Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mátészalkai Esze Tamás...

A mátészalkai Esze Tamás Gimnáziumról tudnátok nekem véleményt mondani? A többi lent👇

Figyelt kérdés
Főleg azt szeretném megtudni hogy milyen a légkör, a diákok, a tanárok. Meg hogy milyen a biosz kémia szak.

#Mátészalka Esze Tamás Gimnázium
2020. máj. 11. 13:39
 1/4 anonim válasza:
71%
Mateszalkai vagyok, de kb csak rosszat hallok arrol a sulirol. Volt ott olyan botrany, hogy az egyik tanar lefekudt a diakjaval meg egyeb ilyen finomsagok. 8. Utan anyamek oda akartak kuldeni, de inkabb utazok minden nap +fel orat egy normalis suliba xd amugy nagyin sok ott az olyan leanyzo aki nem eppen tartoznak a normalis ember kategoriajaba. A fel iskola pszichologushoz jar es gyogyszereket szed, mert nem birja a sulit. Amikor 9.-ben odamennek az emberek eleg hamar sulit valtanakxd szo nekem ez a velemenyem. (meg persze ezt vissza is hallom)
2020. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Privátban tudsz nekem még mesélni azokról a "finomságokról".
2020. máj. 27. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt Eszés vagyok. Az első válaszoló bődületére válaszolva:

-ezek a sztorik szép és jók, de amikor arra kerülne a sor, hogy a pletykát valami valósággal köszönőviszonyban lévő történetté avanzsáljuk, akkor az valahogy sose sikerül; kicsit nehéz tényekkel alátámasztani az estimese kategóriájú, "valós történeten alapuló" történeteket, hogyha nincsnenek tények, amik alátámasztanák az állításodat. De privátban nyugodtan megírhatod hogy kiről szólt ez a lefekvős történet, ne fogd vissza magad.

-"amugy nagyin sok ott az olyan leanyzo aki nem eppen tartoznak a normalis ember kategoriajaba" -> hogy ez mi akart lenni nem tudom. Vagyis, persze értem mire gondolt itt a költő. K*rvák mindenütt vannak, ha ez neked egy valid ellenérv akkor nem ajánlom egyik iskolát sem (ipariban hátha nincsen annyi k*rva, tekintve hogy lány is alig van és ha szereted a gang rape-t akkor kötsd össze a kellemest a hasznossal). Igen vannak az eszében kurvák. Hol nincsenek? Csak sokkal kisebb számban, mint amit a válasz sugall. És még azzal a kevéssel sem muszáj érintkezned, aki van.

-ez az egész gyógyszeres, pszichológusos dolog... Really? Ezt most komolyan kéne vennem? Hogyne, persze, kígyóznak a sorok a pszichiátria előtt. Az osztályfőnöki órákat Nagykálóban tartják a sárga kórház valamelyik termében. Hogyne. Persze. Én vagyok a hülye. Vissza a valóságba. Igen, az iskolai élet néha stresszes, néha oda kell tenni magadat. Lesz néha feszített tempó, erőltetett menet. Néha. DE. Közel sem annyi, amennyit ez a válasz állít. Nem tesz idegronccsá az iskola.

-"Amikor 9.-ben odamennek az emberek eleg hamar sulit valtanak"-Az évfolyamomból a NÉGY ÉV alatt kb 5-en váltottak sulit a ~120 diákból (ebből egy azért mert az ország másik végébe költözött, egy azért mert ha nappal dolgozol akkor jobb opció az esti, az egyik azért, mert meglepődött, hogy ha literálisan nem tanul semmit, akkor hogy nem akar sikerülni az élet (sose fogjuk megtudni), egy pedig, akármennyire is sajnálom (nem azért mert nem érdemelte meg, hanem mert fel se fogta hogy mit csinál) magára hozta a bajt(hajtépés, testi sértés és ehhez hasonló "finomságok" ;) ), és az hogy iskolát válthatott egy jó alternatíva a kirúgáshoz/feljelentéshez képest). Az hogy a száz fölötti évfolyamokról négy év alatt mindig kevesebb mint tíz, általában 5-7 diák távozik (sokszor családi okokból) az nem csak az én évfolyamomon volt így. Most is így van. Minden évfolyamon. És nem úgy tűnik hogy ez változna.

-konklúzió: az 1. válaszolónak: Az hogy én az alapján minősíteném az iskoládat, hogy te normálisnak tartod, éppen akkora hiba lenne, mintha a kérdező csupán az alapján minősítené a gimit, hogy szerinted "nem normális"; a kérdezőnek : el fogom mondani, hogy én mit tapasztaltam, és azt is, hogy ilyen minden iskolában van. Igen vannak nehezítő tényezők, de ez nem intézmény, hanem iskolatípus függő. Igen vannak kellemetlen dolgok, de azok mindenütt vannak.

Na. Hogy válaszoljak is a kérdésedre.

-A légkörre én leginkább azt mondanám, hogy kellemes. Ha valamilyen konkrétum érdekel, akkor nyugodtan írj privátban.

-A diákok. Sokan, sok felől, sokféle családból fogtok érkezni. Biztos vagyok benne, hogy lesz akivel nem fogsz szimpatizálni, de ez ilyen. Ez bárhol így lenne. A legtöbb ember rendes, legrosszabb esetben is "el lehet lenni" velük. A "békés együttlétezés" mindig opció. Nem kell öribarinak lenni, csak meg kell tanulnotok egymás közelében létezni. De ha megtaláltad a saját barátaidat (akár másik évfolyamban / osztályban) akkor akár feje tetejére is állhat a világ akkor sem fog zavarni.

-A tanárok. Tanára válogatja, de általánosságban elmondható, hogy mindegyik legalább közepesen jó tanár. És jelentős részük briliáns tanár. Legtöbbjük jó indulatú, kedves/nem-bunkó, segítőkész, inspiráló mentorok. A gimire nem lehet ráhúzni hogy a matekos suli / a nyelves suli / a biokémes suli. Minden tantárgynak van legalább egy mestere, egy részükkel fogsz is találkozni, attól függően, hogy milyen szakra mész, akik minden lehetőséget és segítséget ahhoz tanulj. Nem akarják hogy megbukj, nem akarnak kínozni, nem élvezik ha küszködsz; egyszerűen azt szeretnék, hogy küzd, hogy akkor küszködj és hibázz és tanulj belőle, amikor még közel sincs akkora tétje (mint például egyetemen). Tanulj a hibáidból, és lehetőleg gimiben, mert annak nincs akkora tétje, mintha az egyetemen táncolnál borotvaélen. A tanárok jó tanárok, aki pedig kevésbé jó tanár, azzal is szót lehet érteni. Nem fogsz rosszul járni velük.

-BioKém szak: MatFiz es voltam szóval itt csak közvetett véleményt tudok adni. Megcsinálható. Ha az egyetemi szakodhoz kell (nem baj ha még nincs nekem se volt még ilyenkor, csak ne halogasd sokáig és mindig tervezz jóval előre), de ha időközben meggondolod magad és orvos helyett mérnök akarsz lenni, semmi akadálya. Ott van a fakt harmadikban és a dupla fakt negyedikben, ha azokat úgy választod meg, hogy neked jó legyen, akkor minden zökkenőmentesen fog menni a későbbiekben. Elsőtől kezdve fogsz bioszt tanulni negyedikig és a kémia is azt hiszem négy éves lesz (de erre nem innék ciánkálit). A biosz/kémia szakos tanárok nagyon jók, csak ajánlani tudom őket. Ha odateszed magadat és foglalkozol vele akkor simán hozható egy biokém szak. Ha úgy érzed hogy erre nincs szükséged, mert nem kell továbbtanuláshoz, akkor leosztályozózhatsz / szakot válthatsz / vagy egyszerűen nem foglalkozol vele, mert továbbtanulásba nem számít bele (természettudományi tantárgy kell, aminek nem muszáj a szakos tárgyadnak (biosz/kém) lennie, lehet fizikai is [és talán informatikát is beírhatsz]). Az évfolyamomról a biokémesek közül mentek villamosmérnöknek, programtervező informatikusnak, gyermeknevelési karra. Ha van terved vele legyél BioKém es, jól fogsz vele járni. De bátran informálódj a többi szakról is :)

Most így egyenlőre ennyi jut eszembe. Ez csak az én véleményem, de ezt 100%-ban fenntartom. Ha valamire kíváncsi vagy nyugodtan írj privátban. Nem mondom hogy mindenképp ide add a jelentkezésedet, de ha megteheted akkor én nem tudok olyan indokot mondani hogy miért ne tedd :).

2020. júl. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Volt Eszésként biztosan jobban átlátod ezeket a dolgokat mint ez első válaszoló és reálisabb válaszokat tudtál nekem adni. Mégegyszer köszi.
2020. júl. 29. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!