Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szombathely, Miskolc vagy...

Szombathely, Miskolc vagy Szeged jobb, élhetőbb város?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy Szombathely a legnyugatibb, de sokan azt mondják, hogy egyáltalán nem élhetőbb város.

Vélemények?



2020. ápr. 5. 20:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Miskolc sem olyan rossz hely mint, ahogy azt írják. Ezekre ne hallgass. Itt is elég nyugis, a fekák sem olyan zűrösek.
2020. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem számít hogy közel legyél nyugathoz akkor Miskolc. Akik itt leszoljak azoknak fogalma sincs semmiről. Én éltem Szegeden is másfél évtizedet, van összehasonlítási alapon. Miskolc munka, kultúra, szórakozási lehetőség szempontjából sokkal jobb választás.


Az emberek Miskolcon másmilyenek, ez igaz de ha valaki megszokja ezt akkor utána nem nagyon akar majd mashova menni. Én is mindig hazavagytam. Kb olyan mint Olaszországban Nápoly, mindenki más leszolja de az ott élő emberek semmiért sem cserélnek el. Közbiztonságról annyit hogy van 4-5 utca és külterületei környék amit érdemes elkerülni de ez kb mindenhol így van. Szegeden pl a Kórház utca nagyon gázos rész. Az igazi cigok és a cigobunozes nem Miskolcon van hanem a kis borsodi (és nógrádi, szabolcsi) falvakban. A másik meg az hogy aki Miskolcon nő fel az nem fog megijedni a saját árnyekatol. Teljesen más mentalitás mint egy pesti ficsur... De ezeket még kell tapasztalni.


Szombathelyrol nincs tapasztalatom de az egy kisváros a másik kettőhöz képest. Ahogy mondják, a nyugati közelségben kívül semmi másért nem érdemes odamenni.

2020. ápr. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

”Szegeden pl a Kórház utca nagyon gázos rész.“

“van összehasonlítási alapom”


Hogy mi van?😂

Téged úgy látszik átbasztak!🤣 Te Kecskeméten éltél, nem Szegeden.

2020. ápr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
Én pl azért írtam, hogy munka szempontjából milyen, mert sokat nyom a latba. Nem kell minden nap ingázni pl. Ez azért sokat tesz azért, hogy élhető legyen. Szóval igaz, nem csak ettől függ, de SOK embernek számít.
2020. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Igaz bocsi összekevertem, régen volt már :) De Szegeden meg ott van Tarján, Cserepes sor, Kiskundorozsma. De a lényeg nem is ez hanem hogy minden városban vannak gázos részek. Miskolcon talán kettővel több mint máshol de ennyi. Ha átlagos emberként éled az életed és mászkálsz akkor ezekre a helyekre úgysem fogsz menni. 150 ezres városnál, rengeteg napi bejáróval azért ne gondolja már senki, hogy olyan mint egy gettó! Mondtam, ahol tényleg nap mint nap veszélyes lehet élni, azok a kis faluk, távol Miskolctól.
2020. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Waff ***** válasza:
75%

Munkalehetőség Szegeden szinte nulla, ha valami csoda folytán találnál is...akkor szigorúan minimálbér. Szegednek (a város méretéhez képest) gyakorlatilag nincs ipara.

Utolsó@: Szegeden már a cserepes sor mint "gettó" nem létezik, az ottani svédeket kitelepítették, a házakat...vagyis ami megmaradt belőlük, azt bontják lefele. Tarján.... sosem értettem miért mondják egyesek hogy gázos rész...teljesen barátságos és biztonságos környék még este is. Dorozsma városrész...na igen..talán ott van egy két kocsma ahová rejtett erőforrások, derék svédek járnak, ahol borítékolható a balhé.

Szegednek általánosságba nézve, gyakorlatilag nemigen van zűrös része.

2020. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Ezek kozul:


1. Miskolc

2. Szeged

3. Szombathely


Aki Miskolcrol csak rosszat mond, az hazudik. Sajnos kevesebb figyelmet forditottak ra az elmult 40 evben, de ettol eltekintve a legelhetobb varos.

2020. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
Szombathelyre mennék. Szegedre jártam egyetemre. Csodás város kulturális élet, szórakozás, programok téren. De szolgáltató iparra épült város. Állás nincs, ha van, akkor gyári munka, call center, multi, takarító stb. Az is kihalasos alapon. Győrben élt egy ismerősöm ebben az évben pár hónapot. Azt mondta, hogy a látszat ellenére irgalmatlan proli hely, közömbös, buta emberekkel. Miskolc már leágazóban van, régen nem a 80as évek béli kohó- és ipar város, sok a cigány, és a proli. Szombathely közel van Ausztriához is, ezt is nézd. Én odamennek a 3 közül. Egyébként pedig Sopron, Kőszeg, Sárvár a tuti.
2020. máj. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
18-as egy olyan dolgot nem írt ami fedne a valóságot.
2020. máj. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%

Pécset ajánlanám

Nem igaz, hogy ott ne lenne munka

Élhető, feltörekvő város


Szombathely se rossz


Miskolc nem túl biztonságos, meg jóval szegényebb is

2020. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!