Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen lehet egy sváb többségű...

Milyen lehet egy sváb többségű településen lakni?

Figyelt kérdés
Egyszerű alkalmazottak vagyunk a feleségemmel együtt. Az az érzésem,hogy lenéznének minket(bár barátaink szerint,akik ott laknak nem néznének le),tele van vállalkozókkal, magasabb beosztású emberekkel,németekkel. Én is sváb származású vagyok,de nem az a tipus aki éjjel nappal dolgozik meg eljár külföldre dolgozni. Ledolgozom a napi 8 órámat és szeretek otthon lenni a családommal,olvasgatni...Nem tudom,hogy illenénk bele ebbe a településbe?,
2019. dec. 1. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A férjem sváb és sváb településen lakunk.

Ha meg tudjátok venni az ingatlant a településen, akkor eleve nem vagytok csórók, csak az esetlegesen helytelen életmódotok, viselkedésetek miatt nézhetnének le, ahogy a világon mindenütt teszik. A vagyoni helyzetetek nem kell hogy publikus legyen, senkinek semmi köze, hogy te abban a 8 órában mennyit keresel, míg nem járkálsz kölcsönkéregetni.

Mindenkivel kedvesen, udvariasan kell viselkedni, nem kell sülve-főve szomszédolni, pletykát vinni és hozni, akkor semmi gondotok nem lesz, a svábok kellemes lakóközösség.

2019. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
SOKKAL - SOKKAL jobb, mint egy cigány többségű helyen.
2019. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó!

A svábokban pont az a jó, hogy nem lógnak rajtad és ha nem viselkedsz kirívóan negatívan, akkor a kutya nem foglalkozik veled. Ellenben ha segítséget kérsz, akkor kapsz. Amire a svábok érzékenyek, a rendetlen, szutykos, elhanyagolt porta.

Anyósom-apósom Solymáron lakik, mindketten nyugdíjasok, apósom postás volt, anyósom szakácsnő és megbecsült tagjai a lakóközösségnek, pedig nem svábok.

2019. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és ezt még kiegészíteném:

"Amire a svábok érzékenyek, a rendetlen, szutykos, elhanyagolt porta."

De emiatt sem fognak szutyongatni, de a megítélésedben erősen közrejátszik.

2019. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!