Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak? Nagyon elegem...

Mit csináljak? Nagyon elegem van a szomszédomból!

Figyelt kérdés
Az van h a szomszédom mindenért fel jelent amiért csak tud de magát nem veszi észre. Van mikor hangosan játszanak a gyerekek az udvaron ezért csendháborításért fel jelent. Ha az egyik gyerekem ránéz az ő fogadott gyerekére akkor már elkezdenek cirkuszolni. Egy csomószor feljelentett azért is mert vasárnap nyírtam a füvet máskor meg azért mert 1 hétig nem nyírtam a füvet. Teljesen kikészít. Én meg nem jelentem fel de megtehetném mert hátul a kerítésen örökké bejön az udvarra. A hangos kakasa aki miatt vasárnap is hajnali 5kor kelek. Meg 0-24ig nonstop kalapálni fúrnak valamit. A költözés most nem jöhet szóba anyagilag szarul állunk. Mi mást tudjal csinálni?

2020. máj. 29. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Bejon az udvarra, azt megis hogyan? Es ha bejon, te miert turod el?


Meg is van a mai nap masodik balekja. Latja rajtad hogy tutyimutyi vagy, barmit meg lehet veled csinalni, hat meg is teszi.

2020. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

"vasárnap nyírtam a füvet"

Ez tényleg hatalmas parasztság. De attól még nem kéne feljelentenie.


Kakasnak dobj egy darazsat, egy problémával kevesebb.


Csinálni amúgy semmit nem tudsz azon kívül, hogy ignorálod.

2020. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Èn meg feljelenteném zaklatàsért,minimum!!!!
2020. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha ekkora tuskó, a feljelentés nem fog rontani a helyzeten.


Én pl a bunkó szomszédot úgy kezelem, hogy pár év van hátra a hitelből utána kiadó valami ótvar cigánynak piszok olcsón a házat, ha bakhézik csak hogy legyen kivel balhéznia a szomszédnak.

2020. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Mivel a feljelentések jogtalanok, ezért idővel elkezdik majd leszarni őt a hatóságok. Nem kell tenned semmit 🙂 ignorálás


(Bár a vasárnapi fűnyírás nálunk tényleg csendháborítás. Meg nem mondom, hogy ez milyen érvényű, hogy nálatok is lehet ilyen, de ez egy üdülőtelep, szóval különösen védett ilyen szempontból. A többinek nincs jelentősége.)


Amúgy gyerkőcök nem játszhatnak együtt, nem egy korosztály? Próbáltatok ilyet?

2020. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Első körben sajnos az tűnik a legjobb megoldásnak, hogy elcseréled egy arra kapható emberrel a házadat a kerttel együtt és egy másik helyre költözöl, - nem hiszem, hogy újat mondok azzal, hogy valamiért utál. Második megoldás az lehetne, hogy kimutatod a szomszédodnak a viszonyok békés rendezésére hajlandóságodat, megbeszéltek egy alkalmat, amikor összeültök és békésen megbeszélitek, rendezitek azokat a problémáitokat, amelyekre megoldásokat kerestetek eddig, de nem találtatok. - Sokszor az emberi butaság az oka annak, hogy akár évtizedekig is ellenségeskedik egymással két ember, aztán van, hogy buta félreértés áll az egész mögött, (mind e kettő "hisz valamit" a másikról és amikor fény derül a butaságukra, akkor pedig már "megszokásból", beidegződésből válnak képtelenné arra, hogy pozitív irányba változzanak, változtassanak a megszokásaikon). A kakasnak a génjeiben van, hogy hajnalban csörömpölnie kell, - ezt csak úgy kerülheted el, ha nem vidéki környezetben élsz, - a vidéki életnek vele járója, hogy az emberek különböző állatokat tartanak a ház körül, ráadásul a kakas nem egy szélsőséges választás és joga van a vidéki embernek arra, hogy adott esetben kakas(oka)t tartson, gondozzon, tenyésszen, (a baromfi udvar szaporulatáról gondoskodnak). Ara, hogy ne tudjon szabad akaratából idegen kujtorogni a kertedben csak az lehet szimbolikus megoldás, hogy fizikai akadályokat építesz a határaira, - majd karban tartod ezeket az akadályokat. - Ha látják, hogy nincs gondja viselve egy kerítésnek, akkor is úgy tekintenek rá, mint ha nem létezne. Kerítést pont az ilyen primitív emberek, ill. bűnözői hajlamokkal megáldott vademberek miatt kényszerül a kor társadalma építeni, - bár ha megteheted, építhetsz technikai őrzésvédelmi rendszert, amely lézersugárral, árammal, vagy az agyra, fülre kellemetlen hatásokkal bíró rádiófrekvenciás nyalábbal, gödörbe telepített csapdákkal válik korlátozottan alkalmassá a birtok védelmére. Ezek túlnyomó hányada azonban újabb bírósági partikra is biztosítja a meghívókat, ráadásul klasszisokkal drágább a fenntartásuk, mint egy mezei kerítéssé, amely az egyszerű emberek tudatáig könnyeben eljutó vizuális inger a távol maradásra, mint például egy nyársakkal teli, lefedett gödör. Akár mennyire is rosszul állsz anyagilag, javasolt egy kerítés megépíteése a kritikus szakaszon, - ha nem tudsz elköltözni.
2020. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Miért hagyod?

Állj ki magadért,más nem fog.

A kakast fogd be ha a te telkeden van. Állatvédelmi törvény kimondja,hogy a gazda köteles az állat szökését megakadályozni.Amennyiben ez nem történik meg a jegyzőhöz kell fordulni.

Ha a szomszéd is átmegy fel kell jelenteni,illetve válogatott szép szavakkal elzavarni,lássa hogy nem lehet veled szórakozni. Vannak akik szeretnek kötözködni,de ha hagyod sosem lesz vége.

2020. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem ertem! Komolyan nem ertem! Mifelenk ugy intezzuk a dolgokat, hogy nem jelentgetunk senkit hanen jol orrbavagjuk a bunkokat. Rend is van az utcaban! Csend es nyugalom :)
2020. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer összevesztünk azért mert átjött. Elzavartam moderáltan de ő azt mondta: Átment a macskája, átrúgták a labdát stb. kifogás. A második legidősebb gyerekem 16 éves az ő fia szintén 16. De az én fiam sajnos autista és már nem egyszer kihasználta. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 29. 09:21
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Jegyzőnél birtokvédelem.
2020. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!