Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni? Alsó szomszéd.

Mit lehetne tenni? Alsó szomszéd.

Figyelt kérdés
4 emeletes társasházban élünk. Olyan rosszul van kivitelezve, hogy nekünk konkrétan 1 normális ablakunk van ami egy erkély ablak, de erkély nincs hozzá. Viszont az alattunk lakónak van erkély. Folyamatos csatározás van mivel ő oda tereget, ott vannak a cuccai és szerinte miattunk lesz szőrös, koszos a ruha. Igen mielőtt beteszem a mosógépbe a ruhát kirazom. Mivel ez az 1 ablakunk van ezért itt. Kutya miatt muszáj kirazni a ruhát mert tönkremegy a mosógép... Patt helyzet.

2020. ápr. 4. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Vidd le kirázni
2020. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem patt helyzet, hanem te nem vagy tisztában a jogszabályokkal.

SEMMIT nem rázhatsz ki az ablakon, ha van alattad erkély, ha nincs, mert járókelők viszont lehetnek.

Nekem is van kutyám, sőt macskám is, de semmit nem rázogatok ki az balakon, hanem mosás előtt szőrtelenítem hengerrel, vizes kézzel és úgy mosom ki.

Ha neked ez nem elégséges, akkor vegyél szárítógépet (én is vettem) annak a szösztelenítő funkciója leszed minden szőrt.

2020. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Itt annyi szőr van ezen nem segít a henger. Hivatalosan nem logatom ki az ablakon. Hanem bent razom a nyitott ablak mellett. Ami a földre hull azt felporszivozom ami ki megy hát az meg ki ment. A kutya is sokatül az "erkelyablakban", ha vakaródzik akkor repül le a szőre.

Arra nincs kapacitásom, hogy 4 emeletet le fel szaladgáljak.

2020. ápr. 4. 15:15
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 2x ráznád a mosott cuccaimra a kutyaszőrt.

Elsőnél szólnék, a másodiknál szólnék és intézkednék saját vérmérsékletem szerint, harmadszorra garantáltan nem ráznád!

2020. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Én már az első után feljelentettelek volna.
2020. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Te vagy a pofátlan, nem az alsó szomszéd.
2020. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ő is jelentett már fel. De nem történt semmi. A hivatalból kijöttek elmondtam mi, hogy volt. Mivel lényegében a nappaliba rázogatom a ruhákat ezért azt mondták ne foglalkozzak vele. Azóta is jelentett már fel. De már ki sem jöttek.

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy mi is (más szomszéd is) jelentettük már fel őket mert a lányuk köpköd le az erkélyről és oda áll ki kiabálni. Emiatt egyszer már kaptak valami büntetést is. De ugyan úgy köpköd azóta is.

2020. ápr. 4. 15:21
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
És akkor most mi van? Elkönyvelted hogy igazad van mert a rendőrség nem csinált semmit? Ugyanakkora csöves bánat vagy. A lány meg tán felfele köpdös hogy téged zavar?
2020. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Én a 2-es 73 %-os vagyok, a többi hozzászólást nem én írtam.

Sok jelentősége nincs, csak mondom.


Megjegyzem ellentmondásba keveredsz!

"Igen mielőtt beteszem a mosógépbe a ruhát kirazom. Mivel ez az 1 ablakunk van ezért itt."

Utána meg a nappaliról regélsz.

Tényleg vidd le a cuccaidat kirázni, mert te is kellemetlen szomszéd vagy, akárhogy csűröd-csavarod.

Csak te így, ő meg úgy!

2020. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Az sem szép amit a szomszéd lánya csinál, igazad van. De ez még nyilván téged sem ment fel. Első körben próbálj kompromisszumot keresni. Nem hiszem hogy 0-24-ben kint vannak a ruhák a teraszán. (este legalább csak behozza őket, nem?) Megoldás lehet hogy akkor rázod ki amikor éppen nem tereget. Vagy beszélhettek egy konkrét időpontot amikor ő épp nem tereget vagy behozza a ruhákat arra a 10 percre. De akárhogy is, elsősorban neked kell alkalmazkodnod. Ha ezek nem jönnek össze, akkor igenis le kell menned. Napi egyszer vagy 2 naponta nem vagy dolog megtenni azt a 4 emeletet. Leviszed az összes ruhát egy lavórban és kirázod.
2020. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!