Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szükséges a lakók beleegyezése...

Szükséges a lakók beleegyezése ha hosszabb vagy rövidebb távra ki akarom adni a lakásomat?

Figyelt kérdés
Mint lakógyűlésen elmondani, stb.

2020. jún. 5. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi van a házirendben?
2020. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdezem. A mi társasházunkban például élnek/éltek albérlők hosszabb távon.
2020. jún. 5. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg senkinek semmi köze ahhoz, hogy kiadod a lakásodat vagy sem.

Viszont ha a lakók problémásak, akkor neked kell tenni ellene.

2020. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet airbnb-vel. Magyarul ha rövidtávra.
2020. jún. 5. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Ott is. Én rendszeresen küldözgeteg közös képviselői felszólítást az egyik tulajdonosnak mert a lakását airbnb-vel adja ki, de mindig dohányoznak és hangoskodnak még este 11-kor is az udvarban a bérlők.

Ha ez nem lesz elég, elkezdem kihívni a rendőrséget is! :)

2020. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk nem szokás körbekérdezni, de más társasházak szabályzatait nem ismerem.
2020. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most adják az önkormányzatok kezébe a lakásbérteli piac szabályozását (nem csak az airbnb-ét) és szabályozni akarják, például úgy, ami a kérdésben is van, hogy hozzá kell járulniuk a lakóknak.


Személy szerint a lakáskiadót is megértem, mert bevételt szeretne az üresen álló lakásából.

De a lakókat is megértem, mert a közvetlen szomszédokat csak egy fal választja el az esetlegesen éjjel bulizó, zenét hallgató, vagy hangosan beszélgető alkalmi vendégektől.

2020. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én az első kerületben lakom, kíváncsi vagyok, itt hogy szabályozzák. Mivel az önkormányzat kezébe rakják ezt.
2020. júl. 16. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!