Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehetne elzavarni a...

Hogyan lehetne elzavarni a hentest?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, első emelet. Alattunk, a földszinten egy húsnagyüzem és húsnagykereskedés van. Mindenki utálja őket, mert az egész panel zajong tőlük, reggel 5-től este 10-ig zajongnak hétfőtől péntekig. Nem is értem, hogyan működhetnek lakóépületben. Elvileg ők a tulajdonosai a helynek és nem bérlik. Hogyan lehetne jogilag elzavarni innen őket. Amikor ideköltöztünk, akkor azért költözött el az előttünk lévő család, mert nem bírták a henteseket, petíciót indítottak ellenük, minden szomszéd igennel szavazott, hogy húzzanak el innen, de nem történt semmi. Így is zajos a környék, mert vonatállomás mellett lakunk, aktív park és játszótér mellett és a lakóközösség is nagyon zajos, nem kell még nekünk ez is. Új polgármester van a városban, ezért gondoltuk, hogy hogyan lehetne vele megbeszélni a dolgot. Vagy ügyvéddel. Ötletek?

2020. jan. 11. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha ők a tulajdonosok, nem tehettek semmit. Csak egyetlen egy dolgot, elköltöztök.
2020. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem csak a költözés a megoldás. Hát legalább 12 családot zavarnak amit művelnek. Nem értem ez jogilag egyáltalán lehetséges-e. Szerintem nem és kötelezően ki kéne tiltani őket a lakóövezetből, menjenek olyan helyre nagyüzemet üzemeltetni, ahol nem lakókat zavarnak. Szóval nem látom logikusnak, hogy csak a menekülés a lehetőség.
2020. jan. 11. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dunaújvárosban van ez? Én is laktam egy évig egy hasonló helyen, ahol volt vasút, meg játszótér is, meg a szembe házban vmi húsbolt.


Tanácsot sajnos nem tudok adni. Engem speciel a vonatok zaja nem zavart, imádtam éjszakánként hallgatni, mert engem nyugtat. Viszont a játszótéri zajok iszonyúan idegesítettek, és emiatt soha nem nyitottam kb ablakot, csak este.

2020. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ott. És pont a húsbolt felett lakom :(
2020. jan. 11. 20:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fejér megye, jaj.

A bürökrácia megtestesítői.

Az a Dunaújváros meg komolyan olyan, mintha leragadt volna a 70-80-as években.


Amúgy birtokvédelmi per, de a jegyzőnél ha a 12 tulaj tesz bejelentést egyszerre, igencsak kivizsgálandó kéne hogy legyen.

2020. jan. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem azért, de a hentes már ott volt, amikor ti odaköltöztetek. Ti döntöttetek úgy, hogy jó lesz nektek a hentes felett, akkor most mit sírsz?
2020. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom... Nálunk (családi házas övezetben) a mellettünk levő házban kisbolt nyílt, előtte kellett az írásos engedélyünk, hogy nyithat.

Ez a rendelet már nincs?

2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor az a húsbolt már minimum 20 éve ott van. Már ha lajoskirályról van szó.
2020. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Arról van szó, igen sajnos 20 éve itt van. 4 hónapja lakunk itt de beleőrülünk. És igen, itt volt azóta is de nem gondoltuk volna, hogy ennyire zavaróak lesznek.
2020. jan. 12. 13:13
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Akkor költözz el.
2020. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!