Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek? Tudtok...

Ti mit tennétek? Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Elég rossz helyzetbe kerültem sajnos. Most albérletben vagyok a párommal (nem valami komfortos) és az állataimmal (benti cicák).


A telet még itt tölthetjük,de utána el kell mennünk,kivéve ha a főbérlő méltányosságból még enged. Erre nem tudom mennyi az esély.

Viszont ha el kéne menni,a párom családi okokból nem jöhet. Nem is tudna hol lenni.


Nos,van lehetőségem (de csak most) egy kisebb albérletre,viszont az egy messzi városban lenne. A helyet nem ismerem,csak annyit tudok,hogy dolgozni bejárhatok. A párom sem jöhetne,es max 1 évig lehetnék ott.


Összegyűlt egy kisebb összeg arra,hogy házat vehessek (max 5 millióért). Úgy jöhetne a párom is,viszont azt max valami kis isten háta mögötti helyen tudnám csak megvenni. Hosszabb távon talán nem kifizetődő.


Ti inkább bíznátok a főbérlő méltányosságában,vagy bérelnétek másikat máshol,vagy vennétek egyet?

Nekem fontos a párom helyzete is...


2019. nov. 15. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Én racionális vagyok, és még tapasztalt öreg róka is, ilyen nyomorék pár, akivel csak a baj van, ide nem jöhet, meg oda sem, pénze nincs, semmit nem tud segíteni csak koloncként lóg a nyakamon... eszembe nem jutna egy ilyen miatt sarokba szorítani az életemet egy rossz pénzügyi döntéssel. Amúgy milyen családi körülmény az, hogy egyik helyen lakhat veled, másik ugyanolyan helyen meg már nem, mert elképzelni sem tudok ilyet.
2019. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de nem becsmérlést kértemyfőleg nem a páromat illetően! Hasznos válasszal nem szolgáltál,úgyhogy nem is értem miért kellett kommentelned. Ne haragudj,de van elég bajom,azt hittem ez érthető.

Kérlek,a továbbiakban mellőzd a hozzászólást,ha kérhetek ilyesmit.

2019. nov. 15. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 5 milliód legyen az önrész, vegyél fel hitelt és vegyél egy normális házat! A havi részleteidet meg fizeted, ahelyett, hogy lakbért fizetnél valakinek.
2019. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a probléma,ha van pénzed fizetni másik albérletet akkor keressél egy jobbat.De az is megoldás lehet,ha nagyjából kiszámítható munkahelyed van,hogy hitellel veszel egy lakást,és a törlesztőt fiezeted albérlet helyett.Szép dolog tőled hogy kiállsz apárod mellett,de ezt csak addig tedd meg,amíg nem húz le magával.
2019. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!