatos gondolkodás.

Kissebb beruházás, de lehet venni ilyen ballonos vizadagolókat 15-30e. ft körül. A ballon amit rá kell rakni többször hasznosítható. Ott ahol megveszed le is lehet adni azt ami kiürült. Maga a ballon azt hiszem 19 l-es szokott lenni és több márka létezik, más-más ásványianyag összetételben. Az ára pedig kb annyi mint amennyiből megvennél 19 l pet palackos ásványvizet.

2019. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, a mostanában divatos környezettudatos viselkedés nem feltétlenül az, mert csak kiragadott szempontok alapján tekint valamit környezettudatosnak. Ha elkezdesz alaposabban utánajárni, akkor egész más kép alakul ki. Pl. egy vászonszatyrot kb. ezerszer kell ahhoz használnod, hogy akkora legyen az ökológiai lábnyoma, mint a műanyagé. Mert lehet, hogy a műanyag szatyor környezetszennyezőbb, de az előállítást is figyelembe kell venni, az pedig a vászon esetében ezerszeres!

Nem a műanyag a mumus! Az előállítása nagyon is környezetkímélő, a hangsúly az újrahasznosításon van!

Én is ásványvizet iszom, a kupakokat külön gyűjtöm és megkapják azok, akik beteg gyerekeknek gyűjtik (a különböző flakonok kupakjait is). Nem minden flakont tömörítek, egészben is gyűjtöm, mert a családomban, munkahelyemen is tudják hasznosítani (házi tej tárolására, szörpkészítésre, ilyenekre). Odaadom azoknak, akik tudják használni és tudom, hogy utána ők is a szelektívbe teszik. De ha már egy egyszerhasználatos műanyagot KÉTSZER, vagy akár többször is felhasznál valaki, máris lényegesen kisebb az adott dolog ökológiai lábnyoma. Ami flakont nem tud hasznosítani a környezetem, az összelapítva megy a szelektívbe. Múltkor nagyon sokáig gyűjtögettem, összesen négy zsákkal tettem ki, ennek a negyede volt ásványvizes flakon! Kb. egy zsáknyi volt tisztítószeres (kiöblítve). Két zsák pedig NEM műanyag volt, hanem papír, vagy fém. Összességében arra jutottam, hogy rengeteg olyan dolog van, amivel károsítjuk a környezetünket, nem lehet közülük egyet kikiáltani mumusnak, mondjuk az ásványvizes flakont. Már azzal is, ha szelektíven gyűjtöd, rengeteget teszel a környezetedért. Hogy az is "kicsit" kárt tesz a természetben? A puszta létezéseddel rengeteg "kárt" teszel a természetben, hiszen lakóépületben élsz, ezzel csökkented a természetes élőhelyeket, gondolom tisztálkodsz, ezzel pazarlod a vízkészletet, öltözködsz (a ruhaipar az egyik legnagyobb környezetkárosító), a ruháidat kimosod (rettenetesen környezetszennyező). Ne ragadj le egy dolognál, hanem figyelj mindenben egy kicsit jobban, hogy a lehető leginkább csökkenteni tudd a környezetkárosítást!

2019. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, szerintem „normális” vagy. :) Csapra szerelhető víztisztítóra nem gondoltál még?
2019. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, a palackozott vízzel más probléma is van, kémikus barátunk szerint a kupakjából igencsak mérgező anyagok tudnak kioldódni…
2019. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pi vizet lehet venni pár boltban úgy, hogy viszel magaddal üveget és abba töltik bele. Ha van a közeledben ilyen hely esetleg megpróbálhatod azt
2019. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!