Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes Komárom-Esztergom...

Érdemes Komárom-Esztergom megyéből Komlóra vagy Pécsre költözni?

Figyelt kérdés

Elsősorban azért oda, mert ott lakik egy jó barátom, aki elvileg Komlón segíteni tudnak albérletet szerezni.


Tudtommal Komlón nem nagyon van munka, de Pécsen sem annyira egyszerű munkát találni.

Angolul felsőfokon beszélek, viszont "büfédiplomám" van, amit túl sokat nem ér.


A munkaszerzésen kívül még az riaszt el, hogy sok helyen Pécset kihalt városként emlegetik.

Most 6000 lelkes városban élek, ami borzasztó unalmas, Bp meg túl sok volt, inkább olyan helyen szeretnék lakni, ahol van élet, de nem is annyira zsúfolt, koszos, mint Bp.



2020. márc. 5. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Pécs egy nagy pezsgő egyetemváros iszonyatosan sok külföldi diákkal, tehát élet az van. Munka nem nagyon. Azért halott város, mert az egyetemen kívül nem fejlődik, nincsenek beruházások. A lakások viszont olcsók Pécsen, az albérletek drágák.
2020. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Komló még döglöttebb, mint Pécs.

Ugyanaz, mint Ózd. Lepusztult, aki tehette, már elmenekült onnan. Munka nincs, de legalább cigányok vannak bőségesen.

Északnyugatról biztosan nem költöznék délnyugatra. Komárom-Esztergom megye hazai viszonyok között fejlett, és fejlődik, ott még a "büfészakos" diplomával is többet kereshetsz, mint egy leszakadt régióban.

2020. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Komló elpusztult putri. Munkák amíg vannak igen kegyetlen. Éhbérért dolgozol 3 müszakban.
2020. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lakások egyáltalán nem olcsók Pécsett, nem tudom ezt az első honnan vette. Komlón olcsók, de ott valóban nem sok minden van.

ITSH-nál el lehet még helyezkedni, németen kívül angol nyelv is keresett, bár nem fizet túl jól ez sem.

2020. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A lakások egyáltalán nem olcsók Pécsett, nem tudom ezt az első honnan vette."


Megnéztem az árakat. Veszprémben pl. másfélszer drágábbak a lakások.

2020. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

ESZEDBE NE JUSSON PÉCSRE KÖLTÖZNI!!

ha nem Pestre szeretnél költözni akkor is inkább Debrecen, Szeged, Győr, még akár Miskolc is előbb mint Pécs...Pécsnek vége..18 évnél egy nappal sem többet töltöttem ott..halott város

2020. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ejnye de szigorúak vagytok Péccsel :D Annyira azért nem rossz hely ez.Én budapesti vagyok,úgy költöztem le,és nagyon szeretem(bár hiányzik a szülővárosom).Nagyon szép hely,az nem igaz,hogy nincs élet,mindent megtalálsz,ami kell,nem unalmas.Emberek is aránylag normálisak,szóval én nagyon szeretem.Tény és való,hogy a munka terén nem túl erős a térség,de azért nem is olyan hú de nehéz állást találni.

Viszont Komlót nem javasolom,tényleg egy putri.

2020. márc. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Albérlethez nem kell ismerős, csak www.ingatlan.com

Mi az, hogy "büfészak"? Öt év egyetem és tanulás nem semmi! Persze az a fontos, hogy te mire tartod.

2020. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy azt tanulod öt évig, hogy hogyan kell megtervezni egy hidat, megmenteni egy ember életét, vagy hogy éppen kivel kefélt 1914-ben Ady. Ez a különbség egy büfé és nem büfé szak között.
2020. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!