Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol élnétek szívesebben?...

Hol élnétek szívesebben? Budapesten vagy Debrecenben?

Figyelt kérdés

Tudnátok e helyekről mesélni?

Melyik városnak mik az előnyei, hátrányai?



2020. júl. 25. 18:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Budapest. Nem költöznék innen Debrecenbe.
2020. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Jaj, csak a politikát ne keverjük már ide!
2020. júl. 25. 18:33
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Bp.
2020. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Laktam mindkét városban, ismerem elég jól mindkettőt.


Az a gond, hogy egy fővárost egy vidéki városhoz elég nagy marhaság hasonlítani Magyarországon!

Minden Pesten koncentrálódott, és ez látszik az egész városon, az infrastruktúrán, a gazdasági életen, a kulturális életen át mindenen!

Régebben Pestnek a lüktetése tetszett nagyon.

Mára ez már egy kissé megkopott, sok a lepukkant rész, ami nem vizuálisan zavaró, hanem az életminőséget tekintve. Sok a felvállalhatalan rész.

És persze a másik véglet sem képvisel sok értéket...


Debrecen régebben egy volt az 5 nagyváros közül, mára egyedüli, amelyik hasonló lehetőségeket biztosít - bizonyos szinten - mint Pest.

A repülőteréről pl. nekem a Ferihegy 1 retró halmaza jut eszembe, de legalább - a többi "nagyvárossal" ellentétben - van, és tervezve van egy igazi nagy repülőtér - 2 futópályával - legalább 2 millió utasszámra.

Különben tiszta, békés és biztonságos város. Nincs - még - az a nagy pezsgés mint Pesten, de jó úton jár arrafelé.Lassan minden megvalósul, ami egy igazi nagyváros elengedhetetlen feltétele. Nem véletlen hogy piszok drágák a lakások és az albérletek...

Talán a legfényesebb jövő elé néz, mivel van egy nagy és pofátlanul gazdag egyeteme, és minden kész van, ami máshol csak álom.

Pestet soha sem fogja leelőzni, de stílusában lesz olyan 2-3 év múlva, hogy elgondolkozzon bárki hogy oda költözzön. (én most nem ott lakom, de van ott lakásom, és minden további nélkül visszaköltöznék, ha családi okok nem tartanának még Egerben) A gyerekemet majd gimiben mindenképp oda fogom járatni.

2020. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%
Debrecenbol csak a Kosa probal vilagvarost csinalni, ha mar Budapestet elvesztette a fidesz.
2020. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
6%

Budapesten jobban szeretnék élni.

Egy debreceni

2020. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

A jelenlegi debreceni polgármester - aki nem Kósa - egy nagyon értelmes és agilis - és állítólag nem korrupt - ügyvéd, akin nem látszik annyira hogy fideszes.

Kíváncsi vagyok, hogy Karácsony mit fog tudni érdemben kezdeni Budapesttel, mert azért szembe szélben pisil, az egyre látványosabban igazolódik!

Én mindkettőjüknek szurkolok, mert legalább képesek kilépni ebből a posványos állóvízből... Engem nem érdekel a sok barom ideológia, én kizárólag az eredményeket tisztelem, de azt nagyon!

2020. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
16 - Te debreceni! Oszt' miért nem mész Pestre?!
2020. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Jó nekem a nyugati határszél...
2020. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
Debrecen, egyértelmű.
2020. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!