Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van a város külterületén...

Van a város külterületén hétvégi telked?

Figyelt kérdés
Mire használod? Kiskertnek, szőlőnek vagy inkább csak pihenésre? Mennyi időt töltesz ott? Sok az elhagyott, elhanyagolt telek? Vesznek is? Állandó lakhelynek is használják?

máj. 11. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szőlős volt meg egy présház, felújítottam a házat és kiköltöztem. Közben vettem újat zártkerteket és szőlőt telepítettem. Itt van ívóvíz, áram, szemétszállítás, közvilágítás, illetve gáz is az utcában, az egyik itt lakó bevezette. Féltem tőle, de utólag életem legjobb döntése volt. Sok az elhanyagolt telek, pl. a jobboldali szomszéd telek is csak egy erdő, lekértem a tulajdoni lapját, a tulaja elvileg 151 éves és a lakcíme Laoszban van. Sokan itt laknak, kb. minden harmadik telken.
máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

van. sajnos mostanság senki nem vásárol semmilyen ingatlant.

faluban van és vagy 2 évig folyamatosan hülyítettek, hogy megvennék. hiába mondtam, hogy meg kell várni a hagyatékit és a tulajdonit. amint minden papír meg lett mindenki letagadta, hogy kell neki.

vidéki házról és telekről van szó. én városban vagyok. csak az a gondom h nemcsak én örököltem.


hiába ültetek bármit a hugom mindent kiírt. tiltja a teló számát nehogy eltudjuj adni. mindent rongál.

ja, amint beetették, hogy egy német megvenné 18 millióért akkor persze elérhetővé tette magát. mégsem kellett a németnek.


hiába ültettem oda epret, málnát, szamócát, szedret, áfonyát.

a meglévő alma, birs, cseresznye, meggy, mandula és diót is kiírtotta.

csak körte, barack és füge van.


nem nyírja le a füvet sem. a fűnyírót is tönkre tette. parasztkaszával kell kaszálnom.


hiába mondom h ne rongáljon. hiába mondom h ha én csinálok és fizetek mindent akkor neki természetben kellene kifizetnie engem. tehát neki kell ültetnie és adnia zöldségeket s gyümölcsöket. ja, de azt is én termeszteném, de kiírt mindent.


mindenki tudja a gondokat a hugommal és pont ezért nem venné meg senki.

bár ne lenne a hugom...termedztenék vagy gond nélkül eladnám.


az eladást azért nem akarja mert a beteg bátyánkat magamhoz vettem és azt képzeli h az ő pénzem az enyém is. pedig semmit nem kérek tőle. tulajdonit is azért adott a közjegyző mert megtudta, hogy a hugom ellopta anyánk bankban lévő pénzét és mert a bátyánkat intézetbe akarta és akarja dugni.


bírósági pert nem akarok, mert ahhoz a beteg bátyámat is el kell horcolásznom minden bíróságra stb. amit ő nem bírna.


jobb lenne eladni, úgy h a hugunk is végre elérhetővé tenné magát. sajnos 15 alá nem akarja, mert pénzéhes dög.


vannak írás, sms, facebook, hang és videó, sőt szomszédi bizonyítékaink h miket művel. de ugye a törvény nem fogja ezek miatt eltörölni a tulajdonjogát. az ő részét megadnánk csak ne rongáljon és ne tegye elérhetetlenné magát ha 15millió alatt vennék meg.

máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

A szomszéd városban vagy egy építési telken, ami hála a döbörgő gazdaságunknak inkább funkcionál hétvégi telkekként egyelőre.

Nyári időszakban, ha átlagolom, akkor heti néhány órát töltök ott.

600+ m2

Néhány gyümölcsfa, díszfa, cserje, fű van rajta


#2: Feltételezések helyett beszélj egy ügyvéddel...

máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

köszi, gondoltam rá.

remélem nem kell fizetnem egy beszélgetés miatt.

de sztem nem lehet megvonni a tulajdonjogát vagy megbüntetni.


azt tudom h ha van felvételem arról h miket rongált és számláim, blokkjaim a javításról plussz a kaszálási óradíjat esetleg azt kifizetttethetem vele közjegyzővel.

máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

#4: De fizetni kell érte, az idejét és a tudását veszed meg, amiért elmondja a lehetőségeidet.

Vagy keresel ingyenes jogsegély vonalakat, hátha foglalkoznak ilyen esettel is, bár rászorulóknak szokták inkább fenntartani.


De továbbra is gyártod az elméleteket. Nem, a tulajdonjogát nem lehet megvonni. Ellenben a közös tulajdont meg lehet szüntetni, végső esetben akkor is, ha ő nem akarja.

15M forintról írkálsz, ekkora összegnél az a 20k egy ügyvédnek egy órában nem pénz.

Az utolsó mondatot inkább hagyjuk.

máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

a bátyámat én tartom el. csak én dolgozok. nem kérek a tesómtól pénzt. plussz én fizetem a falusi ház költségeit, plussz én javítgatom.

örülhetek ha egy hónapban kapok 105 ezret. kaja kettőnknek, úgy h a legolcsóbb parizert, kenyeret, rízst és fagyasztott zöldségek. plussz az én számláim, plussz a falusi ház számlái, ami lehet h egy évben egyszer van, de az is pénz. javítások pl. bojler, kapu, fal, áram csak most fizettem 3 hónap alatt 190 000 ft.

bátyám rokkant nyugdíjat kap, ami 80 ezer.

örülhetek ha hó végén marad kb. 10 ezrem pluszba gyógyszerre ha betegek leszünk, plussz szemüvegre.


sajnos nincs pénzem ügyvédre.


mindegy. csak lesz majd valami.

máj. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

miért hagyjuk az uccsó mondatomat?

igenis pénz van a buszra, a sok gipszre amit a hugom fal rongálásai miatt ment el. a kaput is rongálta, erős és drága drótot kellett vennem.

lehet h az ablakot is rongálni fogja. a bojler sem volt olcsó. a szobákban a lámpákat lerángatta a villanyszerelő sem volt olcsó.


sok vegyszert is vennem kellett a takarításokra. anyu 5 évig nem tudott takarítani a betegsége miatt.


kerti szerszánokat is lopott a hugom és azt is vennem kellett. gerebje és mettsző olló. rengeteg időm megy el a sok mettszésre és kaszálásra.


még a tetőt is javítanom kellett, amit még olcsón megtudtam csinálni. az is rengeteg idő. majd arra is költenem kell, mert beázik.


nincs joga rongálni ha többen vagyunk tulajdonosak.

ő neki is van tulajdonija, ezért neki is csinálnia kellene végre valamit. neki is fizetnie kellene.



miért zúdúljon rám mindig minden?

miért én fizessek és én csináljak mindent? aztán el is kell viselnem az állandó zaklazásait és a rongálásait.

mindig csak engem zaklatnak h kell vagy nem kell a ház.


ő bezzeg csak ül a p*csáján. arra bezzeg van ideje h engem zaklasson, rongáljon és kerülgesse az érdeklődőeket.


mindezt csak azért csinálja mert irigy rám. nem tudom h miért, mert anyutól is csak ő kapott mindig mindent.

máj. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan probléma, amit a Családi kapcsolatok kategóriában kellene kivesézni.
máj. 12. 06:15
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#6,7: Tehát, inkább az egyszeri 20k pénzkidobás, mint hónapról hónapra éveken át a ráfordítás, amit arra az ingatlanra költesz, ami csak viszi a pénzed és a lelked is nyomorítja. Ezért mondom, hogy nincs értelme nagyon ragozni, amíg nem vagy hajlandó még tájékozódni sem. Fogadjunk volt egy "szakértő" a környezetedben, akinek úgy alapól adsz a szavára és ő beszélte teli a fejed ezekkel a "jogi" maszlagokkal, igaz?

Az utolsó mondatot azért hagyjuk, mert már teljesen nonszensz. A közjegyző segítségével akarod kifizetettni a buszozásodat...

Ezért kell az ügyvéd, hogy az ilyen baromságokat ne hangoztasd, hanem reális, és jogszerű követeléseid legyenek, amiket majd érvényesíthetsz. Értem, hogy nem jöttök ki a rokonnal értem azt is, hogy te költesz az ingatlanra és fáj, hogy ő meg rombol és ez téged bánt. De ez eddig egy egyoldalú gyűlölködés, vajon mit mondana a másik? Azért van a jog, hogy az ilyen helyzeteket rendezze.

Jó eséllyel az eddigi ráfordításod szinte teljes egészének búcsút mondhatsz, viszont a jövőbelieket, és a mi még fontosabb, a lelki békédet helyreteheted, ha végre hajlandó leszel olyantól segítséget kérni (vásárolni), aki előre tudja mozdítani az ügyet.

Amíg nem látod ezt be, addig csak lapátolod ki a pénzt az ablakon. És mint látszik nagyon nem tehetnéd ezt meg.

És nagyon fontos, hogy az össze-vissza hadoválást valahogy le kell redukálni és a realitások, tények talaján maradni, (pl. a mese elején tiltja a számát, elérhetetlen, a végén már ő zaklat stb.) A közös tulajon kezelése is szabályozva van jogilag, ha nem is tökéletesen, de elég jól. Egyszerűen elmész egy ügyvédhez, és elmondod, hogy meg szeretnéd szüntetni, kifizeted az első tanácsadást és elmondod, hogy nincs pénzed, a hosszas eljárásra, csak akkor lesz, ha eladjátok ezt az ingatlant, abból tudod majd finanszírozni a költségeket. Egy normális ügyvéd (mert ilyen is van), fog ajánlani megoldást erre a kérdésre is. CSak meg kell mozdulni.


#5

máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
31%

Igen,nekem van 10 percre Ausztriától,a határnál.3000, m2, Kis faházzal,vízzel,villannyal.

Van és eladnám.

máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!