Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vagytok rosszban,szomszédokkal?

Vagytok rosszban,szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Van valami zavaró tényező,vita osszetűzés, stb a szomszéddal nektek?

És micsoda?

Hogy kell le reagálni?



#Szomszéd,vita,veszekedés,
2020. júl. 1. 05:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6 éve költöztünk ide (panel társasház) és akkor még élt a szembe szomszéd bácsi testvére, vagy felesége (sosem derült ki a kapcsolatuk), de a néni tüneményes volt. Sokat lehetett vele beszélgetni, életvidám volt, nagyon segítőkész volt, szeretett sütni és gyakran mi is kaptunk az új receptekből. De sajnos szegény néni tragikus hirtelenséggel halt meg és egyedül maradt a bácsi. Még a néni idejében is okozott akaratlanul bajt, mert nagyon nagy hangerővel bömböltette a tv-t/ rádiót, és a néni sokszor nem tudott bemenni, már mentőt is hívott párszor, mert azt hitte baj van.

De amióta egyedül van, sokkal rosszabb lett, hajnali óráktól kezdve egész nap bömböl a tv és arra is alszik el, így szinte szó szerint egész nap hallom és értem mit néz, hallgat.. Eleinte jól viseltem, de egy idő után már elfogyott a türelmem, mert aludni sem hagyott, és tanulni sem, a csukott ablak sem ért semmit sem..

Aztán párszor átmentem, hogy udvariasan megkérjem, hogy halkítson, de nem nyitott ajtót. Sokadszorra mentem át, mikor végre kijött és elmondtam neki, meglepődött, hogy ilyen hangos és megígérte, hogy halkít. Nem lett belőle semmi, egyszer apa összefutott vele és kedvesen, udvariasan kérte ő is, mire a bácsi olyan alpári módon kezdett el viselkedni és totálisan agresszív lett.. csapkodott egy sort, majd bement.

Egyszer csomagot kellett volna átvennem, de mivel nem voltam itthon, neki kellett (a helyettesítő postás rásózta). Átmentem és megint bunkón viselkedett, majdnem hozzám vágta a TÖRÉKENY csomagom.. Azóta még kb kétszer szóltam neki és már csak néha hallom a bömbölő tv-t, de lekopogom, hogy már visszábbvett rajta és hagy aludni.

Azt lehagytam, hogy kb 2 évet szenvedtem, mire felfogta, hogy ez így nincs jól..

Egyedül az vigasztal, hogy másokkal is ilyen bunkó módon viselkedik: szegény postás percekig feküdt a csengőn, a bácsi meg a tv miatt nem hallotta. Visszajött a postás, majd újrajátszotta, erre a szomszédom felcsattant és leteremtette a postást, hogy mit képzel. A postás, bár messze a legnyugodtabb emberek közt van, felcsattant és elmondta mi volt, mire a bácsi visszábbvett kicsit.

Nem szeretek rosszba lenni senkivel, így eléggé zavar a dolog, pláne, hogy én nem tettem semmi rosszat, sosem voltam bunkó vagy tiszteletlen :c

2020. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!