Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetünk a szörnyű szomszé...

Mit tehetünk a szörnyű szomszédunkkal? Az egész környéknek elege van belőle.

Figyelt kérdés

Sajnos elég hosszúra sikerült, de remélem lesz olyan, aki átolvassa és választ ad rá.

A szembeszomszédunkról van szó. Egy kis kontextusként leírom hogy nagyon régen -még gyerekkoromban- elég jól kijöttünk, segítettük is őt (nem pénzzel, étellel, esetleg ruhával) mikor gondjai voltak. Mostanra viszont teljesen megromlott a kapcsolatunk, először azért mert ő ismét alkoholista lett -ekkor még nem voltak nagy gondok, csak nem beszéltünk vele és tartottuk a távolságot- és hogy pár éve megpróbált részegen kikezdeni édesanyámmal az utcán, mikor megtudta hogy nevelőapám elutazott. Az utóbbi után persze zuhanórepülésbe kezdett a "barátság": Ő még próbált köszöngetni meg tenni a szépet, de mi már teljesen passzívak voltunk felé.

Itt jön képbe az elmúlt másfél év on-off problémája: Kinn az utcán tartja a kutyáját. Nem csak kiengedi aztán otthagyja: Ő maga otthon van, néha a kapuból hallgatja vagy nézi hogy mások kutyáit hogy őrjíti meg a sajátja, és ha elindul otthonról -és elkezdi a kutyája követni- eszébe se jut visszalépni hármat hogy beengedje azt a kutyát, komótosan megy tovább a dolgára.

Itt gyorsan megjegyzem hogy a szóban forgó kutya egy rendkívül jámbor vadászkutya, aki amúgy jó húsban van -szerintem kizárólag a szomszéd néniknek köszönhetően, mivel a gazdája kizárólag Spirit Store-os zacskókkal tér vissza nap mint nap-, úgyhogy emiatt nem hívhatjuk ki az állatmentőket.

Mint említettem, a környéken lévő összes kutyát megőrjíti, ami a miénkre is igaz, de ez később lesz fontos. Mi vagyunk azok akik végül ma felszólaltunk, hisz mi sem tudunk aludni (itt megjegyzem, hogy rejtélyes módon sokkal nagyobb valószínűséggel van kinn a kutyusa ha előző éjjel anyukám éjszakázott), és az orrunk alatt történik a dolog, mindig hozzánk hozzák vissza a kutyust azok, akik megtalálják az út közepén. Ma édesanyám rászánta magát és ugyan valamennyire ingerülten de érthetően és nem ordítozva mondta neki hogy csináljon valamit, tartsa már a kapun belül a kutyáját, ez a férfi pedig azonnal elkezdett ránk kiabálni, mondván hogy a mi kutyánk ugat -azt viszont kifelejtette, hogy az ő kutyája miatt ugat a mi és a környék összes kutyája. Mikor előhúztam a telefonomat és elkezdtem felvenni a dolgot -azt éreztem hogy akár nagy baj is lehet, és inkább legyen valami bizonyíték arról, hogy mi is történt ott-, hirtelen elkezdett előadni egy kitalált narratívát arról, hogy neki hányszor kellett a mi kutyánkat bevinnie a kapun belülre, mert mi kinn hagytuk. Itt gyorsan megjegyzem, hogy a kutyámat csak pórázon engedjük ki -vagy ha ki is slisszan azonnal elindulunk utána, (mondhatni biztonsági okokból; Ugyan chipezett és oltott, de nem ivartalanított kankutyánk van és nem akarjuk hogy valakinek kiskutyákat zúdítson a nyakába vagy hogy más kutyusokkal összeverekedjen) úgyhogy ennek semmilyen valóságtól elrugaszkodott alapja nincs, abszolút elitta a pasas az eszét. Aztán azzal a kijelentéssel, hogy "köztünk a diplomáciai kapcsolatnak véget ért" elment.

Itt most bevallom, hogy nem ez az első alkalom, hogy felvettem valamit ezzel kapcsolatban. Még idén vagy tavaly télvíz idején őrjítette meg a kutyánkat az ő kinn levője, nekem pedig elegem lett és a mobilomat felkapva elkezdtem dokumentálni a dolgot. Elmondtam a dátumot, az alaphelyzetet, mutattam hogy kinn van a kutyus és kopogtam a szembeszomszédnál, aki nem reagált.Ezen kívül van 5 db hangfelvételem egy éjjelről, mikor ugyanez a kutya a zárt kapu előtt vonyított egész éjjel.

Már hívtuk a Mentsvárat -nem csak én, a legtöbb ember aki visszahozta a kutyust egy-egy nagy kódorgása után úgyszint megcsengette őket-, és ugye nem vihetik el a kutyust, mert van gazdája, csak akkor ha a gazda lemond az állatról (ami nem fog megtörténni) vagy ha elveszi az Önkormányzat tőle.

Itt én azt kérdezném, hogy mégis mit tehetünk? A "begyűjtött bizonyítékainkból" van elég ahhoz, hogy elvigyék azt a szegény jámbor kis jószágot? Ha jelenthetjük Önkormányzaton, akkor azt megtehetjük anonim módon? Alapból nem félünk annyira a férfitől, egy olyan valódi csont és bőr alkoholistáról van szó, de nem akarom semmilyen értelemben alábecsülni, hisz ezer más módon okozhat kárt. Esetleg merjünk egyáltalán a "konfrontálódás" után ilyen hamar lépéseket tenni -biztos újra csinálni fogja, de azért nem hiányzik a nyakunkba ez az alkoholista félőrült, hisz szerintem még ő is összerakná az egyet a kettővel és lehet nem hagyná szó nélkül.

Tudom nem ez a legjobb hely ahol föltehetem ezt a kérdést, de őszintén szólva nem tudom mi mást tehetnék vagy kit kérdezhetnék, és mint tinédzser nem vagyok igazán tisztában a bármilyen feljelentések miértjeivel és hogyanaival.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 11. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Több aláírással ellátott panaszlevél a jegyzőhöz.
2019. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%
Hogy egyesek mennyire unatkoznak, és tökéletes kirakat-életük van, hogy ilyesmivel érnek rá foglalkozni, hogy a szomszéd alkesz (és akkor mi van, nincs szesztilalom), meg a szerencsétlen kutyája az utcán kóborol. Amig a kutya nem támad rá senkire, addig mi a problémád kérdező?
2019. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Ha csak az lenne a gond hogy a kutyus kinn van egy pillanatot se öltem volna bele ebbe az egészbe, de mivel látszik hogy elolvastad körülbelül a feléig aztán jöttél ide gépelni gondoltam leírom így ide is. A gond az, hogy a kinnlévő kutya a környék összes más kutyáját hergeli (belértve a sajátunkat is) és ez gyakran az éjjel kellős közepén történik, hetente vagy akár egy éjszaka többször. Nappal is idegesíti mások kutyáit, de annak a részleteit is leírtam már a kérdésemben.

Itt gyorsan megjegyezném hogy mióta anyám beszélt vele tudtunkban nem volt kinn a kutyus, de attól még ha ismét elkezdődne írni fogok a jegyzőnek.

2019. dec. 18. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!