Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet akkor tenni jogilag,...

Mit lehet akkor tenni jogilag, ha a szomszéd kis háza pont 8 méterre van a miénktől és úgy épít rá emeletet a jövőben, hogy pont a mi szobánk ablakával szemben lesz?

Figyelt kérdés

Emeletes házban lakunk, s eddig annyira nem láttak be lentről a kis házból, viszont most egyenesen a mi szobánkkal egy magasságban fog lenni az ő emeletük, így teljesen be fognak látni.

A szomszéddal közös udvarban lakunk a telekkönyvi kivonaton is, viszont az előző lakók eléggé rossz viszonyban voltak velük éveken át ...



2014. szept. 11. 08:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Függöny, redőny?
2014. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Vannak építészeti előírások, melyek szerint nem lehet akárhová ablakot helyezni. A ti ablakotokon fog belátni, ha emeletet épít a szomszéd? És ez esetben a Ti ablakotokon meg az övébe lehet majd látni? Hát én ezt a kérdést így nem egészen értem.
2014. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1es: igen, mindkettő van, viszont vannak olyan emberi szokások, hogy szellőztetni is kell és egyéb fontos tennivalók, amelyek miatt nem lehet a lakás ablaka fullosan lezárva 24-ből 24-ben ..., a hét minden napján.

2es: igen, sajnos pontosan ez a helyzet, ő a miénken, mi pedig teljesen az övén fogunk így belátni. Vajon melyek azok az építészeti előírások, amelyekben ezek szabályozva vannak?

2014. szept. 11. 08:47
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem építész vagyok, de egy felújítás során szerettem volna ablakot vágatni a falba, és akkor mondta a tervező, hogy arra felé (ez a mi tervünkre vonatkozott) nem lehet, vagy csak olyan magasságban, amin pl.székre állva láthatnék ki. Talán akad itt egy építész, vagy aki jobban ért hozzá, mint én, és érthetően elmondja.
2014. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A ráépítés építési engedély köteles. Ha nem kérték a hozzájárulásotokat, akkor be kell menni az építéshatósághoz ( önkormányzat) és panaszt kell tenni , megkifogásolni az építési határozatot. Ha ez nem vezet eredményre, akkor birtokvédelmet lehet kérni a jegyzőtől. Minden írásban, mert eladás setén nagyot ront a ház értékén az, hogy a szádba látnak a szomszédból.
2014. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként én azt nem értem, ez miért jó a szomszédnak?

Még ha neki előnye lenne ebből... Na de ugyanúgy be lehet látni viszont is. Saját magát is szívatja ezzel, a saját háza értékét is rögtön csökkenti.

2014. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

8 méter azért nem olyan kicsi, elég sokan élnek ilyen távolságra.

Max. a kilátást veheti el (ha van) de azért annyira nem lehet zavaró.

És miért ne lehetne ablakot nyitni? Nyitott ablakra is rá lehet húzni a függönyt.

Egyébként meg az sem mindegy, hogy milyen szoba van ott.

Gondolom, az emeleten lesz a hálójuk, és ott általában úgyis este, éjjel tartózkodik az ember, és nem azzal foglalkozik, hogy kinézeget az ablakon.

2014. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

" sajnos pontosan ez a helyzet, ő a miénken, mi pedig teljesen az övén fogunk így belátni. Vajon melyek azok az építészeti előírások, amelyekben ezek szabályozva vannak?"


Mivel a ti házatok (emelettel együtt) már ott áll, rájuk vonatkozik, hogy nem lehet olyan ablak a házukon, ahonnan beláthatnak hozzátok.


Igencsak kétséges, hogy ez engedélyezett lenne, maximum akkor, ha az ö ablakuk nem átlátszó.


A helyi önkormányzaton érdeklödj utána, hogy ott konkrétan mik a szabályzók ilyen esetben. (De engedély nélkül semmi esetre sem építhetnek emeletet)

2014. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4-es: igen elé sok szabálynak kell eleget tenni. Az építkezéshez van ÉRVÉNYES építési engedély? ( a területileg illetékes építési hatóságon érdeklődhetsz, és ezt tkp a szomszédoknak az építési hatóság ismertetni szokta, pont azért, hogy esetleg megtámadják. Akkor támadható meg, ha nem teljesen felel meg az érvényes előírásoknak.
2014. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem építhet oda ablakot, engedélye sem lehet rá. Szólj a jegyzőnek.
2014. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!