Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mihez kezdjek a szomszédommal?

Mihez kezdjek a szomszédommal?

Figyelt kérdés

Fölöttem lakó hajnali hatkor kel rendszeresen. Rutinja a következő: 6:10 körül kivágja az erkélyajtót, én nyitott ablaknál alszom, így erre ébredek. Vissza tudnék aludni, ha csak ennyi lenne. Valószínűleg fém vagy üveglapos asztala lehet, tapasztalataim szerint ezek felületén lehet jól csikorogni a reggeli kávés-/teáscsészével.

Ezután következik az öngyújtóval szenvedés, káromkodás, majd krákogás, rádió kihallatszik a szobából, hogy kint is hallgathassa, ilyenek.

Albérletváltás nem opció, enyém a lakás.

Próbáltam orvosolni a problémát, úgy egy hónapja láttam kispénzért egy kék kisasztalt, ami az én erkélyemen is elférne kényelmesen, megvettem neki. Van olyan fekete kis puha izé az alján, nem csikorog, ha meglökik. Hétezer forintot nekem megér a jobb alvás, az erkélyajtajával pedig nem tudok mit kezdeni. Legalább ez. Hazafelé beugrottam egy dohányboltba, vettem vihargyújtót, simát, tekerőset, biztosan legyen olyan, amilyet szeret. Amikor meg akartam beszélni vele ezt a dolgot és oda akartam adni a cuccokat, szabályosan megsértődött és rám csapta az ajtaját.

Azóta nem köszön a lépcsőházban, pedig én szívesen egyezkednék.

Gondoltam arra, hogy bérelhetné a társasház melletti garázsomat, én meg bérelek másikat, istenem, kb fedezné egymást a kettő költsége és a kis ráfizetés nem számít, de egyfelől nem akarom kivásárolni a reggeli rituáléjából, másfelől pedig szoktam látni a kereszteződés utáni buszmegállóban, szóval szerintem nincs autója. Egyik barátom azt tanácsolta, hogy fizessek neki (lol) reggelit valami közeli étkezőben, hogy oda menjen, de ez baromság.

Az a baj, hogy tényleg nem áll szóba velem.

30-40 közötti pasi, szerintem szereti a baseball sapkákat, ahogy tudom, egyedül él, nem sok közös van bennünk, szóval amúgy sem ismerkedtünk soha össze. Lakógyűlésre nem járok, fizetem a közös költséget és nekem nagyjából a többi mindegy, ott sem találkoztunk, szóval nincs sok alapja a társalgás erőltetésének és nem is hiszem, hogy újra szóba hozhatnám a témát. Annyira meg nem komoly az ügy, hogy bárkinek is szóljak, tényleg csak annyi az egész, hogy én tizenegy fele szeretek kelni, ő pedig hajnalban. Már arra is gondoltam, hogy bemutatom neki a fodrászom, hátha... és akkor ő már megkérhetné. Buta ötlet, csak nincs más tervem.



2019. aug. 2. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem kell időre kelned, használj füldugót alváshoz.
2019. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Használj füldugót!
2019. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, egy kicsit mintha túlgondolnád. Olyan, mintha az első öt fokozatot átlépted volna, és rögtön a hatodik lépéssel kezdenéd. Az első az lett volna, hogy nagyon kedvesen, esetleg egy pár sörrel felcsengetsz és megkéred, legyen szíves erre figyelni. Ki tudja, lehet, hogy össze is haverkodtok. Te rögtön több ezer forintos kiadásokban verted magad és egy asztallal (!) állítottál oda, amire hát lehet, hogy hirtelen én se reagáltam volna másképp, mint némi sértettséggel.

Ez a fodrászos dolog... nem is értem.... te miért nem állsz oda, és beszélsz vele egyenesen? Mire ez a sok trükközés? Felnőtt vagy te is, még mindig odaállhatsz és elmagyarázhatod a dolgot. De hogy ennyitől már azon agyaljál, hogy a garázsod odaadod, meg fizetsz neki reggelit? Jesszus.

2019. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Füldugó. Amúgy szerintem valahol irigy is rád, mert ha tehetné ő is 11kor kelne és nem 6kor. Lehet te is csináldz olyat, ami őt zavarja, de nem szól érte, te pedig hagyd, hogy csinálja a reggeli rituáléját. Előtte amúgy szóltál már neki vagy a komplett berendezéssel kezdted?
2019. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Egy lelkileg megkeseredett emberrel mit szeretnél kezdeni? Asztalt venni neki miközben utálja magát, az életét, téged?

Szted befogadóképes? Mint láttuk nem.

Egy ilyennél ha azt az okot hozod fel társalgás inditásra h reggelente hibázij, ugy érzi teis belekötsz és megakarod mondani micsináljon és persze h igy reagál. Itt más módszer kellene. De nem ezek. Aranyosak a gondolataid, számomra.pl jó szomszéd lennél, de nála egyik sem lesz nyerő. Többit priviben ha irsz.

2019. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Füldugó. Csukd be az ablakot.


Nem képzeled, hogy mindenki lábujjhegyen fogja élni az életét, mert van aki 11-kor kelne...


Amiket leírtál pedig egyenesen nevetséges.

2019. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kedves vagy,hogy nem leugatni akarod a fejét.

Gondolom reggel siet,fáradt és nem is gondol arra,hogy más ezt hallhatja.


Ohropax viaszos füldugó gyógyszertárban. Semmit nem fogsz hallani.Más megoldás nincs.


Én is 10ig szoktam aludni füldugóval és semmit nem hallok. Pedig a panelban minden öreg már 5-6 körül pezseg,hogy roadnának meg.

2019. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Gondnoknak szólj, ha van nálatok, ha ez se segít, akkor füldugó.
2019. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy teljesen normális dolgokat írtál le, amikben nem korlátozhatod a másikat.


Itt neked kell valamit csinálni ... aludj csukott ablaknál stb...

2019. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Hú, azért te sem vagy teljesen százas. Én is rácsapnm a szomszédra az ajtót ha beállítana, hogy mától akkor azokat a dolgokat használjam amiket nekem vett. Milyen alapon akarod korlátozni? Kinyitja az erklyajtót, rádiót hallgat, krákog, meggyújtja az öngyújtót. Ezek a normál életvitellel együtt járó tevékenységekből adódó zajok, amiket egy társasházban el kell viselni. Lehet az alattad/melletted lakót ha megkérdezné rólad is elmondhatna hasonló dolgokat pl.: sokáig zuhanyzól, későn fekszel és hallja a wc lehúzásod stb. Ahogy már előtte mis leírták használj füldugót.
2019. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!