Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért repkedhetnek rendszerese...

Miért repkedhetnek rendszeresen drónok felettünk?

Figyelt kérdés

Kik irányíhatják ?

Kit vagy mit figyelhelhetnek?

Egyáltalán ilyet lehet?



2020. júl. 31. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ugy tudom jogilag nem repulhet be maganterulet fole. Tehat ha valamelyik okoska szomszedod ugy dronozik hogy x kertes haz folott vegigkuldi a sajat kis "jatek"dronjat akkor nyugodtan tegyel ki neki egy nagy papirlapot hogy ha meg egyszer erre iranyitod feljelentelek ez maganterulet. Rokonomeknal ez volt de ok tudtak kinek a dronja mentek szoltak neki, hogy oket zavarja es nagyon nem kene. Azota nemkuldte folejuk a dronjat.
2020. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Jó hosszú seprűnyél, aztán adj neki ha eléred.
2020. júl. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Eros slauggal locsold le. Aztan atmesz rajta kocsival veketlenul....


Csuzli


Vizipisztoly

2020. aug. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
A tárgyra a leadott célzott lövés nem minősül fegyverhasználatnak. Ha meredek lőpályán felfelé célzol, akkor az is esélytelen, hogy megsebesíts bárkit egy légpuskával. Esetleg vonjál be egy rádióamatőrt a probléma megoldásába! Készíttes vele egy zavaró berendezést, amellyel mozgásképtelenné tudod tenni a drónt vagy átveheted az irányítást felette.
2020. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Hmmm, nem rossz javaslatokat írtak az előttem lévők. Dobjál rá hálót és a dron kamera elé tegyél egy papírt hogy hol van a dron és mennyiért nézned el a tulajdonos kihagasat.


Amúgy tisztaszivbol csinálnám az előttem lévők által leirt dolgokat. Csak a tulajdonost én is megruhaznam, nem csak a drónt.

2020. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
96%

Egy dolgot fontos megemlíteni: a telked feletti légtér nem a tiéd (csak akkor tudna neked jogi sérelmet okozni, ha leszállna a telkeden), az a magyar állam tulajdona, a HungaroControll üzemeltetésében áll. Eseti légtér igénylésekor bizonyos esetekben egyébként most is adnak ki légteret lakott terület felé. Viszont a telek tulajdonosktól semmilyen engedély nem szükséges a repüléshez. Ez a jövőben annyiban fog változni (várhatóan 2021. január 1-től), hogy ha magánterület felett 30m repülési magasság alatt akar majd valaki repülni, ahhoz a telek tulajdonosának írásbeli engedélye szükséges lesz, de 30 m felett továbbra is szabadon repülhet majd a megfelelő képesítés megléte esetén. Mint drón tulajdonos (DJI Spark) mondom, hogy a jelenlegi szabályozás betarthatatlan, ezért ne lepődj meg, ha itt sincs engedély. Nem fogom tudni megmondani a légügyi hatóságnak, hogy 30 nap múlva hol fogok repülni... Nonszensz.

A másik: miért akar bárkit is megfigyelni a drónos? Ezeket az eszközöket nem megfigyelésre/kukkolásra/kémkedésre találták ki, hanem légi felvételek készítésére (táj, objektumok bemutatása, szép snittek videókhoz, stb). Elhiheted nekem, hogy a drón alkalmatlan kukkolásra, mert hangos és feltűnő (megfigyelésnek meg pont az a lényege, hogy a megfigyelő észrevehetetlen legyen). Miért vagy annyira biztos abban, hogy a kamera merre néz, vagy hogy rögzít-e valamit egyáltalán? Arról nem is beszélve, hogy digitális világban élünk, mindenhol vannak már kamerák, bárki fel tud venni. Egy okostelefonban is olyan kamera van már, amivel sokszoros optikai zoom érhető el. Ráadásul mivel ilyen mindenkinél van, fel sem tűnne, hogy esetleg levideóz. Ha valaki meg akarna figyelni, akkor nem drónnal tenné. Még egy számítógép feltörése is észrevehetetlenebb (persze ez már nem az amatőr megfigyelő/kukkoló), mint a drónos figyelés.

Nagy valószínűséggel a drónos csak lusta, nem megy el a célhelyig, ahol videózni akar, hanem kirepteti a saját területéről. Azt is hozzá kell tennem, hogy ezek a drónok képesek autonóm repülésre is, tehát például ha elveszik a jel, vagy lemerülőben az akksi, képesek maguktól a felszállási helyre repülni, de ilyenkor a kamera csak felfelé néz (legalábbis az én DJI Spark drónomnál). Ha meg nem komoly drón, akkor valószínűleg néhány házzal odébb irányítja valami hülyegyerek. Ha annyira zavar a dolog, akkor nézd meg, hova száll le, és kulturált ember módjával beszélj vele (rendőrséggel ne fenyegess, az szerintem a legalja...). Amit viszont semmiképpen ne csinálj: NE LŐDD LE A DRÓNT, vagy bármi hasonló. Még akkor sem, ha engedély nélkül repül (ami az idióta szabályozás miatt eléggé valószínű). Ha mégis "likvidálnád" a drónt, szép számla üti majd a markodat.

De ne aggódj, nem figyel meg senki téged, e felől nyugodt legyél.

2020. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Oo multkor felettunk is volt de nem tudom hogy kerult ide meg sosem volt

Nem tudjuk ki irányitotra

2020. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nem politikus, vagy pucéran/fürdőruhában napozó csinos nő vagy, akkor aligha rád, vagy a házadra kíváncsiak. a legtöbb drónos csak tájképeket szokott csinálni.
2020. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!