Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti laknátok felnőtt emberként...

Ti laknátok felnőtt emberként a szülői házban, egy házrészben? Családot is alapítanátok benne?

Figyelt kérdés

Pár millió forintos beruházás után kétgenerációssá alakítható a ház, direkt így tervezték. Ketté kell választani a nappalit, kialakítani egy kis konyhát (egy helységben lenne a konyha-nappali-étkező nagyjából 20-25 négyzetméteren), és már kész van. Két 12 négyzetméteres hálószoba, és egy ugyanekkora fürdőszoba is van benne, viszont az egyik hálószoba a fürdőszobából nyílik. A bejárati ajtó pedig egy kétszárnyú teraszajtó, ami a közös teraszról nyílik, egyből a nappaliba. Nagyjából ilyen az alaprajza: [link]

Laknátok ilyenben, vagy inkább nem?



2020. máj. 3. 17:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Esetleg alapítanátok benne családot is?
2020. máj. 3. 18:02
 2/17 A kérdező kommentje:
Mennyire hátrány, hogy egy portán laknak a szülők?
2020. máj. 3. 18:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyenek a szülők?

Ha meghalnak, te örökölsz egyedül?

A pároddal elviselik egymást?

Hol van?

Nem érné meg eladni, és venni 2 kis lakást?

2020. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a szüleimet, de nem tudnék velük együtt lakni.
2020. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Laknék benne, de családot nem alapítanék itt. Meg akkor költenék rá több milliót, ha egyedüli örökös lennék, és nem lenne tesóm.
2020. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ebből nem derül ki, ilyesmit csak egyéni esetenként, minden változót figyelembe véve lehet eldönteni. Hogy konkrétan rátok nézve mik ennek az előnyei és mik a hátrányai, mik lehetnek alternatívák, azok előnyei, hátrányai, stb.

Erre a legpontosabb válasz az lehet hogy van olyan helyzet, hogy igent mondanék rá, de olyan is, hogy nem.

2020. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom akármennyire is szereti valaki a szüleit és fordítva, attól még elkell szakadni. Így egészséges. A jövőre nézve is. Egy idő után, ahogy egyre idősebb az ember egyre több hülye szokása lesz és észre sem veszi, ahogy “zaklatja” a fiatalokat.

Na meg persze van az a szülőfajta, aki még a felnőtt gyerekének is képes azt mondani, hogy amég az én házamban laksz... még ha ez nem is pont így van, de ez egy idő után elviselhetetlen. A békesség érdekében a minimum a külön ház, lakás, telek... de egy másik, szomszédos vàros a tuti.

2020. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amíg teheted, lakj ott, de családot ott ne alapíts, és ne költs milliókat a házra.

Alapszabály: legalább olyan messze költözz, hogy papucsba ne tudjon átmenni az anyád (és az anyósod se).

2020. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Egyedul sem laknek felnottkent a szuleimmel, nemhogy csaladot alapitsak a nyakukra.

Tul sok peldat lattam mar a turos hatu kozos lorol.

Plusz ha nem vagy az egyeduli orokos csak utabb hatalmas ongol egy forintot is kolteni a hazra.

2020. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
*ujabb
2020. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!