Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédokkal mennyire érdemes...

Szomszédokkal mennyire érdemes jóban lenni?

Figyelt kérdés
Teszem azt átjárni egymáshoz, leállni beszélgetni hosszú időn át, és ilyenek. Van tapasztalatotok ilyennel, hogy utána balul sültek el a dolgok?

2020. júl. 4. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Én annyira vagyok velük jóba, hogy ne húzzák meg a kocsit ha olyanjuk van. 30 éve lakom ugyanott, 1-2 ember van, akit régről ismerek, velük váltok pár szót ha összefutunk, esetleg átszaladunk ha kell valami, megkérdezzük egymástól, ki hogy van. De nagy összeborulások nincsenek.

Akik nyugisak, normálisak, azokkal könnyű kijönni, de megjelent egy 3 gyerekes-2 kiskutyás, egész nap sivalkodó réteg, akiktől minden normális ember rosszul van. Náluk veszünk egy nagy levegőt és igyekszünk szép szóval hatni rájuk, ha néha elszabadul a putrijuk.

2020. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Amennyire te akarsz s amennyire ők akarnak veled;)

Mé, lehet másként? :))))


Egy jó viszonyban sose sülnek el balul dolgok, mert megbeszélhető-megoldható.

Egymást segítve mindenki csak előrébb jut, mi így véljük...

2020. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

En nem tudom, mi a szokas, de ha kotelezo ilyen joban lenni mindenkivel, az plusz egy ok, miert ne koltozzek falura. Varosi lakasban annyira vagyok joban a szomszedokkal, hogy koszonok nekik a folyoson. Nyilvan mas helyzet, ha mondjuk egy pont korabeli illeto a szomszed, akivel veletlenul joban leszunk. De pl ha en most lekoltoznek videkre, es valami kisgyerekes par lenne a szomszed, biztos, hogy nem akarnek veluk jopofizni koszonesen kivul, mert nem erdekel a helyzet, amiben vannak, nem mennek at beszelgetni, nem hivnam at oket...

Szerintem egy normalis viszonyt erdemes fenntartani, amikor nem akarjatok egymas eletet mindenaron tonkretenni, mint pl volt nemreg itt egy kerdes, ahol a kerdezo ilyen-olyan videofelveteleket akart a szomszedjarol kesziteni, hogy azzal fel tudja-e jelenteni... Az mar nem derult ki, mi a konkret problema a szomszeddal, azon kivul, hogy “mert arrogans bunko” xDD

2020. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Inkább úgy gondolom, hogy érdemes nem rosszban lenni, nincs szükség a feszültségre a mindennapokban. De nekem arra sincs, hogy jópofázzunk egymással, mindkettőnknek megvannak a saját határaink, a privát szféránk, az ismeretségi/baráti körünk.
2020. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

3


Pont a városi szomszédságok az alja az emberi kapcsolatoknak s vidéket ócsárolod...egy kopogásért jelentgetiket egymást..stb.

Látod igazi városi vagy, aki azt hiszi, hogy egy jó viszony csak érdekből kell...te dolgod.


Másrészt pont hozzáállásod-hozzáállásotok miatt vagytok ti városiak kegyetlenül átverve-lehúzva anyagilag a társas s szövetkezeti házakban például..., mert szóba nem állnátok beszélni a másikkal, hogy mi van ezzel-azzal házatokban csak amikor már ellepett a gané-adósság mindenkit nyakig:DDD

Mennyi ilyet láttam már...megérdemelték, hiszen mindent megelőzhettek volna egy kis nyitottsággal-beszéddel, ha nem ragaszkodnak a "jó napot" ajtó becsap élethez.

2020. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

5 Konkretan fogalmam sincs, mirol beszelsz, milyen adossagokrol, jelentgetesrol, de ok :D

En eddig (ezen az oldalon) csak videkieket lattam, hogy elviselhetetlen a viszonyuk a szomszeddal, mert ugat a kutya, mert felujit a masik, mert atszall a fust a grillezos, bogracsozos kertipartyrol es tarsai. Lassan 30 eve varosban lakom, es soha nem volt semmi konfliktusom semmilyen szomszeddal :D

2020. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Azért a falusiról is lehetne miket írni, ugye amikor az átlógó cseresznyeszemekért verik egymást...

Vagy saját tapasztalat, a szemünkben adja a kedvest, barátságost, a beszélgetés során elmondottakból meg kreál egy szaftos pletykát, amit aztán szabadon terjeszt a faluban... na az aztán tényleg sokkal jobb, mint a rácsapom az ajtót!

2020. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a videkiek azert is kevesbe toleransak, mert rengeteg emberben el az idilli kep, hogy majd ha lekoltoznek videkre, akkor csend lesz es nyugalom. Aztan arcul csapja oket a valosag, hogy nagyon nem igy van, pont ugyanugy alkalmazkodni kell a szomszedhoz, ahogy varosban, sot, meg talan tobb mindent is el kell neha viselni. Apukameknal az egyik szomszed pl gyakorlatilag minden nap flexel a muhelyeben. A kutyajukat el kellett ajandekozniuk, mert egy masik szomszedot zavarta az ugatas. Nalunk az epuletben is van minimum 2 kutyas lako, de oket sosem hallom ugatni, vagy jobban szigetelnek a falak (mivel ugye viszonylag sok fal van a lakasok kozott, hacsak nem kozvetlen szomszed), vagy jol nevelt kutyak, de amit az ablakom elol hallok az utcarol, az mindig hangosabb, mint barmi amit a lakason belul hallok masik lakasbol.

Szoval aki ugy koltozik le varosbol, hogy ott majd nyugalom es csend lesz vegre, az lehet frusztralt emiatt, amikor csalodik + a tobb melo miatt, ami a kerttel van. A varosi elet meg tudod mivel jar, nem fogsz leallni a szomszeddal veszekedni, hogy hangos a mosogepe, ne mosson annyit xD Gondolom aki eleve videken nott fel, az ugyanugy nem megy at balhezni a szomszedhoz, hogy tul koran kelnek a kakasai.

2020. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire jónak látod és amennyire a szomszédok is tolerálják.

Én mondjuk kb annyira találkozok a szomszédokkal, hogy látom, ha ilyen időben az udvaron többen kint ülnek és beszélgetnek, és odaköszönök nekik. Mivel nem is cigizek, így még az sincsen, hogy cigi közben jobban meg tudok ismerni valakit.

Párom van 1-2 itt lakóval beszélgetősebb viszonyban, mert ha lemegy cigizni, akkor van pár ember, akik szintén lent vannak és beszélgetnek általánosságban.

De az, hogy átjárni hozzájuk, azt nem tudnám elképzelni. Mondjuk nálunk inkább idősebb (50+) emberek laknak. Páran vagyunk csak huszon évesek, így nincs is nagyon egy érdeklődési körünk, illetve nem is régóta lakunk ott, ahol, míg mások lehet már tizenéve egymás szomszédai.

Ha köszönsz, nem vagy bunkó a másokkal, nem adsz okot pletykára vagy rosszindulatra, akkor szerintem egy általános jó kapcsolatot ki lehet alakítani, hogy nem akar senki rosszat neked.

A kötözködő, mindenben csak a hibát kereső, megmondóember szomszédokkal meg bármit csinálnál, akkor sem tudnál jó lenni nekik.

2020. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

6


Na, várj egy kicsit...vidékieket láttál az oldalon???

Konkrétan nem látni ki a vidéki vagy adatlapot töltettél ki...

Ha figyelmesebben olvastad volna a sorokat, írva is, hogy szövetkezeti vagy társasházakra utalok, de laikusabban fogalmazva panel & sorházak.


Lehet valami elszigetelt rozidombi villában élsz 4000m2-es telken, 10 méteres falak mögött, ahol a szomszédság nem tud zavarni, elhiszem;)

Városban ugyanúgy megvannak az általad leírt tevékenységek s 1x sem találkoztál 30 év alatt ezekkel, akkor füllentesz vagy dombigyerek vagy brutálisan;))

2020. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!