Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Boldogabb ember lennél, ha...

Boldogabb ember lennél, ha nem Magyarországra születtél volna?

Figyelt kérdés
hanem egy gazdag, jóléti nyugati országba

2020. jún. 17. 15:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Jah, feeling ami itt van, csóróság, kilátástalanság.. Tök jó feeling, hogy vidéken, sok családnak nyáron már arról kell matekolnija, hogy fizesse ki a fűtésszámláját.. meg a jó feeling amikor megkapod a nettó 200at, és már örülhetsz magadnak
2020. jún. 17. 15:55
 12/30 A kérdező kommentje:

#10: miből finanszírozod a mai világban ezeket a dolgokat? Amikor az átlag keres 150-200ezreket, és egy wellness hétvége 200k, lemész a boltba csak egy napi normálisabb kajára otthagysz 5-6ezer ft-ot.


Ausztriában, németországban kb olcsóbb az élelmiszer mint itt.

2020. jún. 17. 15:57
 13/30 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy örül magának az, akinek megadatott, hogy olyan hivatást választott, amit szeret, és megkeresei a 4-500k-t, de az nem az átlag ember.
2020. jún. 17. 15:58
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

Én jobban örültem volna, ha egy gazdagabb, liberálisabb országba születek, pl Skandináv országok, vagy Kanada. Esetleg egy olyan helyre, ahol egész évben nyár van, mint például Ausztrália Queensland tartománya.

A magyar kultúrát és nyelvet viszont kifejezetten szeretem, és vannak Magyarországnál sokkal, de sokkal rosszabb helyek is.

2020. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
17%
10-es: Hát azért azzal vitatkoznék, hogy olyan baromi barátságos emberek élnek itt...
2020. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%

Születhettem volna rosszabb és jobb helyekre, így neutrálisan állok a dologhoz.

Annak viszont oka van, hogy már nem Magyarországon élek lassan két éve, és semmi esélyt nem látok arra, hogy visszaköltözzek.

22L

2020. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, milyen életem lenne más országban, szegények mindenhol vannak.

Én a jelenlegi életemmel is elégedett vagyok, másodállással együtt keresek 300 nettót, de olyan szakmám van, ami érdekel. Nem a szüleim tereltek ebbe az irányba, gyerekkoromban is megvolt már ez az érdeklődésem, és egyedül döntöttem, a szüleim más terveket szövögettek, de most meg tőlem kérnek segítséget ezen a területen, ha ők elakadnak, így nem bánták meg, hogy kitartottam.

2020. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%
Semmi gondom nem lenne ha anyám nem minimálbéres alkalmazott apám meg munkanélküli alkoholista lett volna.
2020. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
9%

Én mindenképp.


26/f

2020. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nekem sok nyugati ismerősöm van, és egyiknek se kell ilyeneken aggódni, hogy nem fognak tudni megélni a pénzükből, el kelljen hagyni az országukat, megtudjanak venni egy minőségibb ruhadarabot szívfájdalom nélkül... és tök átlag emberek, nem olajmérnökök, meg ügyvédek.


Azt is tudom, hogy vannak rosszabb sorsú országok is.. de én fehér emberek lakta országok színvonalához akarom hasonlítani a helyzetemet, nem 3. világbeli országokéhoz.

2020. jún. 17. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!