Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az ilyen ember az normális?

Az ilyen ember az normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyedül lakok egy panel lakásban és alig vagyok otthon. Mint kiderült 4-én az egész Lépcsőházban vízóra csere volt.Ma jutott tudomásomra hogy elméletileg engem feljelentettek mert mikor jöttek volna kicserélni a vízórát én elvileg kikiabáltam a szerelőnek valamiféle csúnya dolgokat ezért megírt valami jegyzőkönyvet. Ezt a szomszédasszony állítja aki történetesen egy unatkozó vén asszony. Most komolyan mikor itthon se voltam engem büntetnek meg mert más hazudozik? Meg kitalál dolgokat? Ebből egyébként lehet valami gondom vagy Ez csak egy közönséges szín játék?


2020. szept. 14. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És honnan tudja, hogy te voltál. Ha nem nyitott senki ajtót, de valaki tegyük fel kiabált, akkor sem biztos, hogy te vagy az.


Olyan simán lehet, hogy azt feljegyezték, hogy nem voltál otthon. De az nem feljelentés.

2020. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédasszonyod hazudik.

Maradjunk annyiban, hogy amit írásban kapsz, az a lényeg. Amit szóban mondanak (akár a vízóra cseréről, akár bármiféle jegyzőkönyvről), arra oda se figyelj.

Annak nézz utána, hogy hová volt kitéve, hogy vízóra csere. Mert azt a hirdetőfelületet ezután azért jobban kéne figyelned. Ha meg nem is volt kiírva, akkor a közös képviselő tehet egy szívességet.

Mindenesetre, ezután várhatóan neked, a te levélszekrényedbe kézbesítenek erről valami értesítést, pl. hogy hívd fel őket és egyeztess időpontot, amikor otthon tudsz lenni és ők is tudnak jönni.

2020. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt nálunk is vízóracsere. Napokkal előtte ki volt függesztve az értesítés (a bejárati ajtón, felvonók ajtaján, magában a felvonóban, hirdetőtáblán), ennek napjáról és lépcsőházanként is a várható csere ideje (2 óra toleranciával). Aki nem tudott abban az időben otthon tartózkodni, időt egyeztetett.

Figyelned kellett volna ha mást nem - a hirdető táblát. Olyan nincs, hogy előzetes hirdetés nélkül beállítanak vízórát cserélni, hiszen a lakók többsége napközben nincs otthon.

A többi lakó sem tudott a cseréről?

2020. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom tudták de annyira nem érdekel ez a téma. Főleg hogy amíg ingyenes volt egyszer sem cserélték ki most viszont nagyon szívesen 30 000 Ft-ért kicserélik. De ez egyébként lényegtelen ilyen szempontból mert engem ez a hazugság bosszant amikor itthon sem voltam
2020. szept. 14. 11:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felháborodásod, de eztán a hirdetéseket figyelned kell. Azt is elhiszem, hogy nálatok a közös képviselő nem tette ki annyi helyre az értesítést, mint nálunk.
2020. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a csere zavar vagy ilyesmi csak az hogy kitalálják hogy én kikiabáltam a szerelőnek mikor itthon se voltam és elméletileg valami büntetésre számíthatok
2020. szept. 14. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

És a szerelő is azt állítja, hogy kikiabáltál?

Dolgoztál? A munkahelyedről nem tudják igazolni az alibidet, hogy ott voltál?

Ezért büntetésről nem hallottam, de lehetséges. Nem tudom.

2020. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy azért megbírságolnak, mert nem voltál otthon vízmérő cserekor. Ordítsd le a fejét annak, aki ilyet mer állítani. És soha többé egy szavát se hidd el.

És ugyebár, ha nem voltál otthon, akkor nem is kiabálhattál ki. Egyébként a szakik nem mimóza lelkek, hogy jegyzőkönyvet vegyenek föl arról, ha valaki kiabál velük. :-)))

Hívd föl a vízműveket, mondd meg, hogy nem tudtál otthon lenni a vízóra cserekor, és egyeztetnél időpontot a cserére.


És ne agyalj többet ezen, mert nem érdemes!

2020. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem bírságolhatnak. Valószínű arról vettek fel jegyzőkönyvet, hogy hozzád nem jutottak be. Ennyi.

A mérőcserét pedig pótold mihamarabb. Ha te keresed őket elnézést kérve amiért nem tudtál otthon tartózkodni a múltkor, az "ráutaló magatartás", ezért a napnál is világosabb lesz, hogy a vénasszony hazudik.

Ha a mérőcserét nem intézed el, annak lehetnek szankciói, de semmiképpen nem feljelentéses buli még egy darabig.

2020. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig figyelj oda a kiragasztott hirdetésekre!!! Különben megint így fogsz járni.
2020. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!