Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért bálványozzák ennyire...

Miért bálványozzák ennyire Budapestet a magyarok?

Figyelt kérdés
Éltem pár országban, sehol sem tapasztaltam ekkora főváros-kultuszt, mint itthon. Se a britek Londont vagy akár Edinburgh-t, se a spanyolok Madridot, se a németek Berlint nem imádják ennyire.
2020. jún. 2. 16:11
1 2 3
 1/29 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%
Szerintem mert a mi pici hazánk tényleg pici, és a még nagyobb, megyei városokban is "alig van valami". Nem kultusz, nem rajongás, csak tény. Ez a város nem alszik, míg pl Debrecenben már kedd este 8 kor kihalt minden, érdemben.
2020. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Tisztában vagy a bálványozás jelentésével???
2020. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mondjál rá jobb szót.
2020. jún. 2. 16:17
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Történelmileg így alakult, hogy Bp-en van a gazdasági, kulturális, politikai élet központja. Ennyi.
2020. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert a vidékieknek Budapest egy teljesen más világ. Lehet érezni a felvágós hanglejtésükből, amikor például azt mondják, hogy "Megyek fel Pestre." hogy ők most valami nagyon menő helyre mennek.
2020. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Én debreceni vagyok, de nem bírom Budapestet. Nagyon nem. Pedig ott tanulok.
2020. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A skót nem mondja büszkén, hogy megyek Londonba, hanem elmegy az USA-ba vagy Japánba...
2020. jún. 2. 16:25
 8/29 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
61%

Egyébként, a vidékiek csinálnak ebből dolgot meg ügyet. Ők jobban vásárolják a Buda f** Pest márkájú cuccokat is. Itt Bp-n nem nagy dolog fővárosinak lenni. Spec én húznék vissza le vidékre, csak nem Keletre, Nyugatra inkább :D

De amíg vidéken éltem, csak azt hallottam, hogy fhú, megyünk fel Pestre és mi, csóróbb vidékiek, sose jöttünk fel semmiért, meg csak hallgattuk, aki meg jött ide bármiért, az felvágott vele.

Tehát a vidékiek lihegik túl....

2020. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Egy skót semmiképpem sem dicsekszik Londonnal, mert nem tekint rá fővárosakén csk az "elnyomó" angolok fővárosaként.


Es van aki nem engedheti meg magának Japánt ami mellesleg egy ország nem város, de mindegy.


A magyarok meg azért vannak rákattanva BPre mert a felvilágosodás korában eldöntötték hogy ez lesz Bécs 2 megmutatják, hogy Mo fővárosa is lehet olyan jó mint az osztrákoké.

2020. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A skót=London párhuzam hülyeség volt, erre rájöttem, de Edinburgh sem érdekli őket túlzottan. A szegényebb viszont elmegy egy olcsóbb "keleti" országba vagy Spanyolországba.
2020. jún. 2. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!