Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az egyetemi kollégiumokban...

Az egyetemi kollégiumokban lopnak a szobatársak?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem el az egyetemet és 2 új szobatársam lett akik 1 évvel idősebbek nálam.Eleinte barátságosak voltak velem és ezt én is viszonoztam.Segítettük egymást stb. viszont nem lehetett tőlük tanulni sosem mivel mindig behívtak egy csomó embert.Én is bulizós vagyok meg társasági ember de ez már sok volt.Rájuk hagytam, viszont az egyik ''kedves'' lány ellopta a ruháim,pénzem,sminkjeim.Mikor felhoztam neki akkor tagadta és hogy neki is ugyanilyen dolgai vannak.Pár héttel később a szekrényében megtaláltam az elveszett cuccaim nagy részét és rögtön beadtam a kérvényt hogy átmegyek egy másik szobába.Nem dobták ki őket pedig még pletykáltak is rólam és nem értem hogy miért mikor semmit se tettem.

Azóta mindent zárok kb. de észrevettem hogy sokan nem vigyáznak a cuccaikra ennyire.BTK karon vannak ezek a lányok.

Mennyire gyakori hogy lopnak a kolikban és veletek fordult már elő ilyen?



2020. aug. 18. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az 5 év alatt egyetlen lopós szobatársam volt, de ő is csak egyszer vitt el valamit. Szerintem nem igazán jellemző, gondolom visszatartó erőnek számít, hogy egy életre kiközösítik ha kiderul.
2020. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én szétbombáztam volna a fejüket az tuti.


Én kolis vagyok, mi is veszünk el egymástól cuccokat a másik tudta nélkül, de ez a mi barátságunkba belefér. Ha más csinálja akkor amint kiderül már búcsút is inthet a jó napoknak. Jó lenne nálatok is tisztázni az ilyeneket.

2020. aug. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a szomorú hogy nekik van egy nagy társaságuk és elég jól álcázzák magukat meg mindent tagadnak.De már szerencsére elkerültem onnan és a mostani szobatársaim rendesnek tűnnek de attól zárom az értékesebb dolgaim.
2020. aug. 18. 23:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző a lopás. Esetleg kölcsönvesznek dolgokat, de arról is szólnak vagy megeszik a kajád. Amúgy érdemes jóban lenni a kollégiumi bizottsággal/felügyelőkkel. Nálunk elég szigorú szankció volt, első esetben lebukáskor figyelmeztetés járt, ha pl tárgyak tünetek el, pl háttértár,powerbank, ruhák, viszont pénz vagy ékszer lopása után kicsapták egyből. Szóval nem érte meg, főleg hogy nehéz be kerülni koliba, ráadásul 1 évig nem is mehetett vissza.
2020. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos velem is megtörtént,hogy eltulajdonították a kollégiumban pénzemet,cigimet (kérés nélkül egész dobozt), töltőmet, kajámat de valami undorító módon pl. Sajtomba beleharaptak. Tökre visszakövethető volt,hogy ki csinálja mert az illető valamiért pikkelt rám. Ugyanakkor “magától is lopott” meg másoktól is, az is lehet hogy többen voltak de az ami ott ment a végén kész elmebaj...Eltés kollégiumról beszélünk. :)
2020. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Némely bölcsész csaj ennyire primitív? És ők értelmiségiek lesznek?


Jól tetted hogy át menntél más szobába ne foglalkozz velük

2020. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis jó tanács az esetleges tolvajok lebuktatásához: lehet kapni láthatatlan jelölőfilcet, amivel meg lehet jelölni a tárgyakat. A jel UV-fény alatt világít. Ha pl. ellop tőled valamit valaki, amit nem zársz, mert mondjuk nem annyira értékes, de bosszantó, ha ellopják, és meglátod nála, akkor hívsz egy külsős tanút, szembesíted, hogy az a dolog a tiéd. Ha azt mondja, hogy ő is olyant használ, akkor jöhet az UV-fény. Ezzel simán ki lehet rúgatni az enyves kezűeket.
2020. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bíztam meg senkiben, ezért ami értékesebb volt, azt a kóddal zárható bőröndömben hagytam. Amikor megkérdezték mosolyogva, hogy miért zárok mindent, akkor megmondtam nekik, hogy nem bennük nem bízom meg, hanem a külsősökben. Mert ha elalszik a portás vagy nem figyel, akkor bárki besurranhat az utcáról. Utána a többiek is inkább elzártak mindent. Nem is tűnt el semmi.
2020. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A jelölőfilces megoldás tetszik,szerintem alkalmazni fogom.:)
2020. aug. 20. 10:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Na igen... elsoskent velem is megtortent hogy a masik holmijat hasznaltam, mert az en holmim is uj volt es nem mondtam meg a kulonbseget. Az lett a vege, hogy azota mindenemet megjelolom es mindenbol egyedit veszek, nehogy elkeverjem
2020. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!