Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fiatalok,akik külföldre...

Fiatalok,akik külföldre költöztek?

Figyelt kérdés

Nem volt nehéz kimenni?

Miutàn hazajöttetek(sok èv után) a barátok megismertek mèg?

Párkapcsolattal,hogy álltatok ebben az időszakban?


Félek kimenni,mert elveszíthetem az összes barátom,csak sajnos itthon annyira s*arul keresek,hogy már sírhatnékom van :(


Szerintetek megéri kimenni? Lehet ott is barátokat szerezni?



2020. aug. 20. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Én suliba megyek külföldre. Baromi nehéz, nem akarok menni, de mennem kell....szerintem nem éri meg, de ez csak az én véleményem..
2020. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Húsz évesen költöztem ki Angliába egyetemre és nem tervezek visszaköltözni Magyarországra. Miután felvettek és nyertem ösztöndíjat is nem volt nehéz, a legnagyobb félelmem az volt, hogy túlságosan hiányozni fog a családom és a barátaim.


Általában évente párszor jövök haza, akkor a magyar barátaimmal is eltöltök pár napot és néha még utazásokat is össze tudunk hozni. Amíg távol vagyunk, addig általában naponta írunk vagy videochat-elünk, és nem tagadom, néhány barátnőmmel elhidegültünk egymástól, vagyis szinte már nem beszélünk. Viszont valakik ugyanúgy megmaradtak, így ez tényleg csak a barátság erejétől függ.


Én kint már az első napomon több emberrel beszélgettem és nagyon hamar nagyon jó barátokra tettem szert, majd öt hónap után össze is jöttem egy helyi sráccal, akivel azóta együtt vagyunk. Viszont mindkettőben nagy szerepe volt az egyetemnek és a kollégiumnak, hiszen ezeken a helyeken ismertük meg egymást a többséggel, így nem tudom, hogy egy munkahelyen ez mennyire történne könnyen, abban viszont biztos vagyok, hogy lehetséges.


Akkor éri meg bármi miatt kijönni, ha van terved és tudod, hogy mit szeretnél. Nekem az elmúlt három évet nézve nagyon megérte, mert sokkal előbbre jutottam, mintha ugyanezt csinálnám Magyarországon, de kétségtelen, hogy nem való mindenkinek. Csak akkor lehet igazán megtudni, ha megpróbálod.


Ha így érzel, próbáld meg, mert addig úgyse fogsz nyugodt lenni ("mi lett volna, ha... ?") és nem kötelező kint maradnod, ha rájössz, hogy mégsem olyan jó, mint amilyennek hitted.

23/L

2020. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Nekem szines volt.

20 evesen mentem ki mert az itthoni baratom megcsalt.onnanstol nem terveztem vele csaladot stb.

A szüleim meg konzercativak szigoruan fogtak es vertek el se jarhattam sehova 2 oszttarsam voltak csak a barataim.


Külföldröl sokat maszkaltam haza is.(le is diplomaztam közben aztan vissza)

Kint mindig lettek külföldi barataim es szerelmek is.(a kinti magyarokkal nem jöttem ki lopnak atvernek lehuznak)

Itthon meg magyar baratom lett közben(amikor kint nem volt baratom) aki mindig azzal zsarolt ha nem maradok itthon akkor vege.


Igy miatta itthon maradtam. Az oszttars barataim azota is a barataim.aztan mivel kidobott a magyar szerelmem(igazan aljas szemèt volt, mai napig gyülölöm),visszamentem külföldre. Kint megint lettek barataim szerelmek.


Aztan ujra itthon szakitas miatt es mivel belefaradtam, letelepedes is itthon. Hatha..bejön a karrier meg az èlet.

A karrier bejött. A volt oszttars barataimon kivül egyetlen baratom sincs. Pàrom sem. Azt sem tudom hogy kell itthon ismerkedni. Kint lazàn ment mert vendeglatoztam. Itthon meg egyedül vagyok egy irodaban es home office plusz.egyedül meg nem megyek pl bulizni mert kinèznek egy maganyos nöt.

2020. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30 évesen mentem külföldre. Igaz, túl sokáig nem voltam kint (1.5 évet), mert rám talált a szerelem és a párom már haza akart jönni. Ő már évek óta kint volt és inkább hazajöttem vele. Sok barátot találtam kint. Magyarokat és lengyeleket is, de arra is rájöttem, hogy magyar magyarnak a legnagyobb ellensége. Jó volt függetlenedni, mert addig otthon laktam, de persze a családomat nehéz volt itt hagyni, főleg az apukámat. Az igazi, mély barátaim is mind külföldön éltek már, úgyhogy az nem vágott földhöz. Jó érzés volt, hogy nem kellett filléreskedni, tudtam félretenni és haza is küldeni. Az első pár hónapban kicsit megbolondultam és sok vackot vettem amit később megbántam, de ez valahol ezzel jár. Ha kitörsz a csóróságból, nem mindig mérlegelesz, hogy szükséged van-e a 20-ik cipőre csak megveszed, mert tetszik. Én összességében nem bántam meg. Ha nem ismerem meg a férjem akkor biztosan kint maradok még jó pár évet.
2020. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!