Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kell ilyenkor jogilag tenni?

Mit kell ilyenkor jogilag tenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírunk tovább itt élni a családommal!


Kb. 1 éve beköltöztünk egy gyönyörű házba, nagy rendezett telekkel. Egy csendes kis falunak tűnt de ez nem bizonyult igaznak. Van 3 pici gyerekem, és nem merem őket kiengedni a kertbe, mert a helyi romák rájuk kiabálnak folyton. Le kisk*cs*gözik őket, meg trágárabbnál trágárabb szavakat használnak. Egyszer elkaptam az egyiket, és megmondtam, ha mégegyszer erre jár vagy csak ránéz a gyerekeimre, megfogom a nyakánál. Nagyon nem volt helyén , hogy kifakadtam, de a gyerekeimmel szemben nem tűrhetem. Hogyan lehet ez? Hogy képzelik ezek a tizenéves vagy huszonéves kis sz*rzsákok, hogy bekóstolnak egy tisztességes, jobb-módú családot? Fogadjak fel kopaszokat? Vagy vegyek pár nagyobb kutyát? Illetve, többször volt, hogy megálltak a kapuba és bekiabáltak, benézegettek. Meg energiaitalos dobozokkal van kirakva a kerítés. Sosem voltam még ilyen helyzetben. Hova fordulhatnék?


2020. júl. 18. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Kamera ki és feljelented őket
2020. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Belátásmentes kerítés, plusz körbe tuják vagy valamilyen bokor, ami még véd, plusz egy nagytestű kutya. Persze a kutyát trenírozni is kell, nemcsak tartani, mert anélkül semmit sem ér, pl. ne fogadjon el idegentől kaját. Plusz kamerák, és feljelentés, amint lehet. Én legalábbis ezt próbálnám meg.
2020. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

A szüleikkel kellene joban lenni ugyanis ök iranyitjàk öket ill a gyerekeik öket tükrözik.


Nalunk a szomszedban vannak magyar es roma csaladok is.

A romagyerekek elkezdték a magyar full naiv kisgyerekeket bekostolni(akik az sem tudjàk még mi az a szobeli agresszio nemhogy a fizikai)es lattam ahogy a roma asszony azonnal bezavarta es rendre intette öket a magyar csaladra/szülökre valo tekintettel mert nem akartak magyar/roma feszkot a hàzban szitani.

2020. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

nem olcsó, de nagytestű ugatós kutyák hatnak rájuk.


Ha csak egy cigány család van, akkor egy próbát megér...ha több, akkor költözz.


Esetleg átláthatatlan, tűzálló kerítés.


Jobb ötletem nincs(bár átérzem a helyzetet)

2020. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

*ehhez viszont kell egy valahol normalizalodott kaocsolat a magyar/roma szplök között hogy az együttélés ne egymas öléséröl szoljon.



Amugy az öreg nagyim is faluban él es ö is siman kezli màr a szomszed végi roma csaladokat gyerekeket azaz nincsenek ràszàllva sem.

2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A hideghaboru ujabb feszkot general csak jelzem.
2020. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ezek után amit előadtatok: költözés, vagy egész életedben ki vagy téve ilyen dolgoknak.
2020. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a szüleikkel is. Ugyanis miútán az egyiket elkaptam jött a család. Ugyanolyanok mint a gyerekeik. Ugyanaz az értelmi szint. Van itt egy kisbolt. Roma a boltos. Vele jóban vagyok, és ő mondta, hogy szégyelli, hogy ilyenek a rokonai. Azt mondta, hogy velük csak veréssel lehet szót érteni. Azt meg nem akarom. Ezért gondoltam hátha van más út is.
2020. júl. 18. 12:12
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Oké lehet negatív leszek de ha meg tudjátok tenni akkor költözés.

Szerencsére erre nincs ilyen.

Mi mikor hoztuk a kispalytást mindenki az utcában jaj de aranyos édi bédi, majd felnőtt és még a nagy kedvelők is akik odáig vannak értük még ők is féltek tőle,igazából csak kiskorától fogva jól meg kell nevelni vagy is tanítani és foglalkozni kell vele aztán nem fog elkanászodni mint sokaknak, esetleg suliba is el lehet menni párszor vele neked kell tanulni majd nem neki,vezényszavak is fontosak majd ha jönnek a tesók akkor kispalytásnak ki adod aztán kispályás csak ki nyissa a száját a tesók pedig be maciznak a gatyába, gyermekeidnek is jót fog tenni ha vele is játszhatnak, kire is gondolok hát ő rá 🙂 [link]

2020. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tanultok meg kölcsönösen együtt elni akkor költözes.

A romak azt szivlelik aki pl segit nekik. Ha neha levagjatok a sövényét meg ilyenek(tulzoan irok hogy ertsd) es latjak rajtatok hogy nem ösi ellenseg vagytok, hanem bizalmat szavaztok nekik. Es pl elfogadjatok az ö sütijüket. Nem haraptok es vicsorogtok.


Alapbol nekik mindenki ellenség. Ez alap. A kiindulopont.


Ha a gyerekek a kinött cipöiket nekik adnàk egyböl masok lennének a gyerekeik is.

A hatart kellene csak tartani velük hogy ne menjen at zaklatasba.


Szoval vagy tanultok ilyeneket vagy leléptek.

2020. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!