Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jellemző még a...

Mennyire jellemző még a lakást bérbeadók között az ellenszenv a gyerekes bérlőkkel szemben?

Figyelt kérdés
Nincs még gyerekünk, de szeretnénk, elég rendes a tulaj akinek a lakásában lakunk, de nem tudom hogy reagálna ha 3-an laknánk itt... Évek óta béreljük a lakást már, és évekkel ezelőtt mikor kerestünk albit, rengeteget olvastunk arról, hogy utálják kiadni gyerekeseknek a lakásokat (de az egyetemistákkal ugye nincs gond... nem is értem), mostanában ez hogy van? Változott már valamit ez a fajta maradi szemlélet, vagy még erősebb lett? Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?

#Budapest #albérlet #bérlakás #albérlet gyerekkel
2017. aug. 17. 12:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%

Nem maradi a szemlélet, de egy kisgyerekes család sokkal jobban leamortizálja a lakást, mint egy egyetemista.

A kutyásokról macskásokról inkább ne is beszéljünk....

2017. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Áhh értem, szóval egy kisgyerekes család, ahol a gyerekre lehet figyelni, rá lehet szólni az leamortizálja, míg a 2 szobás lakásban 5-en lakó, állandóan bulizó egyetemisták vigyáznak rá. Baj van a fejekben rendesen.
2017. aug. 17. 14:10
 3/38 anonim ***** válasza:
83%

Ha már évek óta bérlitek a lakást, legegyszerűbb megkérdezni a tulajdonost.

Szerintem azert sem adják ki szívesen gyerekeseknek, mert ha nem fizet az alberlő, akkor nem lehet csak ugy egyszerűen kitenni a lakásból a gyerekes családot.

De ha ti már évek óta rendes bérlők vagytok, bízhattok abban, hogy a tulajnak nem lesz ellene kifogása, ezert ezt vele kell megbeszélni.

2017. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nálunk fejlettebb országokban a gyerekes párok nagy kincsek a tulajdonosok szemében, mert hosszú távra terveznek, rendesen fizetnek, nem balhésak. Itthon meg ez a balkáni szemlélet van, a tulajdonosok java része kiadja a putriját 100ezrekért aztán félti egy kisgyerekes családtól, de a piás egyetemistáktól pedig nem. Miért?
2017. aug. 17. 14:13
 5/38 A kérdező kommentje:
De ki lehet tenni a gyerekeseket is. Egy esetben nem lehet, ha a család az utcára kerülne, mivel gyerek nem lehet hajléktalan ma Magyarországon. Jegyzői végzéssel ki lehet tenni bárkit a lakásból, teljesen mindegy, hogy gyerekes-e vagy sem. Csak mindenkiben még ez az elavult baromság van, hogy "nem lehet kitenni a gyerekeseket".
2017. aug. 17. 14:14
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon gyakori. Elavult vagy balkáni szemlélet, nevezd bárminek, de írhatsz te itt oldalakat a gyerekes családok védelmében, ha egy tulaj nem akarja gyerekes bérlőknek kiadni, akkor nem is fogja.
2017. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Persze, nem akarom én meggyőzni őket, csak szörnyű, hogy a rendes családok is úgymond kiszorulnak a szemétládák miatt.

Érthető, egy tulajhoz egyszer bekerül egy nemfizető család, aztán onnantól kezdve csak egyedülállóknak adja ki. Megértem én, csak szörnyű ez az egész balkáni szemlélet. Akinek nincs saját lakása, nem fog örökölni, annak ne is legyen családja?

2017. aug. 17. 14:32
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

Lehet kapálózni a tapasztalatok ellen, attól még igaz :D

A legjobb pozícióból akkor indultok, ha maradtok ott, ahol most laktok. Az a tulaj már ismer benneteket.

Az csúnya állandóan bulizó egyetemista is max hetente 1x összehányja a wc-t vagy a mosdót, aztán másnap kitakarít.

A gyerek meg amortizál mindent, lehányja-lefossa a falat, kárpitokat, összehugyozza az ágymatracot. Ez mind rendjén is van, ha utána ezeket kicsréled saját költségeden, de sajnos nem ez szokott történni.

2017. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

"A gyerek meg amortizál mindent, lehányja-lefossa a falat, kárpitokat, összehugyozza az ágymatracot. Ez mind rendjén is van, ha utána ezeket kicsréled saját költségeden, de sajnos nem ez szokott történni."


Életemben nem láttam még gyereket aki lehányja lefossa a falat. De szerintem te sem láttál. Na látod ez a baj, hogy a normális gyerekesek az ilyen retardáltak miatt szívnak. Nincs egy ismerősöm sem (pedig sok gyerekes van), ahol a gyerek lerombolta volna, lefosta volna, vagy laokádta volna az egész lakást. Ellenben a házban lakik több egyetemista, akikre állandóan ráhívják a rendőröket, többször volt balhé a folyosón (körfolyosós ház), törtek ki üveget, szartak a lépcsőházba. Szóval nem fog engem sem meggyőzni senki arról, hogy jobb kiadni egy egyetemistának.

2017. aug. 17. 14:51
 10/38 anonim ***** válasza:
95%
akkor minek tetted fel a kérdést?
2017. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!