Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is zavarna ha a...

Titeket is zavarna ha a hazatokat emeletes hazak vennek korul es mindenki belatna az udvarotokba?

Figyelt kérdés
A ferjem haza, ide költöztem hozza mar vagy 7eve. Egyre jobban aggaszt hogy nincs maganeletunk, ha kiulunk esténként kicsit, mindenki lat minket, hozzank szolnak, a keriteshez jonnek. Ha újítjuk a kertet latjak, megjegyzest tesznek ra. Kapasbol 4 csalad lathatja az eletunket, de mi ugye mivel alacsonyabb fekvesu a hazunk, mi nem latunk be hozzajuk. Ha vendegeket hivunk grillezni, es ok is kint vannak minden athallatszodik. Raadasul nemelyik szomszédot ki nem allhatom, kedvem sincs minden alkalommal koszongetni nekik mikor kimegyek az udvarra. Mit tegyek? A tujak meg vagy 10 ev mire megnonenek.
2020. ápr. 16. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Zavarna. De nem olyan nagy tragédia. Főleg, hogy már 7 éve ott vagytok és nem történt semmi gond emiatt. Engem csak napozásban zavarna, főleg a mai világban. Tuti, hogy van, aki fotózna. Egyébként az nem zavar, hogy látják, hogy jönnek barátok, stb.

De nagyon sok helyen így van, nemcsak nálatok, akkor is, ha nem nagyobb házak vannak a környéken, hanem mindegyik ugyanakkora. Nagyon kevés olyan udvar van, ahol nem lehet a szomszédhoz belátni vagy az utcáról belátni.

2020. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi úgy lakunk családi házban, hogy két oldalról családi ház van, mögöttünk pedig garázssor, ami egy emeletes ház udvarára néz. Abból az emeletes házból (legalábbis néhány lakásból) tökéletesen be lehet látni a kertünkbe. Engem ez nem zavar. Igaz, a nagy távolság miatt abszurdum, hogy onnan beszélgetni kezdjen valaki velünk.

A két kertszomszéd felé drótkerítés van. Egyik oldalon egy nagyon idős házaspár lakik, ahol a néni imád beszélgetni a kerítésnél. Feleségemet (aki egész nap itthon van évek óta a két kisgyerekünkkel) ez eléggé zavarta. Egy 6 méteres szakaszra raktam nádfedést. Oda le tud ülni úgy, hogy nem tudja a szomszéd megszólítani. Viszont maradt szabad terület is, ahol a kisgyerekeink tudnak vele beszélgetni (mert ők viszont szeretnek beszélgetni vele).

Másik oldalról valamennyire a szomszédokat is zavarhatta ez a tökéletes átlátszóság. Tujákat ültettek, meg egy helyen takarást tettek a kerítésre. Néhány rövidebb szakaszon meg átlátunk egymáshoz.

Az erős túlzás, hogy 10 év kell, mire a tuják megnőnek. Pont a szomszédunk példáján látom, hogy a tuják 3-4 év alatt már embermagasságúak, és szélességben is terjednek, tehát a kezdeti hézagokat egyre jobban betakarják.


Nem írtad, mi bajod van egyik-másik szomszédoddal, így ehhez nem lehet mit írni. Az biztos, hogy a feszültséget nem célszerű neked is szítani, mert te fogod rosszul érezni magad, ha meglátod őket.


Ha valaki folyton odamegy a kerítéshez, lehet neki távolról köszönni, de nem kell odamenni bájologni vele, ha nem akarsz. Általában előbb-utóbb mindenki tudomásul veszi, ha nem akarsz vele beszélgetni. De ha műmájer mosollyal fél órán át bólogatva hallgatod, amiket mond, nem fogja ezt észrevenni.


Szóval, ha zavar a helyzet, akkor nézz körül barkácsáruházakban (akár online). Lehet takarni náddal, lehet fényáteresztő műanyagokkal. És lehet teljesen takaró anyagokkal, vagy akár egy téglakerítést is lehet építeni. Az biztos, hogy legolcsóbb a nádtakarás. Mi 5 éve raktuk föl. Már nem olyan, mint új korában, de kisebb javításokkal ma is rendesen néz ki, és takar.

A tuják is pár év alatt elég jól takarni kezdenek.

2020. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni
2020. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szar lehet.
2020. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nádtakarás és társai semmit sem ér, mivel – ahogy a kérdező írja – emeletes házak vannak körbe, fentről ugyanúgy belátni, hiába takar 1,5 m magasságig... A legjobb megoldás a tujasor lehet, bár sajnos nem egy gyors növekedésű növény, csak évek múlva hoz eredményt. Ami jó lehet még és gyors is, az a bambusz: iszonyú hamar megnő jó magasra, viszont vigyázni kell vele, mert szaporodik, mint a fene. Amit én tennék a helyedben: a kerítés mellé jó sűrű nádast ültetnék. Az is gyorsan megnő, besűrűsödik, és garantáltan átláthatatlan (Balatonon a nyaraló kertjében tökéletesen bevált). És még hangulatos, szép is szerintem. De csinálhatod azt is, hogy közvetlenül a kerítés mellé nádat, kicsit beljebb pedig tujasort ültetsz. Így a nád rövid idő alatt takarást nyújt majd, közben pedig nőnek a tuják, melyek a végső megoldást jelentik.
2020. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért 7 év után találod ki a tujaültetést?

Már lassan vághatnád ki a túl nagyokat, ha egyből ülteted.


Egyébként igen, engem is zavarna. Kifejezett szempont nekem most a telek/ház keresésnél, hogy minél inkább zárt legyen az udvar. Ne lehessen belátni, jól el lehessen szeparálni.

2020. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érintene a dolog, mert ugyanolyan magányban élnék, mint most.
2020. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!