Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mátészalkán miért olyan...

Mátészalkán miért olyan drágák az ingatlanok?

Figyelt kérdés
Azért nem értem, mert szerintem nem túl fejlődő város. Gyári munkán kívül nem sok lehetőség van, a gyári fizetés meg nem sok. Ahhoz képest, hogy a megye 2.legnépesebb települése nincs semmilyen nagyobb vállalat ( pl, Deichmann, Pepco, Lidl, McDonalds stb ) ami szintén tudna munkát adni az embereknek. Évek óta tervben van ez is meg az is, de nem lett belőle semmi. Szóval hogy annyira nincs sok lehetőség, de akkor mire fel vannak aranyárban az ingatlanok?

2020. jún. 23. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes egybe esés én is pont ott szeretnék ingatlant, elsősorban azért mert a többi szabolcsi városban még úgysincs semmilyen lehetőség,ahhoz képest Mátészalka nem rossz, Nyíregyháza nekem már túl nagy, esetleg gondolkoztam Nyírbátorban de ott már 20% a cigányok aránya ezért felejtős :D
2020. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos, egyébként én ott nőttem fel. :D elköltöztem páromhoz, de vágyok vissza, mert magát a várost szerettem, olyan családias hangulatú.Tervezzük a költözést, ház vásárlást Szabolcs megyében, párom Nyíregy környékére menne, én meg inkább Szalkára, de sajna neki nem lenne ott munkája, inkább csak nagyobb városban.
2020. jún. 23. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah igen, Bátor az nálunk is felejtős :D
2020. jún. 23. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:

igen nekem is az tetszik benne hogy olyan családias város(nem laktam ott,de párszor megfordultam tanfolyamokon stb imádtam azt a várost), viszont 2. legnagyobb város szabolcsban, tehát akkor úgy igazán nincs más választás mint Nyíregyháza :D


Bár ott is nehéz az élet sokszor csak protekcióval kapni munkát.


Igazából engem is az tart vissza szalkától hogy nem igazán van munka, az árak mégis majdnem nyíregy szintüek, sajnos így én sem hiszem hogy van értelme oda költözni

2020. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, mi is így látjuk, hogy az árak fent vannak az egekbe, de nem értjük mire fel. Szóval én is azt érzem, hogy nem Szalkára fog esni a választés hiába szeretném :/
2020. jún. 23. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is meglepődtem, ahogy néztem őket, pedig nekem is opció lenne. Szóval kommentáltam ide, hátha kapom az értesítést majd egy hozzáértő válaszáról :D
2020. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Danubius80 válasza:
Egy lehetséges válasz. Diplomás állások elvétve vannak a városban. az a módi hogy az emberek kitaníttatják a gyerekeiket, akik persze máshol kapnak állást. Aztán jön a nyugdíjas élet és sokan megpróbálnak elköltözni hogy pesztrakompatibilisek legyenek (közel a gyerekhez/unokához). Tehát jön a NŐK40, és a nagyi 57 évesen elmegy nyugdíjba, nyilván költözni akar, de nagyvárosba drága a lakás, úgyhogy annyiért adja amennyiért vállalható lakást kap Nyíregyen vagy Pesten. Idő mint a tenger, nyugdíjas, tartja az árat akár 10-15 évig is, nem sürgős neki. Tehát a válasz: innen a nyugdíjasok is elmennek. Emiatt kevés a hagyatéki értékesítés, nincs az hogy adjunk túl rajta minél előbb. Amúgy jó hely Szalka, biztonságos, de a mai kor emberét már nem szolgálja ki.
2020. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!