Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha Németországra gondolsz...

Ha Németországra gondolsz akkor neked is a migráns és a veszély jut eszedbe, vagy ez csak a média agymosása? Szeretnék Németországban élni.

Figyelt kérdés
Nagyvárosok azért elég multikulti, és pl éjszaka nem szívesen sétálnék az utcán.
2020. szept. 26. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem akkor jut majd eszembe ha sorbaállnak a németek, hogy MO-ra költözhessenek! Ha te ennyire parázol akkor ne akarj NO-ban élni!
2020. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ejszaka sehol nem maszkalok szivesen egyedul, nem csak a migransok lehetnek veszelyesek.
2020. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Én éltem régebben nyugat-európában, nem németországban, de két másik országban még a nagy migránsvándorlás előtt. Nem túlzás amit a média mond, már akkor nagyon megrökönyített a helyzet, jó ideje ennek. Most már el se tudom képzelni, hiszen az ottaniak is 5-6 gyereket vállalnak, sokasodnak, és újabbak is mentek.

Ha meg tudsz fizetni egy jó környéket, akkor vannak esélyeid. Ha mosogatni mész és nem tudsz gazdag környéken lakni, akkor készülj fel mindenre.

Falvakról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert mindig városban laktam.

2020. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Öszintén szólva én Németországban élek, de semmi esetre sem a veszély meg a migránsok az, ami errefee jellemzö lenne.

Mindig megdöbbenve olvasom a magyar sajtóban, milyen rossz meg veszélyes itt élni, ha meg kimegyek az utcára, ebböl semmit sem tapasztalok.

A munkám meg tanulás miatt késö este megyek haza, tömegközlekedéssel, illetve hogy ezeket elérjem, illetve hogy a megállótól hazaérjek, 25-30 perces gyalogutam is van, részben elég sötét utcákon, de még soha nem kellett félnem attól, hoyg bármi bajom is lesz, nö létemre sem!

2020. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én idén sofőrködtem több mint 50%-ban csak németben belföldeztem,sok helyen jártam hol nappal és éjszaka,mikor nem volt kajám és éjszaka el mentem venni vagy csak szimplán sétálni nem történt semmi gond sem,de sosem lehet tudni ugye,mondjuk az egy kicsit para volt hogy sok török volta éjszaka az úton, leginkább csak velük találkoztam és afriaiakkal nemettel éjszaka alig de azért lehetett őket is átni és lengyeleket is.

Vannak no go zónák az biztos eddig még csak halottam ezekről szerencsére nem tapasztaltam,de pl Stuttgartban van egy olyan utca ahol pl muszlimok laknak csak és aki lakott ott magyar hát azt mondta eléggé furcsák.

Olyat is láttam hogy egy nagyobb ház kb 10 szobás és ezek a négerek laktak benne,egyik szobába brazil zászló volt, másikban másmilyen amit nem ismertem, majd a boltba be mentem oda is el jöttek és németül beszélgettek.

Több gyárban is láttam hogy dolgoznak migránsok,nem volt velük semmi gond.

Ausztriában például be tévedtem olyan utcában ahol csak arabok laktak kicsit furcsa volt de, semmi gond nem volt.

Olaszországban olyan gyár egységbe tévedtem be ahol csak négerek és ilyen menekültek voltak kb vagy 100 darab,őszintén szólva mikor oda tartottam láttam egy olasz rendszámú autót mondom rá kérdezem péntek délután nem e tudja hol van ez a cég?

Néger ember ült az olasz rendszámú autóban és angolul beszélt, nem tudott semmit monda menjek be a csarnokba és kérdezzem meg ott, na és mikor be értem a csarnokba ott ért majdnem szív infarktus így huszon évesen, mondom mi ez menekült tábor? aztán mikor kicsit jobban lettem menet közben ott volt egy csomó afrikai gondolom olcsó munkaerő, csak angolul mondták és nézték a papírt hogy nem tudják, mondom ok és köszönöm, inkább visza mentem és kerestem tovább meg is lett a hely majdnem az az afriakkal szemben lévő hely volt ahová kellet mennem és nem tudták hol van? Pedig ott volt. 🙉

Éjszaka ott aludtam,semmi félelem nem volt, de kb olaszt maximum autóba láttam közlekedni az sem volt mindeggyik olasz ha nem afrikai,biciglivel és gyalogosan is afriaiak közlekedtek 95% ban,éjszaka ott aludtam semmi nem történt semmi lopás de nem nagyon szálltam ki éjszaka.

Nappal is ugyan ez volt jó részt csak afriaikat láttam,régen sok marokkói volt mostmár hozzájuk társultak az Afrikaiak,Olaszországnak és Franciaországnak lassan vége Németország biztonságosnak mondható éjszaki is igaz a nagyvárosokban minden élő tud fordulni,ezeket a dolgokat csak érdekességként írtam le,tudd hogy mi a valóság?

Ha azon gondolkodom majd hogy talán ki kéne menni dolgozni valamilyen külföldi céghez akkor Németországban el tudnám magamat képzelni egy időre vagy lehet örökre,esetleg még Svájc ami tényleg biztonságos még éjszaka is sétálni.

Egyszer tapasztaltam olyat németben egy kisebb városban éppen ettem a kebabosnál volt pár néger, jól öltözöttek voltak és játék gépeztek közben söröztek valamelyik evett majd ezekután ki mentek az utcára és szemben lévő vonat állomásról ki jövő embereket figyelték, főleg az idősebb táskás embereket gondolom én lopni akartak mivel eléggé furcsák voltak esetleg ki akarták zsebelni az embereket,figyeltem őket egy darabig mert miért is ne? 😁De aztán inkább el mentek a vonat állomás másik oldalára, ilyen is van, ez a jelenség például kora este volt.

Még annyi hogy az arabok jó fejek és kedvesek.

2020. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát őszintén szólva sem a migráncsok, sem egyik oldali agymosás sem jut eszembe. Hanem egy lehetőség. Fejlett autóipar, amiben van/lenne keresnivalóm
2020. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Talán régió függő is. Magyar szemmel azért elsőként sokkoló is lehet némely nagyváros részei. Saját tapasztalat. De pár hét után megszokja az ember. Engem sem ért olyan incidens, sőt nem is hallottam még horrorsztorikat.

Ausztria nívósabb hely, nyugis, kulturáltabb, zártabb de más világ.

Dolgoztam már mindkét országban. Még keresem a helyem a világban.

Svájcból is kaptam állásajánlatot rekordfizetéssel ingyen szállással, de olyan eldugott kis falu, hogy nem bírnám.. az is túl véglet. Bár kinek mi jön be.

Egy ötven-párszázezres német városban ellennék, csak olyan sok az opció hogy nehéz választani vagy rábökni, hogy akkor na legyen ez a város.

2020. szept. 26. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
most amúgy lehet hogy mondok neked valami ijesztő dolgot, de külföldön a magyarok is migráncsok, ráadásul nem a problémamentes fajtából, sok fejfájást okoznak a bevándorlás hivataloknak...
2020. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.

Figyelj Hollandia, Luxemburg, Ausztria,Németország, Svájc,Liechtenstein élhető országok,hasonlóak is a dolgok benne persze a fizetés az valahol jobb vagy rosszabb.

Számomra az egy érdekes dolog hogy az osztrákok átt járnak nemetbe dolgozni ez fordítva is így van amit értek is, hiszen Ausztriában jobban lehet keresni egy kicsivel mint németben de ez fordítva nem nagyon gondolom hogy így lenne, igaz sosem lehet tudni.

Ha nem tudod el képzelni magadat Svájcban egy kis faluban a világ végén akkor jobb is hogy maradtál, senki sem egyforma, jól döntöttél.

Őszin szóval én azért sofőrködtem egy darabig hogy meg tudjam egy kicsit ismerni a világot és átt lássam a dolgokat,sajnos a kimerültségtől ez csak részben sikerült de másképp nem tudtam felmérni a terepet ugye.

Aki írta hogy Németország autó ipar annak teljesen igaza van, tényleg hatalmas mértékű autóiparjai vannak és csak úgy szarják ki őket.

Kedves kérdező,igaz most korlátozások vannak németben is de ha teheted utazz egy kicsit,nézz körül az egész országban ami el fog tartani egy ideig az már egyszer biztos,nézegesd a városokat, válassz ki legalább 10 várost ami úgy mond tetszik aztán sorsold ki,ezekután utazz el oda majd tölts el időt ha be jön akkor lakj ott egy darabig aztán menj tovább vagy ha megtetszik maradj ott. 🙂

Nekem például tetszett Ingolstadt de nem annyira messze található Neuburg an der Donau is szép igaz ott sokkal kevesebben élnek,München is tetszett de még Reutlingen, Regensburg,Friedrichshafen ami talán egyetemi város,Frankfurt bár annak csak a szélén jártam, Beremmerhaven sem egy rossz hely,tálán még egy kicsit Lipcse is tetszett sorolhatnám itt még de képtelenség megjegyezni az összeset, így ki ragadtam azokat amelyek nagyobb városok és tetszettek, na meg amelyikkel van egy kis emlékem.

Nagy vágyam például Berlinben el jutni és Frankfurtot teljesen megnézni meg is néztem volna csak hát sietnem kellet így csak a szélét sikerült.

Én például kisebb városokban is el tudnám magamat képzelni egy ideig pl 10-30 ezresekben,igazából egy idő után mindegyik ugyan olyan város és egyébként tényleg olyanok a dolgok csak más a város neve és talán mások az emberek.

Szerintem ha lesz lehetőségem hamarosan vissza megyek és ott belföldön sofőrködöm, felfedezem az országot még jobban aztán,le telepedem azon a részen ami igazán tetszeni fog, bár egy biztos nagyon nehéz mert tényleg sok szép és élhető városok vannak.

Sok sikert,jó utazás és válogatást.

2020. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

ha Németországba akarsz költözni, akkor te leszel a migráns


azért akarnak oda olyan sokan menni, mert ott jó

2020. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!