Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit szólnátok ahhoz hogy ha a...

Mit szólnátok ahhoz hogy ha a szomszéd azért szól mert lehallatszik a szárítógép?

Figyelt kérdés
Én kiakadtam. Úgy gondolom a gyerekek egészsége fontosabb mint hogy a szomszédot zavarja...
2020. márc. 2. 18:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Amennyiben nem naphosszat és főleg, nem éjjel zörögsz vele, mehet kapálni.
2020. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

AZ attól függ, MIKOR hallatszik. (Meg hogy milyen hangos, ugyanis az napi 24 órában érvényes, hogy a zaj nem lehet olyan hangos, ami zavaró - ezt ki tudják mérni).

Reggel 7 és 12, illetve du. 2 és este 8 közt lehet ilyesmiket használni (ha normáli hangerövel müködik).

De azt nem értem, a gyerek egészségének mi köze a szárítógéphez, ugyanis attól, hogy nem használod a géped, senki nem lesz beteg!

2020. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

A szomszéd egészsége is van olyan fontos!

Sok gyerekes mama külön jogokat hisz magának, mert sikerült szülnie egy pulyát.

A normális együttélés szabályai rád is kötelezően betartandóak, ha van gyereked ha nincsen!

2020. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem mosok és nem szárítok kora reggel csak 8 után és este 8 után nincs zaj.

Viszont napközben dolgozok és hétvégén van időm mindezekre. Azért jön ide a gyerek egészsége mert mikor a szobában szárítottam a ruhákat akkor a nagyobb befulladt és kórház lett a vége. A mentősök is mondták hogy nem ajánlott a szobában szárítani, de nekünk nincs erkélyünk. Azóta vettünk egy szárítógépet és azt használjuk.

Aki pedig szólt egész nap otthon van mellesleg és nem tud magával mit kezdeni. Tisztában vagyok a házirenddel nem zajongunk és nem élünk hangosan sem a lakásban. Én is szoktam hallani a szomszédból a szárítógép hangját de mégse szólok érte nyilván akkor csinálja ha ideje van rá, ő is dolgozik.

2020. márc. 2. 18:54
 5/29 anonim ***** válasza:
70%

"Úgy gondolom a gyerekek egészsége fontosabb mint hogy a szomszédot zavarja..."

A szomszéd nyugalma ugyanolyan fontos, mint a gyereked.

Pláne, ha neki is vannak gyerekei, vagy idős, vagy beteg, vagy éjszakás volt stb...

2020. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha van a közeledben Bubbles mosoda, ott meg lehet szárítani, ismerek olyat, aki minden mosásával oda jár, de nyugodtan fizettesd ki a szomszéddal.
2020. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Olyat még nem hallottam, hogy egy gyerek azért fullad, mert nem száraz a levegö a lakásban! A legtöbb esetben éppen ellenkezöleg, a túl száraz levegö okoz problémákat.

Másrészt elvileg lehet másik szobában is száritani, ha a gyereket zavarja.

Emellett a szomszédnak is joga van nyugalomra a lakásában. Ha nem megengedett idöben vagy túl hangosan müködteted a szárítót, akkor igenis feljelenthet emiatt.

Attól, hogy a szomszéd szerinted nem csinál semmit, még nincs jogod zajongani neki, neked be kell tartani a szabályokat.

2020. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Szárits munkaidöben. Gondolom idözithetö hogy mire hazaersz akkorra legyen kèsz.

A szomszedok altalaban olyanok akik azt sem birjàk hogy rajtuk kivül màs is èl.


Nekem olyanokert felszolnak hogy kihuztam az àgy fiokjàt, becsukom a fürdöszobaszekreny ajtot, joforman meg sem mozdulhatnék ha rajtuk mulna mig ök meg buli meg hangszeren tanulas meg masiknal teve amit lefekvestöl felkelesig hallok(a szomszed tv re alszom el es kelek fel reggel)es ök dumàlnak nekem.

2020. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom munka időben csinálni, magától nem rakódik át a szárítógépbe a ruha. Persze semmi közöm a szomszédhoz, de amíg lehet tenni venni napközben és nem kora reggel és nem este akkor muszáj vagyok mosni. Helyettem senki nem mossa ki a ruhákat és maguktól sem mosódnak ki. Az a baj az ilyen társasházaknál hogy mindent lehet hallani azt is ha épp felettünk fürdik valaki vagy a szomszédban épp. Vagy ha alattunk porszívóznak vagy klumpával végigcsattognak a folyosón. Úgy gondolom mindent lehet tolerálni és elfogadni.
2020. márc. 2. 22:00
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus!!!

Nyugodtan hasznalj szaritogepet semmi sem tiltja meg

egyedul a pihenoidot vagy koteles betartani

nalunk mosni porszivozni turmixolni(nagyobb zajjal jaro haztartasi eszközök)stb reggel 8-13 ig majd 15-22 oraig lehet

Egyebkent mosni se mossatok max kezzel

mert a centri ott is lehallatszodik.A szaritogep se hangosabb egyebkent.

Kerdezö nyugodtan szaritogepezz nem titlja törveny sem a szomszed

csak ne hajnalban es ne kesö este tedd

es ne egesz hetvegen.Egyebkent rendben van a dolog

2020. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!