Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vádolják meg gyakran a...

Miért vádolják meg gyakran a külföldre költöző fiatalokat azzal, hogy nincs bennük hazaszeretet és hazaárulók, amikor könnyen lehetséges hogy erről egyáltalán nincs szó? 26L

Figyelt kérdés

Én már 4 éve élek kint Amerikában és tény, sohasem fogok visszatérni Magyarországra, de ettől függetlenül igenis tisztelem a gyökereim. Azért költöztem ki mert leszbikus lányként számomra élhetetlen volt Magyarország és a barátnőmnek is kellemetlen érzés volt itt laknia. Úgy éreztük nem lehet teljes az életünk. Más dolgok is zavartak, például az alacsony fizetés, a gyenge életszínvonal, a depressziós közhangulat és a kilátástalanság. Ez az oka annak hogy elköltöztünk, nem az, hogy "nem tiszteljük a hazánkat", vagy hogy "hazaárulók lennénk". Igenis tiszteljük, csak sajnos nem voltunk itt boldogok. Az is tény, hogy SOHASEM fogunk visszajönni Magyarországra, kizárólag látogatóba szoktunk a családunk miatt, nagyjából 5 havonta.



Nekem speciel nagyon fáj, amikor sok tudatlan ember azzal vádol minket, hogy "nincs bennünk hazaszeretet". Egyrészt, nem mi tehetünk arról hogy Magyarország jelentős részben kirekeszti a homoszexuális embereket és depressziós a közhangulat, másrészt nem gondolom úgy, hogy gonosz ember lennék csak azért mert szeretnék egy boldog életet leélni egy olyan országban ahol ez meg is valósulhat. Szerintem IGENIS szeretheti valaki úgy a hazáját, hogy közben nem ott lakik. Én speciel itt Amerikában, amikor beszélgetek az emberek, az esetek túlnyomó részében pozitív, kellemes dolgokat mondok Magyarországról, hogy szép képet fessek le a hazámról, hogy jó színben tüntessem fel. Mégis mi az oka annak hogy sokak szemében úgy jön le a dolog, hogy aki elköltözik, az nem szereti a hazáját, sőt talán még hazaáruló is?


2019. jún. 22. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Mert irigyek, hogy van aki mer változtatni. Óriási bátorság kell a külföldre költözéshez.

Átlag ember nyaralni nem merne elmenni egyedül (nem szervezett úton) külföldre. Félnének a nyelvi akadályok miatt, nem tudnának tàjkozòdni stb.

Szerintem irigyek egyszerűen, mert van aki meg meri lépni és jól jár vele (anyagi oldalról pl).

Egyébként teljesen jogos az indokod. Ugyan hetero vagyok, de gondolkoztam bár ezen, hogyha meleg lennének olyan országba költöznék, ahol nyugodtan hàzasodhatnék és fogadhatnék örökbe. Meg ahol nem néznek ki az utcán az emberek.

Melegként nem tud az ember teljes és boldog életet élni itthon.

2019. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Jaj szívem ezen egy percig se töprengj.

Mekkora bullshit már ez a duma?

Tudod mit adott nekem a csodás hazám? Idegbajt, kilátástalanságot, rákot.

Utálok itt élni. Pontosan az általad felsoroltak miatt.

A gyerekeimet kitaníttatom, aztán húzok innen el én is.

Itt csak megdögleni lehet.

2019. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert ahelyett hogy összefognánk és elzavarnánk ezt a csalással hatalomra jutott maffia kormányt, inkább elhúzzák a belüket.

Aztán néha haza eszi őket a fene, látogatóba játszák az agyukat az itthoniaknak, hogy úúúhhh nekik aztán bejött az élet Londonba. Meg lenézik az itthoniakat.

2019. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
3-assal értek egyet. Itthon is lenne mit bőven csinálni...
2019. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
79%
Én megértelek téged, kérdező. Az indoklásod is teljesen elfogadható, hogy leszbikus lánykért sajnos nem voltál boldog Magyarországon. Ha meleg lennék, akkor én is elköltöznék innen, mert félelemben élnék és titkolózás közepette, én nem bírnám elviselni. Pedig imádom Magyarországot.
2019. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Na mondjuk én is Londonban elek, és sosem vágok fel avval, hogy mennyire bejött az élet. DE nem játszom el a kirekesztett hattyú halálát ahogy te itt most bemutattad. Na ez ami biztos unszimpatikus dolog az otthon maradtak szemében a kivándorlókkal kapcsolatban.

27f

2019. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem akik ezt mondják azok inkább úgy vannak vele, hogy itthon is lehetne mit tenni és ha valaki szereti a hazáját, az megpróbálja azt jobbá tenni. A legtöbbet azzal tehet valaki a hazájáért, ha ott lakik, ott dolgozik, ott tesz jó dolgokat.

Persze ettől függetlenül szeretheti valaki a hazáját akkor is ha nem otthon lakik, csak ennek úgymond gyakorlati haszna a hazára nézve nincs, illetve nem sok van.

Valamint sokan azok közül akik elmennek nem úgy vannak vele mint te, kérdező, hanem mindamellett, hogy elmennek, egy jót nem mondanak az országról, csak a rosszat emelik ki.

Szerintem összességében emiatt vádolják a külföldre költözőket.

2019. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"Miért vádolják meg gyakran a külföldre költöző fiatalokat azzal, hogy nincs bennük hazaszeretet és hazaárulók, amikor könnyen lehetséges hogy erről egyáltalán nincs szó?"

Vannak páran akik szélsőségesen gondolkodnak és ilyeneket mondanak, nem kell velük foglalkozni.

Azért léptünk be az EU-ba és azért kell a rendszerváltás óta idegen nyelvet tanulni egyre erősebben, hogy ez a lehetősége meg legyen a fiataloknak és oda mehessenek ahová szeretnének. Ha meg akarnak, akkor jöjjenek haza.

de van egy másik szélsőséges csoport, akik azt hazudják, hogy innen menekülni kell, hogy itt minden rossz, élhetetlen, diktatúra van stb és ők majdmindjártmostazonnaldeholnapmárténylegmennek, miközben nem mennek sehová. csak a szájuk jár. Ahogyan vannak olyanok is, akik itt megkaptak mindent ahhoz, hogy kint megtalálhassák a maguk számítását, de köpködnek az itthoniakra és ellene beszélnek az országnak, hazudnak róla.

Na ők a hazaárulók. És nem azért mert kimentek, hanem azért mert elárulják a hazájukat. nem kell hozzá hogy el is menjenek, ilyen hazaáruló mindkét csoport, akár marad akár megy.

Aki meg egyszerűen él azzal a lehetőséggel amit kapott, amit a hazája teremtett neki, az ennyi, éljen boldogan vele!

2019. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

De miért hazaàrulò 8#, ha kimondja az igazságot?

Nem becsülnek meg itthon, nyugati árak vannak, keleti bérek. Élhetetlen az ország és diktatúra épül ki(a hatalomàgak egy kézbe kerülnek, központosìtanak, egy párt rendszert hoznak létre a 2/3-al stb). Diktatúra épül ki, bármelyik politológus megmondja.

2019. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9

Az hogy hazudsz az országodról, mint most is - az a hazaárulás. Nem az hogy kimondod ami van. Mert nem ez van, csak te hazudod ezt.

2019. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!