Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik Budapest mellett más...

Akik Budapest mellett más nagy városokban is éltek már hosszabb ideig: hol volt ez és mennyire jellemző volt ott az ilyen szintű zaklatás az utcán, mint ami itthon folyik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy nem lehet úgy 500 métert sehol, hogy ne szólítana le valaki aki kéreget/eladni akar valamit/meg akarna téríteni, vagy csupán a megbotránkoztató viselkedésével hívná fel magára a figyelmet. Szerencsére már nem élek a fővárosban, de külföldön turistaként ilyen alpáriságot sehol a világon nem tapasztaltam, mint ezen a szeméttelepen, amit élhető városnak neveznek egyesek.
2019. nov. 19. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor éltél Pesten, szerintem már jobb a helyzet, mint 6-10 éve, akkor nem lehetett a buszt várni a belvárosban úgy, hogy ne jöjjön folyton oda valaki. Magyar városokban máshol abszolút nem jellemző, külföldön is azért a belvárosokat igyekeznek rendben tartani, legközelebb Dél-Olaszországban kell vigyázni.
2019. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten 15 éve engem még metróállomáson is zaklatott kéregető. Olyan helyen, ahová jegy vagy bérlet nélkül le sem szabadott volna mennie.

Győrben is kb. 10 éve vasútállomáson zaklatva kértek pénzt. És bevásárlóközpontok környékén is.


Sokan szidják ezt a hajléktalanságot tiltó rendeletet, de szerintem ennek bevezetésével szorult vissza ez az agresszív kéregetés.

2019. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

London ugyanez. Meg a metron is keregetnek allandoan.

Mintha mostanaban nagyon megszaporodtak volna.

A jotekonysagi szervezeteknek gyujtok mindenhol ott vannak, mint ahogy az energiaszolgaltato cegek is megprobalnak magukhoz csabitani.

De olyan szinten, hogy atmegyek a teren, hogy el tudjak jutni a boltba, leszolit, jovok visszafele, ugyanaz a ficko megint leszolit.

2019. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Berlin sokkal rosszabb. Felüdülés, mikor pár napra haza tudok menni Budapestre.
2019. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, sűrűn vagyok Budapesten, de meg tudom számolni egy kezemen, hogy hányszor próbáltak kéregetni tőlem az elmúlt 20 évben (ebben volt olyan év, hogy a hétvégéken kívül ott laktam)...elég szar környéken lakhattál, ha 500 méterenként leszólítottak
2019. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Belföldön:

Debrecen qvákkal van tele, ott nem a hajléktalanao szólnak hozzád, hanem Ők. És pont abban az utcában tevékenykedtek, ahol laktam, rájuk is láttam. Ja és állandóan balhé volt. A vasútállomás környékén láttam kéregetőket, de nem jöttek oda hozzám. Viszont voltak páran akik nagyon parasztosan viselkedtek, még arra se vették a fáradtságot, hogy ha pisálnak, akkor forduljanak el...


Veszprém: A centrumban vannak részegek, akik szoktak a padról kéregetni, ahhoz már nincs energiájuk, hogy felálljanak. De egyébként nyugis város.


Szekszárd: No comment. Ott minden megtörténhet, mint Pécsen.


Budapest: Hát többször van az, hogy életvitel szerűen fenn éltem/élek Pesten pár hétig, de Pécsnél jobb a helyzet. Volt, hogy kéregettek, de az pont csak az átutazásom során történt meg. Nagyon sokat javult a közbiztonság, és valamennyire az emberek nyitottsága is, fejlődik a város. A 8. ker nagyon sokat változott 5 évvel ezelőtthöz képest, a 10. ker-ben meg 2 éven belül kikerültek a szenny alakok abból a lakóparkból, ahol sokszor megszálltam. Egyedül is járkáltam este démonizált útvonalakon/járatokon és eddig semmi sem történt. Számomra a város adta lehetőségek egyszerűen elfedi azt, hogy büdös és szemetes a város, mert egyszerűen felüdülés az ország többi részéhez képest. Ha választhatnék, a 15. Kerbe költöznék, onnan nincs annyira messze a belváros sem, és mégis nyugisabb. Gyerekként is szerettem Pesten lenni rokonokkal, sosem unatkoztunk. Ismerek nem egy embert, aki hőbörög a pesti életen, meg hogy milyen szhar a város, de az, hogy elköltözzön onnan, pedig a pénze/lehetősége is meglenne rá...:D a kényelem nagyúr.


Külföld:

London: Nagyon jó környéken laktam, szerettem ott élni. Este is, hajnalban is kimehettem sétálni, senki sem kötött belém. Egyedül a szomszédos országbeli egyedekkel volt probléma (szláv ajkú társainkkal), Ők kint nagynak érezték magukat, és szerettek beszóligatni. De semmilyen más nemzetiségűvel nem volt gondom. Sok török volt arrafelé meg muzulmán még, de Ők sem csináltak semmit. Egyébként itt éreztem magam edsig a legbiztonságosabban. London centrumába is bejártunk néha vagy egy-két napot ott tartozkodtunk, de nem talált meg semmilyen kéregető vagy zaklató. Volt, hogy késő este értem be Londonba repülő+vonat miatt, és hajnalban vártam az egyik állomás előtt, akkor pár részeg hajléktalan arra tévedt, de senkihez nem mentek oda, csak kukáztak.


Nem éltem, de egy darabig tartozkodtam két másik városban is Londontól nem messze, ott semmi nem történt. Az egyik egy egyetemváros volt, a másik meg tipikus essexi emberekkel teli városka volt. Ott csak a nők jöttek beléd, mint ha nem is léteznél, vagy éppen próbálnak elédtolakodni a pénztárnál mert csak „ennyi” cuccuk van. Na nem a legokosabb vitapartnerek azt meg kell hagyni, sőt... Tehát számomra Ők egy külön emberfajt képviseltek, akiket tényleg próbáltam kerülni, mert sok undorító is egyben.


Egyébként a legnagyobb tahók kint külföldön a magyarok, inkább száz kéregető, mint, hogy leálljak ottani magyarokkal. Mint ha áriák lennének, főleg Angliában.

2019. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4 éve élek itt, de ilyen velem még nem történt!
2019. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!