Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közös udvaron lakók mit...

Közös udvaron lakók mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 lakásos tömbház, közös udvarral,2 család puszipajtás, 1 semleges, akik 1-2 éven belűl költöznek, már építik az új házukat, 1 pedig kűlföldön él,ezek vagyunk mi.

A pp családok mindent megbeszélnek egymás között de a másik kettővel nem, így pl. tavaly bekamerázták az udvart, mert egyiknek eltünt valami a pincéjéből, erre nem is kértek pénzt, a "semleges" család egyik tagjának célózgattak, hogy ennyi és ennyibe kerűlt, de ő mondta, hogy ők nem fognak itt többet költeni mivel hamarosan eladják a lakást és ez nem térűl meg. Most újra a két család közös megbeszélés alapján új bejárati és pince ajtót, valamint bejárati kaput szereltetett fel, ez kb 600 ezer volt, ezt sem tőlük tudom, mivel minket meg sem kérdeztek, ti fizetnétek a részeteket ebben az esetben? Lehet s€ggfej vagyok, de úgy vagyok vele ha ők megbeszélték, fizessék is ki. Amugy a kapu azért kell, mivel a földszinten van egy étterem, és a beszálítok a tömbház hátánál, azaz a mi udvarunkon intézik az étterem ellátását, ez zavarja az egyik családot mivel ők haragszanak az éttermesekre, pl. folyton feljelentik őket stb. és a kapu amolyan bosszú ellenük, és én ilyenekre nem vagyok hajlandó költeni.


2020. máj. 6. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy köteles fizetni semmit tájékoztatás hiányában!
2020. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Köteles nyilván nem vagy fizetni. A kérdés az, hogy megér-e neked ennyit a jó (vagy legalább elfogadható) viszony fenntartása. Ha úgyse vagytok itt, akkor szerintem nem, de te tudod. Meg persze ha most fizetsz, lehet, hogy lesz következő meg következő utáni alkalom is.
2020. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%

Esetleg legyen kompromisszum: mivel nem beszélték meg veled, fizesd ki a felét.

Számlát kérjél.

2020. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Áhh számla sosincs, mondanak amit akarnak.
2020. máj. 6. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem fizetnék,ha neki van pénze és ilyen értelmetlenre akarja költeni mint a kapu mert össze veszett az ettermessel mint a gyerekek akkor szíve joga, tegyen azt amit akar, ha akar ad tájékoztatást ha nem akkor pedig 100% hogy nem fizetnék, mondjuk így sem adnák bele,ak@r mennyi pénze is van az embernek nem szabad szét dob@lni mert akkor húzhatja az igát örökre.
2020. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg fusiban ment, és kideríthetetlen, akkor mondd meg nekik, hogy sajnos így nem tudsz fizetni.

Tehát legyen nekik világos az, hogy nem sóherságból nem fizetsz, hanem azért, mert

1: Nem kérdeztek meg, nem vontak be a döntésbe.

2: Nem tudod ellenőrizni, hogy mennyi az ára.

Természetesen a legközelebbi hasonló alkalommal, ha ezeket a hibákat nem követik el, akkor te is beszállsz majd.

2020. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, ezek számunkra is értelmetlen dolgok, volt, hogy a tető ázott be, és így mi is mivel fent lakunk, szoltunk, hogy kellene csináljunk valamit, erre azt mondtak, hogy ők nem áznak, azt akkor megcsináltuk saját költségen, nem volt nagy dolog meg pénz, de akkor is közös probléma...szóval egyelőre nem kértek semmit, de ha kérnének majd megindokolom, hogy miért nem adok semmit.
2020. máj. 7. 01:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez közös költség. Ahogy a tető ázás is, hiszen a ti tetőtök ezek szerint az övék is. Minden ilyesmit meg kéne beszélni és megszavazni, és ha nemleges a szavazat, akkor mindenki csak magánakciózhat.

Így utólag én már biztosan nem fizetnék.

2020. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!