Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én nem akarok Budapesten...

Csak én nem akarok Budapesten élni ?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi ez a nagy imádat aziránt a nagy betondzsungel iránt .. az emberek többsége közönyös , én el nem bírnám viselni , hogy még a szomszédommal se legyek köszönőviszonyban mert azt se tudom , hogy kicsoda .. aztán a zaj, a mocsok, a sok kéregető, hogy az étteremben minden héten másik pincért látsz, és az étteremnek Te csak egy fizető vagy akire nem igazán tekintenek vendégként hanem csak egy pénzcsap vagy, és ez akármelyik szolgáltatásra igaz , mindegy mit veszel igénybe . Minden tele van emberrel nem tudsz úgy elmenni a környékre kirándulni , hogy ne vagy háromszázan lennének ott . Az utcákon majd fellöknek , mint valami patkányt, és lehetne még sorolni . Nyilván vannak még emberek akik inkább a nyugodtabb vidékre vágynak ( nekem szerencsére megadatott és jól is élek és szeretem ) de ahog nézem ezt a fórumot és sok másikat is mindenhol 90 százalékban megtalálható ez a nagy Budapest-mánia.

2020. máj. 18. 22:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%
Hiányolom azt a válaszlehetőséget, hogy legszívesebben külföldön élnék.
2020. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%
vidéken lakom utálom elmondhatatlanul. Inkább szagolom a "büdös nagyvárost" mint a vidéki disznó és egyéb haszonállat szagát. Ezek kívül semmi értelmes bolt semmi szórakozási lehetőség, és munka sincs. Nyuggereknek esetleg talán jó
2020. máj. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%

Abszolút egyetértek veled.

Egyetem alatt Pesten éltem, lehet hogy ez nevetségesen hangzik de komolyan megviselt lelkileg, gyűlöltem.

Dolgozni most is Pestre járok, de az ég mentsen meg attól hogy újra ott kelljen élnem. Soha többé.

Így is túl soknak érzem néha, szerencsére a munkahely maga olyan "védett sziget", de oda is kell jutni, ami nem nagy élmény.

Régen még szórakozni is eljártunk Pestre, moziba például, de rájöttünk hogy a szomszéd falu kis mozijában milliószor jobb, nincs tömeg, nincsenek reklámok, stb. Majdnem mindenre találtunk vidéki alternatívát, néha 1-1 kiállításra megyünk még fel önként.

Amúgy nagyon taszít maga a város. Vannak gyönyörű részei, de a nonstop zaj, az embertömeg és a mindent átható orrfacsaró bűz ott is csökkent a hely élvezeti értékén.

2020. máj. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Minden vágyam volt annak idején, hogy budapesti legyek. Aztán éltem ott két évet és minden vágyam lett mihamarabb elköltözni. Mivel a lehetőségek tárháza viszont itt van, ezért Pest megyében maradtunk, agglomerációban élünk. Ég és föld. A budapesti szomszédaimat még látásból sem ismertem. A közvetlent igen, mást senkit. Itt, 5 km-re a Budapest táblától a szomszédaink hangosan köszönnek a közeli bevásárló központban is, összejárunk iszogatni, beszélgetni, közös szalonnasütést csapunk a társasház udvarán, együtt ünnepeljük a gyerekek szülinapját. Mindig van egy-egy segítő kéz, akire lehet számítani. A közeli boltban már arcra ismerem az összes ott dolgozót, a kedvenc éttermeinkben a kiszolgálót/tulajdonost. Én úgy érzem, hogy otthonra találtunk itt. Vidékies a hangulat, még is közel a város. A legtöbben pedig pont azért költöztek ide, amiért mi, így megvan a kapcsolódási pont.

Összességében Budapestet vagy nagyon szeretni lehet, vagy utálni. Én nagyon szeretem, "távolról", így csak a jót kapjuk belőle. :)

2020. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

33 éve élek egy vidéki kis településen, nagyon utálom! Amikor csak van rá lehetőségem megyek pestre! Lakásokat is néztem ott sokáig, de már a gyerekek miatt a párom nem akar oda költözni, pedig ott legalább tudnának normálisan élni, itt ebben a pusztulatban semmi nem jó, mindenért utazni kell.

Nekem pont az tetszik pestben, hogy a kutya nem foglalkozik a másikkal, ellenben itt.. borzalmas! Nem szeretem a ternészetet, a belvárosban érzem jól magam

2020. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát kinek mi az ideális. Én egy faluban nőttem fel, ami időközben kisváros lett, majd 7 évig ingáztam Szegedre, az elmúlt 3 évben pedig Budapesten éltem. Budapesten hiányzik a természet és zavar a közlekedés zaja, vidéken pedig hiányzik a Dunapart menti panoráma, a régi épületek, a műemlékek, az éjszakai élet és hogy tök sokáig elérhető napközben rengeteg szolgáltatás. A csöveseket sajnálom, de közben zavarnak is valamennyire, a turistákat néha soknak érzem, de közben hangulatos a nyüzsgés a városban. A nagyvárosi közönyösséget pedig kimondottan szeretem. Persze nagyon fontosnak tartom a a segítőkészséget és az empátiát, bárkinek adnék szívesen egy kis cukrot, ha bekopogna és minden embernek köszönök a lépcsőházban, de nem érdekelnek a szomszédaim a puszta tényért, hogy mellettem laknak. Nem szeretem, ha bámulnak az emberek, hogy mindenki más dolgával foglalkozik és idegeneknek se szeretek köszönni az utcán.
2020. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Én Budapestre születtem, itt nőttem fel, DE nem a belvárosban éltem soha, hanem jó tömegközlekedéssel rendelkező külvárosi részen, ahol amúgy nyugi van, panel is van, meg kertvárosi rész is. Van egyébként falusias jellegű külvárosi rész, ahol ugyanúgy nehéz autó nélkül boldogulni, mint egy falun, de ahol én éltem, és élek, ott nyugi is van, munkahelyhez is eljutok tömegközlekedéssel, vásárolni is több lehetőségem van, orvos sincs a világ végén. Nincs jogsim, így fontos, hogy jó legyen a tömegközlekedés ott, ahol élek. Nem zárkózom el attól, hogy kiköltözzek Budapestről, de akkor agglomerációban élnék, ahonnan bejutok könnyen a városba, HÉV-vel, vonattal, busszal.

Lehet, hogy teljesen más lenne a véleményem, ha falura születtem volna, nem tudom. Én itt nőttem fel, ezt szoktam meg, de a belvárosban még én sem élnék.

2020. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindig, amikor olvasom Budapestre a betondzsungel kifejezést, jót mosolygok, mert simán tudnék olyan fotókat mutatni Budapestről, hogy nem gondolnád, hogy itt készült. :-) És nem csak a hegyvidék a budai oldalon. Budapest nem New York vagy Hong Kong, nem csak a belvárosból áll. Ahol én lakom, esténként rigók koncerteznek, zeng tőlük az egyik park a lakótelepen, a panelek sem egymás hegyén-hátán nőnek.
2020. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%

#18

Én is laktam (vidéken) olyan panelos lakótelepen ahol sok volt a fa meg a madár meg a zöldterület, de a szememben akkor is betondzsungel volt.

Ezt most nem meggyőzésnek vagy bármi hasonlónak szánom, csak hogy hidd el, sokan tudják/tudjuk, hogy nem csak a belváros létezik. :))

2020. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%
Ha a parkos részeket érted zöldterület alatt, nem láttál eleget Budapestből.
2020. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!