Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Újépitésü ytong lakásban...

Újépitésü ytong lakásban mennyire halljátok az alsó szomszédotokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztünk be,legfelső emelet,nem hiába.

Szerencsénkre felettünk senki de az alsó lakótól meg lehet bolondulni.

Keveset van itthon,hétvégén sokáig alszik.De esténként 10-11 órakor ér haza dübörög az egész lakás.

Éjfélig ezt hallgattuk.Halljuk ahogy beér a lakásba ajtó becsap.

Es mint valami elefánt csorda ugy közlekedik.Hatalmas dübérgések mintha valamit dobálna a földre.Kopogások.megspécizve az üvöltő tévével vagy zenével.

Ha korábban ér haza vagy hétvégén felkel első dolga h zenét kapcsol,ha nem akkor bömböl a tévé.A tévéje egyébként falra van szerelve szerintem ezért halljuk ennyire erősen.

De ez még annyira nem is zavaró csak a matatás pakolás nagyon hallatszik,trappolás.

Szóltunk neki de nem igazán vette a lapot,kérdeztük h ő hall e minket azt mondja h semmit.

Bar igaz megtanultunk ugy elni h minimalizaljuk a zajt.Esténként még óvatosabbak vagyunk.

Ő él ennyire hangosan?neki van egy ilyen habitusa?vagy teljesen normalis ez a fajta fel hallás?

Mik a tapasztalatok?


2020. jan. 7. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is borzasztóan tud zavarni az ilyen emberkeltette zaj.

Gondold el azokat, akik ő alatta laknak.

Sajnos ha nem vette a lapot, akkor kb telibeszarja mások nyugalmát. Hátha egyszer elköltözik onnan...

2020. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szomszédokat. Ha őket is zavarja, mert hangos, akkor jelentsétek fel, vagy közös képviselő.
2020. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem az ytong, hanem a vasbeton pillérváz és a födém kapcsolata viszi a "kopogó" hangot - és fentről zavaróbb tud lenni. A léghangok (rádió, beszéd) inkább azért ennyire zavaró, mert túl hangos (lehet, hogy nagyothalló?). Tkp. nem normális - és meg kellene beszélni vele, hogy nagyon zavaró,kérni, hogy legyen csendesebb. Ha nem lehet megértetni, akkor közös képv. - de sajnos nem lesz sok eredménye...
2020. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyebkent mindenki egyszerre költözött be.Az elején feljött hozzánk,meg 1 hete lehivta a ferjem egy sörre akkor beszélt vele.

Szőnyeg egyáltalán nincs.És elég üreske még a lakása.

Igen azt nem irtam h mondta nagyothalló.De azt nem tudom mennyire.

De hogy annyira hogy nem hallja egyáltalán mit müvel?

Bár nem csodálkozom rajta mert mikor megáll a ház elött autóval mindenki tudja h hazaért ugy üvölt lennt a zene az autóban is.

Egyebkent egy nagyon normális srácnak tünik.

Ha nagyothalló akkor sem kötelező eltürni nem?

Én most gondolkodtam ezen ha tudnám hogy nagyothalló vagyok mindig figyelnék arra h az a hangerő amit en hallok valojaban sokkal hangosabb és ezt tudván lejjel venném a hangerőt.


De a tv zene még elmegy.Csak az esti dübörgesek a legrosszabbak.

A hálóban van valami ami akkorát szól hogy felébredünk rá

Arra gondoltunk biztos az ágya ágynemutartos de azt mondta nem.

A hálóban van 1 ágya,komod es azon egy tévé🤷‍♀️ennyi

Nem tudom mi szólhat ekkorát.


Próbáltuk elviselni de már annyira zavaró tud lenni.

Ha lefekszünk aludni (reggel 5kor kelünk,este 10 fele már ágyban vagyunk),szó szerint már azon kattogok hogy még nem ért haza és jó lenne elaludni addig mert talán nem kelek fel rà.

Ha meg ébren vagyok nem tudok elaludni még füldugóban sem.

Mert a dübörgést még a testemmel is érzem az ágyban

2020. jan. 7. 10:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet. Mi földszinti lakásban élünk, szintén új (vagyis 2 éves), tégla lakás. Felettünk egy nyugdíjas boszorkány lakik, aki egész nap itthon van, folyamatosan takarít, minden nap főz a 8 tagú családra, akik közel minden nap kisgyerekestől jönnek hozzá ebédre. A gyerekek ugrálnak, de az öreglány is úgy jár-kel felettünk kb. napi 5 km-t, mintha egy dinoszauruszcsorda élne felettünk. Kértük szépen, kértük csúnyán, hogy próbáljon meg halkabban lenni. Hogy nem muszáj a felmosóvödröt fél mérettől dobálni (mert az udvarról hallottuk, hogy mindent dobál, egy igazi vadbarom), hogy nem kell az ablakokat izomból napi 25x csapkodni, hogy vegyen papucsot, hátha a járása halkabb lesz... nem lett az. Azt értük csak el, hogy ránkküldte a szerintünk kisebbségi, agresszív férfi rokonát, aki majdnem megvert engem, gyenge nőt. A hangok változatlanok, sőt, szerintem még direkt jobban csinálja... szerintem élvezi, hogy az unalmas életét kicsit feldobjuk a vitákkal.


Mi 2 év után feladtuk, nyár elején költözünk egy egyszintes ikerházba. Közben vettünk telket, oda fogunk idővel teljesen független családi házat építtetni, mert az oldalsó szomszéd sem kívánatos már részünkről. Többé nem akarunk a szomszédokkal bajlódni. Családi háznál is lehet gond, de legalább a plafonunkat nem veri egy idióta egész álló nap. Képzeld el, hogy az égőket kb havonta cseréljük, már lámpát is cseeréltünk, mert nem jöttünk rá, mi lehet a gond. Minden lámpában havonta kiégnek a ledek, mire 1,5 év után jöttünk rá, hogy a plafon dübörgésétől rázkódhatnak ki, mint ahogy az autóban is hamarabb kiégnek a sok kátyús úttól.

Elegünk van az egészből, változásra még sehol nem láttunk példát, pedig itt is sok panasz van a szomszéd zajaira más lakásokból. Maximum akkor volt javulás, ha elköltözött a hangos szomszéd, de az sem garancia semmire.

Az érdekes számomra az, hogy mi alsóként soha nem tudtuk visszaszívatni a felettünk élőt, pedig sokféleképp próbáltuk. Szerintem süket az öreglány...

2020. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Laktam ytong sorházban, sokkal rosszabb, mint a tégla. A hőszigetelése jó, de hangszitelése borzalmas, pontosan azért, mert nagyon porózus.


Az alattad lévő meg lehet, hogy rendes, de hatalmas bunkó, mert önmagán kívül senkivel nem törődik. Sajnos az ilyeneknek hiába szólsz, meg vannak róla győződve, hogy mindenki értük van és bármit megtehetnek, mert az alanyi jog.

2020. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a mi szerencsénk☹️

Évekig egy régi téglában laktunk,hallottuk a felső lakot de ennyire nem.

Vegul a felső lako eláztatta a lakásunk😕5 hét száritas,uj parketta stb...

de a penész nagyon előjött.Igy egészségügyi okokbol jöttünk el onnan.

Nem terveztuk az uj epitesu lakast,csak van 2 cicank.

2 honapig hiaba kerestunk lakast mindenki elutasitott minket.

Mi berlok vagyunk egyebkent.Majd jott ez a lakás.Mikor igent mondtak a cicára hatalmas öröm volt nekünk.

Nem rossz itt lakni csak ez a zaj elviselhetetlen

vannak napok amikor jobban türjük de egy fárasztó nap után már sok.

Szerintem beszélek vele mégegyszer hogy legalább esténként vegyen vissza hogy aludni tudjunk.Ha nem valtozik szolok a foberlonek.

Remélem megértő lesz a srác

2020. jan. 7. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:
hát igen... ez van: régi téglában a gépészet elavult, rossz - folyton ázik valahol, az új vb.vázasban az átallás kellemetlen. Sajnálom ezt, és nem lesz valószínűleg megnyugató megoldás.
2020. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

3 év mulva tudunk saját kis házat venni.Addig marad az albérlet

Pont ma mondtam a férjemnek mennyire jó lenne már egy külön ház de tuti olyan szomszédot fogunk ki aki egész nap flexel vagy évekig csinálja a garázsát😀De csak pozitivan😀valahogy ki kell bekkelni😀

2020. jan. 7. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!