Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elviselhetetlen szomszédokkal...

Elviselhetetlen szomszédokkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lakik alattunk egy fiatal pár, aki az egész társasház életét megkeseríti.

Ők albérlők, de a tulaj nem tesz semmit. A közös képviselő meg se hallgat, a tulajdonoshoz irányított minket. Az érintettekel is beszéltük termesztésen, de mintha azóta csak azért is jobban csinálnák. Hová lehet ilyenkor fordulni? Vagy mit lehetne tenni?


2020. jún. 22. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Azért ennek igen nagy százaléka társasházi adottság. :) Bizonyos zajok átszűrődnek, ez van. A kajaszag is, a füstszag is. Persze undorító, ha mástól kell ezeket hallgatni vagy eltűrni, de azért nem igen fogsz tudni csendháborítást jelenteni, mert reggel fingik egy sort a pasas.

Én is hallom a felső szomszéd ébresztőjét, vagy hogy a mellettünk lakó üvölt a kiskutyájával, amiért az megint a szőnyegre pisilt. (Bár amióta kiskutyájuk van, legalább kevesebbet szexelnek, vagy legalábbis nem olyan hangosan.) Valaki cigizik is a lakásban, így a mi fürdőszobai szellőzönkön árad a bűz.

Szóval bizonyos dolgokat le kell nyelni, hogyha az ember társasházban él. Szerencsétek volt, hogy eddig jó szomszédaitok voltak. Nyilván a hangos tv-zés más kérdés.

2020. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

#8

Kérdező!

Amiket felsoroltál, 99%-ban kellemetlen lehet egy ócskán megépített, hangszigetelés nélküli házban, de nem tehetsz ellene semmit.

Nem tilthatod meg senkinek, hogy

- fingjon,

- tornázzon,

- főzzön a saját lakásában.

Az ablakban dohányzásra sincs tilalom (a kajaszagra meg pláne), a hangos szexre legfeljebb ha csendháborítás kategória, de utóbbinál gyanítom, hogy az áthallás főleg szerkezeti probléma.

A szemétledobó ajtaját meg este 10-kor zárják le, az ajtajára kifüggeszteni a használhatósága idejét, mondjuk reggel 8-tól, este 10-ig.

Ezek egyike sem szabálysértés kategória, nem csodálom, hogy a közös képviselő - aki egyébként nem a ház rendőre - nem foglalkozik ezekkel, mert jószerivel ezek a lakók még zaklatásnak is tekinthetnék.

És ezzel most nem azt mondom, hogy nem kellemetlenek, de ilyesmikkel ha valaki panelba költözik számolnia kell/ene.

2020. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Hú, ezt olvasva soha nem költözök panelba. Eddig azt hittem, hogy csak barokkos túlzás, hogy a fingás is áthallatszik.
2020. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Azért nem minden panel egyforma, meg a szomszédokon is múlik, mi körbe vagyunk véve mindenhol szomszédokkal (régi tégla) de egy pisszenést se hallok soha...
2020. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

#14

A régi tégla az nem panel!...még ha lakótelep is.

A lakótelep nem egyenlő a panellel.

2020. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Milyen mókás, hogy a 12-es válasz hogy le lett húzva, pedig én is ilyesmiket írtam volna! Ha valaki nem ért vele egyet, akkor menjen panaszra az Atyaúristenhez, hogy fingik, vagy főz a szomszédja...és az összes többi! Még az is el fogja hajtani! A tévéjük vagy a szexelésük sem lehet abszurd hangos, ha egy olyan szar ház, hogy még a fingás is áthallatszik. Ezekre a zajokra nem érdemes panaszkodni, mert csak kiröhögteti magát valaki. Aki ezekre kényes, az minek vesz panelt? De nincs mese, ha tűrhetetlen, el kell költözni!
2020. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%

16 os figyelj ide,tudod emberek vagyunk lehet alkalmazkodni

en is egy ilyen házban lakok,az alattam levök detto ilyenek

Állandò dübörgés,kopogás,röhögcsélés pofázàs,szex,csapkodás

Minden lakò tud kulturáltan élni ugy h alig hall valamit a szomszéd

Minket sem hall az also sem a mellettünk lakò

Felfoghatom ugy is hogy leszarom h ilyen a hangszigetelés,leszarom h kit zavarok,vagy felfoghatom ugy is h nem a szomszédaim hibája h ilyen a ház,ezért odafigyelünk egymásra

Kivéve ezt a 2 idiotát alattunk,miért van az h 5 lakàsban minimàlis zajok keletkeznek es van 1 akit eladják az egész házat.

Én értem h nem tilthatò meg minden,de esténként reggelenkent le lehet venni a hangeröt,en is betudom fogni a szàm szex közben,ez van ezt kell elfogadni.

Nem hiszem el h esténként nem lehet lejjebb venni a tévét,vagy halkabban szexelni,igen-nem igazi mert szar igy,de mindenkinek joga van a nyugalomhoz.

Azert mert en szexelek nem azt jelenti h màsnak erre kell ébrednie

Mert volt h mi is arra ébredtünk éjjel h viszhangzott a lakàs a nyögésektöl.

Kulturált ember fel tudja fogni h sajnos könnyen áthallatszòdnak dolgok és igyekszik ugy élni h ne zavarjon másokat.


Kérdezö,ilyenek ellen semmit sem tehetsz

este 10 után hivhatsz rendört ha röhögcsélnek,orditoznak,ordit a tv vagy hangosan szexelnek,de nekem is az a tapasztalatom h vagy költözöl vagy türöd.

Mi többször beszéltünk velük de olyan kicsi az agykapacitásuk h képtelenek felfogni a dolgokat.Szòltak nekik a föbérlönk,házfenntartòk is.

De semmi,sajna övék a lakás igy nehezebb

Még egy tipp,ami ismerösömèknél összejött,Minden lakò aláirta a panaszt.

Kirakták öket,azok is bérlök voltak

Az egész házzal fogjatok össze,mert egyedül nem sokra mész

2020. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!