Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak olyan települések,ahol...

Vannak olyan települések,ahol a lakók olyanok egymásnak,mint egy nagy család?Ahol mindenki szereti is,ismeri is és segíti is egymást?

Figyelt kérdés
Én szoktam arról álmodozni hogy egy olyan faluban élek ahol mindenki ismer és szeret engem.Ahol kimegyek az utcára,és mindenki köszön aki velem szembe jön,mindenki név szerint ismer és nemcsak köszön,hanem érdeklődik is hogy vagyok,mi van velem.Érdeklődik a postás,a buszsofőr,az eladó a boltban,tehát mindenkivel lehet beszélgetni a faluban.És mindenki úgy tekint egymásra,mint családtagra.Van ilyen a valóságban,amiről én álmodozok?

2020. máj. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Borsodban vannak ilyen falvak bár ott tényleg mindenki rokona egymásnak...
2020. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak,a jehova tanúi
2020. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan rengeteg ahol olyan a közösség mint egy rossz csalàd. Mindent tudnak rolad szemedben jopofik.
2020. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pálmajorban egy család lakik, de ezek gyilkolják egymást rendesen. Igazi C-k
2020. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb kis falu ilyen. Persze "jöttmentként" nehezen fogadnak be, mint azt aki alanyi jogon falusi (oda született).

Megjegyzem ennek kb. ugyanannyi hátránya is van, mint előnye. Elgondolva szépen hangzik, de a valóságban ott van az irigység, a rossz indulat, a pletyka, a "már megint kivel/mivel jött haza", "ma is a Józsival sétáltatta a kutyát", "láttad milyen ruha van rajta?", "hogy áll a frizurája", "miért nem metszi a rózsáját" és hasonló komoly hát mögötti megjegyzések, amik szerintem megkeserítik az ember életét egy ilyen "szeretetteljes" falusi közegben hosszútávon.

Faluról származom, alig vártam, hogy elköltözhessek. Nekem egy idő után terhes lett az, hogy mindenki mindent jobban tud rólam, mint én magam, pedig én nem is voltam senki fia borja, csak oda költöztünk és már kisgyerekként is a faluba integrálódtam.

Néha előnyös, hogy mindenki mindenkit ismer, de ez kb. pont ugyanannyira teher is.

2020. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapesten ilyen panelhaz vagy kertvaros is van. De husz ev alatt megvaltozhat. Kihalnak, elkoltoznek, elvalnak... Viszont ujak jonnek, masok nyugisabb nyugdijasok lettek es kezdodik elolrol.

Ket olyan nagy hazban is laktam, ahol szomszedok egymast apoltak is, ha beteg volt. Nem pletyka meg szarkeveres volt a lenyeg. Termeszetesen idiotak is laktak, de meg ok is a hulye rokon erzetet keltettek.

2020. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!