Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Folyamatosan problémázó...

Folyamatosan problémázó szomszéddal ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, mi vagyunk a másodikon (a legtetején). Alánk most nyáron beköltözött egy idős néni. Az elején tényleg az aranyos nagymama benyomását keltette, feljött bemutatkozott, többször hozott sütit is, a kislányunk felől is érdeklődött (akkor született). Eltelt pár hét, és kezdődtek a gondok... Hogy ő tőlünk képtelen délután és éjjel is aludni, mert mi mindig dübögünk és zeng tőlünk a ház. Nem szoktunk direkt dübögve járkálni, de mivel újépítésű társasházról van szó, nyilván lehallatszik valamennyire az, hogy élünk (bár az előző szomszéd sosem panaszkodott, pedig amikor ideköltöztünk, még bőven "nagyvilági bulizós" egyetemisták voltunk). Ő már 8-kor elvonulna aludni, de képtelen rá, mert hogy mi későn fürdünk és a csövek nála pont az ágya felett/mellett mennek és olyan, mintha a feje mellett engednénk a vizet, képtelen aludni. De nem tudok mit csinálni, örülök, ha 9-kor eljutok oda, hogy fürödhessek... A férjem meg munka után hetente többször sportol, tőle sem elvárható szerintem, hogy izzadtam, porosan, salakosan feküdjön be az ágyba. Most ami a fő gondja, hogy a kislányunk rászokott arra, hogy a reggeli etetés után nem alszik vissza, hanem ébren van és gagyog, nevet. Ő ettől a "hangzavartól" nem bír aludni és csináljak valamit ezzel a gyerekkel. Őszintén, mit?! Ragasszam le a száját? Altatózzam be? Tényleg nem tudom, mit akar...


Hetente többször megállít, felcsenget (általában pont alvásidőben). Elmondja mindig ezeket, hogy mi dübögünk, későn fürdünk és képtelen tőlünk élni. De a többi lakóba is belekötött már, csak ugye mi lakunk közvetlen felette, mi vagyunk a "problémásabbak".


2020. szept. 15. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Leszarnam. Ha az lenne a baja, hogy uvoltetitek a tv-t, ok. De azt nem akarja megszabni, mikor szarhattok? Meg a végén hangos a wc ahogy lehuzod. Vegyél neki fuldugot. 120 Ft a patikában.
2020. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezeknek már minden baj. Hidd el,ha szusszansz egyet akkor is már elkezd majd hisztizni.


Multkór minket pár haverommal egy öregasszony állított meg,mert kicsit futottunk a járdán...nem vicc.

2020. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jajj, igen, a wc is volt már, hogy nekem miért kell minden hajnalban lehúzni a wc-t. :D Hát bocsánat, én is jobban örülnék, ha a hólyagom nem pont hajnal 5-re lenne tele és ébrednék fel rá, de nem tudok mit csinálni. Bilibe meg 27 évesen már csak nem fogok pisilni.


Az a baj, hogy teljesen azt érzem, hogyha tényleg figyelnék arra, hogy 8 után véletlenül se mozduljunk meg (ami valljuk be, lehetetlen), akkor biztosan találna másik problémát.

2020. szept. 15. 18:35
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha megint felcsenget, mond meg neki, hogy a következő ilyenért feljelented zaklatásért.
2020. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a csöveket áthelyezni nem lehet, forgassa át a bútorait.

Sajnos az idősek rosszalvók, életkori sajátosság.

2020. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha még TV vagy zenehallgatás miatt szólna, jogos, de nehogy már ő szabja meg, mikor húzod le a WC-t, fürdesz meg hasonló.


Laktam panelban, a felettem lakó éjszakás műszak után (húsüzem) zuhanyzott le. Eszembe nem jutott volna ezért szólni neki.


Ha alvásidő van, a csengőt kösd ki/kapcsold ki. Én a helyedben nem jópofiznék tovább, ha megtalál, mondd neki, hogy feljelented zaklatásért.

2020. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, életkori sajátosság. Sajnos nem lehet vele mit kezdeni, mint elmondani, hogy ennél jobban nem tudtok odafigyelni, hogy ne zavarjátok, zuhanyoztok, amikor tudtok, wc-re mentek, amikor kell, pont. Kéritek, hogy ne zaklasson titeket állandóan.

Vagy vissza kell fordítani, hogy érezze a törődést. Bármi kis neszt hallotok tőle, megjegyezni és legközelebb sorolni, hogy halljátok, ahogy főz, ahogy csukja az ajtót, ahogy húzza a függönyt, ahogy böfög, ahogy fürdik, stb. mégsem szóltok semmit, úgyhogy legyen kedves ő is toleránsabban állni hozzátok, kész.

2020. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Én vinnék ajándékba egy nagy csomag füldugót és odaadnám azzal, hogy "Jó éjszakát kívánok! Tessék szólni, ha elfogyott, van még ott, ahonnan ez jött."
2020. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha szerencsétek lesz megélni hasonló hosszú életkort és ilyen helyzetbe kerültök mint Ő, meg értitek majd, csak sajnos nem fogtok rá emlékezni, hogy most milyen értetlenek vagytok. És ezt nem bántásból vagy sértésként írom.
2020. szept. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mégis hogy kéne élni egy kisgyerekkel egy lakásban utolsó?

Én tök megértő és alkalmazkodó típus vagyok, de van egy szint amivel már nem lehet mit kezdeni és amikor azt mondod, hogy ne húzzam le a budit, mert nem tudsz aludni tőlem egy szinttel lejjebb, az már az. Aki nem tud közösségben élni és nem érti meg, hogy egy lakásban élnek körülötte, és ennek vannak természetes zajai, annak el kellene költöznie vagy egy csendes szomszédok nélküli faluba/tanyára, vagy egy régi nagypolgári lakásba, ahol 60 centis falak választják el a szomszédoktól.

2020. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!